Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Start / Aktualności / Grupy duszpasterskie / Historia parafii / Kancelaria parafialna / Zwiedzanie kościoła / PUZZLE / KONTAKT

Dziś – dwudziesta piąta niedziela w ciągu roku, a zarazem trzecia niedziela września, w którą Kościół w Polsce obchodzi Dzień Środków Społecznego Przekazu. W bieżącym roku przeżywamy go pod hasłem: „Przekaz ukazujący rodzinę jako sprzyjające środowisko spotkania w bezinteresownej miłości", zaczerpniętym z orędzia papieskiego przygotowanego na ten dzień. Dziś mamy dobrą okazję do zastanowienia się nad tym, jak korzystamy ze środków społecznego przekazu, także z mediów katolickich: TV Trwam, Radia Maryja i naszego radia diecezjalnego, a także z programów religijnych w innych mediach. Mamy też sposobność do zastanowienia się nad zagrożeniami, jakie mogą nieść ze sobą mass media, nad dokonywanymi przez nas wyborami programów i przygotowaniem młodego pokolenia do odpowiedzialnego korzystania ze środków przekazu. Dzisiejsza niedziela przypomina nam również obowiązek modlitwy za pracowników środków przekazu i finansowego wspierania mediów katolickich. Puszka na ofiary dla Radia Maryja i Telewizji Trwam jest pod chórem. Dziękujemy za ofiary na te media.

 

Jutro – święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty. Zachęcamy do modlitwy w intencji celników, którym patronuje św. Mateusz, a także o nowe powołania do służby Bożej i o błogosławieństwo niebios dla dzieła nowej ewangelizacji.

 

W środę po Mszach św. nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

W piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30 o godz. 18.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia a następnie Msza św. z rozważaniem Dzienniczka św. s. Faustyny.

 

Koronkę w piątek poprowadzą dwa kółka koronkowe z Gimnazjum: Patryka Bogacza z IIIA i Wiktorii Dochnal z III B

 

W środę przypada wspomnienie św. Ojca Pio z Pietrelciny, prezbitera, zapraszamy do tym liczniejszego udziału we wspólnej modlitwie członków grupy św. Ojca Pio w stałym dniu czyli w najbliższą sobotę o godz. 18.00 do kościoła.

 

W tym tygodniu patronują nam:

  • 25 IX – bł. Władysław z Gielniowa, prezbiter, bernardyn, wybitny kaznodzieja i twórca pieśni religijnych w języku polskim, żył na przełomie XV i XVI w. (wspomnienie obowiązkowe).

 

Za tydzień – dwudziesta szósta niedziela w ciągu roku a zarazem Światowy Dzień Turystyki.

 

W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Dzień modlitw o Trzeźwość i Diecezjalną Pielgrzymkę do Szczepanowa o charakterze przebłagalnym i wynagradzającym za grzechy przeciwne trzeźwości.

 

W niedzielę 27 września 2014r. odbędzie się dekanalna pielgrzymka trzeźwościowa do Szczepanowa. Chętni z naszego dekanatu mogą się zgłaszać do środy 23 września do ks. Roberta Filipowicza z Zaczarnia tel. 14 6788560 lub 783076369.

 

W niedzielę 27 września po wieczornej Mszy św. Komisja ds. Cmentarza parafialnego będzie wydawać zezwolenia na budowę nagrobków i grobowców oraz na remont grobowców. Komisja będzie wydawać zezwolenia ostatni raz w tym roku.

 

Godzinki o NMP Niepokalanie Poczętej poprowadzi w przyszłą niedzielę róża Ireny Błyskal. Dziękujemy za udział w Godzinkach róży Mariana Wardzały.

 

Różaniec poprowadzi w przyszłą niedzielę róża Romana Duzia. Dziękujemy za udział w różańcu róży Jadwigi Bogacz.

 

W „GN” dzisiaj m.in.:

q  o nowych zasadach orzekania o nieważności małżeństwa ogłoszonych przez papieża Franciszka. Nowe zasady upraszczają i przyśpieszają procedury sądowe

q  kiedyś była małą Madzią, założycielka Podwórkowych Kółek Różańcowych. Dziś jest pania Magdaleną. Mimo całkowitego uzależnienia fizycznego od innych skończyła studia i pracuje jako dziennikarka

q  jak rozumieć słowa, że żony mają być poddane mężom – trzecia lekcja teologii ciała

q  jak polski Kościół może pomóc uchodźcom w Polsce i jak od dawna pomaga w Iraku i Syrii

Natomiast w „Niedzieli”:

q  temat numeru: to Dzień Środków Społecznego Przekazu

q  dlaczego o. Pio jest tak popularny wśród wiernych?

q  o zbliżającej się za tydzień pielgrzymce papieża Franciszka na Kubę i do USA

Dla dzieci jest nowy numer „MGN” a w nim:

q  audiobook „Szatan z siódmej klasy” Kornela Makuszyńskiego – pełna przygód powieść, która jest jednocześnie lekturą szkolną dla szóstoklasistów

W kiosku parafialnym są do nabycia „Kalendarze Rolników” na 2016 rok cieszące się dużą popularnością.

 

W kiosku parafialnym do końca września można nabyć zeszyty ćwiczeń dla klas od III do VI Szkoły Podstawowej obowiązujące w roku szkolnym 2015/2016.

 

W dniach 9 - 11 października 2015 roku parafia Miłosierdzia Bożego w Tarnowie organizuje Ogólnopolski Festiwal Piosenki i Pieśni Religijnej z udziałem Haliny Frąckowiak. Szczegóły są podane na afiszu w gablocie i na stronie www.festiwaltarnow.pl

 

Do spowiedzi można przystąpić w dni powszednie pół godziny przed Mszą św.

 

W poniedziałek 28 września zostanie przeprowadzona akcja w całym Kościele Powszechnym „Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata”. Jest to międzynarodowa inicjatywa zespołu „Iskra Bożego Miłosierdzia”. Nasza parafia włączyła się w tę inicjatywę. W rocznicę beatyfikacji Ks. Michała Sopoćki, spowiednika i kontynuatora misji św. Faustyny, o godz. 15.00 uczestnicy akcji staną na skrzyżowaniach miast i przy wiejskich drogach i odmawiając Koronkę do Bożego Miłosierdzia modlą się za siebie, za swoją miejscowość i za cały świat; w tym roku szczególnie za prześladowanych chrześcijan na Bliskim Wschodzie i o pokój na Ukrainie. Na tę modlitwę zgromadzimy się przy markecie Centrum naprzeciw ronda o godz. 15.00Zapraszamy do licznego udziału w tej Koronce w łączności z całym Kościołem.

 

W niedzielę za dwa tygodnie będziemy obchodzić odpust ku czci Matki Bożej Różańcowej, patronki naszej parafii. Sumę odpustową o godz.11.00 odprawi i kazania na Mszach św. wygłosi Ks. dr Zbigniew Jacuński z Sosnowca. Prosimy, aby w procesji po sumie wzięło udział jak najwięcej parafian, a szczególnie:

-róże różańcowe – (zelatorzy zachęcą do udziału i zmian tajemnic przy kościele)

-dzieci sypiące kwiaty (rodzice niech przyprowadzą dzieci).

-strażaków prosimy do baldachimu i ze sztandarem

-DSM, lektorzy i ministranci przychodzą na sumę, tylko wyznaczeni na inne Msze św.

Prosimy również o przygotowanie i zabranie na procesję feretronów i chorągwi. Z chorągwiami wychodzimy w czasie Komunii św. Chorągwie zabiorą Jan Przetak, oraz po jednej osobie z następujących róż: Mariana Małeckiego, Wojciecha Bogacza, Ryszarda Janiszewskiego, Stanisława Świątka, Zygmunta Toporka, Bolesława Płaczka i Jana Kucy. Feretrony niosą czwórki, które niosły w czasie poprzedniego odpustu i w czasie Bożego Ciała oraz uczniowie Gimnazjum. Procesja odbędzie się w ogrodzie różańcowym.

 

Zbiórka lektorów w piątek po wieczornej Mszy św. a ministrantów w sobotę o godz. 9.00

 

W przyszłą niedzielę 27 września 2015 roku o godz. 17.30 w hali sportowej przy Zespole Szkół w Lisiej Górze odbędzie się zebranie wiejskie na które zaprasza sołtys.

W porządku obrad m.in.:

q  wystąpienie wójta

q  powołanie odpowiednich komisji

q  omówienie prac wraz z likwidacją zagrożeń

q  podjęcie uchwały w sprawie środków finansowych będących do dyspozycji sołectwa w 2016 roku

q  wolne wnioski i zapytania

Do ważności zebrania potrzeba przynajmniej 127 osób. W razie braku tylu osób kolejne zebranie będzie o godz. 18.00 i wtedy do ważności wymagana jest obecność 65 osób.