Z okazji setnej rocznicy męczeńskiej śmierci bł. Karoliny Kózkówny 23 listopada 2014 roku młodzież z Lisiej Góry wystawiła sztukę teatralną „ Kwiat polskiej ziemi”. Sztuka ta ukazuje bohaterską postawę bł. Karoliny w obronie godności polskiej dziewczyny. Przedstawienie z młodzieżą przygotował Ks. Grzegorz Krakowski i nauczycielka Gimnazjum Bernadeta Kolasa. Do wystawienia sztuki doszło dzięki współpracy Gimnazjum z dyrektorem Jerzym Sadłoniem, parafią w Lisiej Górze i Gminnym Ośrodkiem Kultury z dyrektorem Edwardem Kędzierskim. Duży wkład pracy wniosła Marta Maziarz, pracownik GOK-u. Stroje przygotowała Bernadeta Stono, nasza parafianka. Występ młodzieży okazał się wielkim wydarzeniem artystycznym. Kolejne spektakle dla młodzieży gimnazjalnej i dzieci szkolnych odbędą się w tym tygodniu. Dla dorosłych sztuka zostanie powtórzona w niedzielę 7 grudnia o godz. 14.00 w GOK-u w Śmignie. Serdecznie zapraszamy. Młodzieży dziękujemy za ucztę duchową.