Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Start / Aktualności / Grupy duszpasterskie / Historia parafii / Kancelaria parafialna / Zwiedzanie kościoła / PUZZLE / KONTAKT

Dziś – dwudziesta szósta niedziela w ciągu roku, a zarazem Światowy Dzień Turystyki. Słowo Boże tej niedzieli wzywa nas do unikania zazdrości, nieuczciwego bogacenia się i innych grzechów. Zdaniem Chrystusa – dla człowieka lepsza jest utrata ręki, nogi lub oka niż obraza Boga, pociągająca za sobą karę wieczną w piekle. Starajmy się mądrze korzystać z darów Bożych, w tym także w ramach podróżowania, aby przez to ubogacać swoje wnętrze.

 

Dziś o godz. 17.00 Komisja ds. cmentarza parafialnego ostatni raz w tym roku wydaje zezwolenia na budowę i remonty grobowców i nagrobków.

 

W poniedziałek a więc jutro zostanie przeprowadzona akcja w całym Kościele Powszechnym „Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata”. Jest to międzynarodowa inicjatywa zespołu „Iskra Bożego Miłosierdzia”. Nasza parafia włączy się w tę inicjatywę. Jutro, w rocznicę beatyfikacji Ks. Michała Sopoćki, spowiednika i kontynuatora misji św. Faustyny, o godz. 15.00 uczestnicy akcji staną na skrzyżowaniach miast i przy wiejskich drogach i odmawiając Koronkę do Bożego Miłosierdzia modlą się za siebie, za swoją miejscowość i za cały świat; w tym roku szczególnie za prześladowanych chrześcijan na Bliskim Wschodzie, o pokój na Ukrainie i w intencji Synodu Biskupów o rodzinie, który odbędzie się w październiku. Na tę modlitwę zgromadzimy się przy markecie Centrum naprzeciw ronda oraz na ulicy Długiej, przy pętli autobusowej o godz. 15.00Zapraszamy do licznego udziału w tej Koronce w łączności z całym Kościołem. Koronkę poprowadzi Akcja Katolicka.

 

We wtorek – święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Zachęcamy do częstego odmawiania modlitwy do św. Michała Archanioła, aby ograniczał wpływ szatana na nasze postępowanie.

 

W środę po Mszach św. – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

W środę po wieczornej Mszy św. spotkanie Akcji Katolickiej na plebanii.

 

W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

 

W czwartek rozpoczniemy nabożeństwa różańcowe, które odbywać się będą przez cały miesiąc w dni powszednie o godz. 17.00 Wiernych, którzy nie będą mogli brać w nich udziału, zachęcamy do odmawiania modlitwy różańcowej w swoich domach wraz z Radiem Maryja i Telewizją Trwam lub przy kapliczkach. W październiku Msze św. w dni powszednie będą tylko o godz. 6.30 Przez cały miesiąc wieczorem oprócz sobót będzie tylko różaniec. W soboty wieczorem będzie Msza św. niedzielna a następnie różaniec. Gdy będzie dobra pogoda różaniec będziemy odprawiać w ogrodzie różańcowym.

 

W czwartek na różaniec zapraszamy klasy III Gimnazjum przygotowujące się do Bierzmowania razem z rodzicami. Spowiedź klas III Gimnazjum i ich rodziców od godz. 16.30 Będzie to spowiedź także przed odpustem.

 

W ten czwartek ze względu na przypadające w nim wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła, obchodzić będziemy Dzień Misyjny Sióstr Zakonnych. W związku z tym w modlitwie za misje połączymy się z siostrami zakonnymi pracującymi w naszej parafii i z niej pochodzącymi.

 

Msza Święta wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa w piątek o godz. 6.30 Składka na tacę w piątek na potrzeby misyjne Kościoła.

 

Spowiedź prze odpustem oraz z okazji I piątku miesiąca będzie w piątek od godz. 16.00

 

Do spowiedzi można przystąpić w dni powszednie pół godziny przed Mszą św. oraz przed różańcem.

 

W piątek różaniec poprowadzi klasa II Gimnazjum.

 

W sobotę o godz. 6.30 - Msza Święta wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny.

 

W sobotę o godz. 10.00 będzie Msza św. dla chorych i starszych. Pół godziny wcześniej będzie spowiedź. Prosimy opiekunów chorych, aby ułatwili im przyjazd do kościoła.

 

W sobotę różaniec poprowadzi klasa I Gimnazjum.

 

W tym tygodniu patronują nam:

  • 28 IX – św. Wacław, męczennik, król czeski, patron Czech i katedry wawelskiej (wspomnienie obowiązkowe);
  • 30 IX – św. Hieronim, prezbiter i doktor Kościoła, któremu zawdzięczamy przekład Pisma Świętego z języków oryginału na powszechnie wówczas znany język łaciński. Zmarł 30 IX 420 roku w Betlejem (wspomnienie obowiązkowe).

 

Za tydzień – dwudziesta siódma niedziela w ciągu roku i dzień imienin papieża Franciszka.

 

W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić odpust ku czci Matki Bożej Różańcowej, patronki naszej parafii. Sumę odpustową o godz.11.00 odprawi kazania na Mszach św. wygłosi Ks. dr Zbigniew Jacuński z Sosnowca. Prosimy, aby w procesji po sumie wzięło udział jak najwięcej parafian, a szczególnie:

-róże różańcowe – (zelatorzy zachęcą do udziału i zmian tajemnic przy kościele)

-dzieci sypiące kwiaty (rodzice niech przyprowadzą dzieci).

-strażaków prosimy do baldachimu i ze sztandarem

-DSM, lektorzy i ministranci przychodzą na sumę, tylko wyznaczeni na inne Msze św.

Prosimy również o przygotowanie i zabranie na procesję feretronów i chorągwi. Z chorągwiami wychodzimy w czasie Komunii św. Chorągwie zabiorą Jan Przetak, oraz po jednej osobie z następujących róż: Mariana Małeckiego, Wojciecha Bogacza, Ryszarda Janiszewskiego, Stanisława Świątka, Zygmunta Toporka, Bolesława Płaczka i Jana Kucy. Feretrony niosą czwórki, które niosły w czasie poprzedniego odpustu i w czasie Bożego Ciała oraz uczniowie Gimnazjum. Procesja odbędzie się w ogrodzie różańcowym.

 

W przyszłą niedzielę Caritas będzie rozprowadzał w kiosku parafialnym tzw. „Chlebki Miłosierdzia”. Akcja ta będzie prowadzona w całej diecezji. Za „Chlebek Miłosierdzia” składamy ofiarę przynamniej 5 zł. Ofiary w całej diecezji przeznaczone są na dożywianie dzieci w szkołach.

 

Zapisy dzieci do chrztu będą w przyszłą niedzielę o godz. 15.00 w kancelarii parafialnej. Obecni będą rodzice dziecka oraz chrzestni. Będzie wtedy konferencja o obowiązkach rodziców i chrzestnych oraz przygotowanie liturgii chrzcielnej. Rodzice do zapisu przynoszą metrykę urodzenia dziecka i zaświadczenia dla chrzestnych z innych parafii, że mogą być chrzestnymi. Świece i białe szaty do chrztu można nabyć w kiosku Caritasu.

 

Od przyszłej niedzieli rozpocznie się tygodniowy odpust ku czci MB Różańcowej w Bochni. Szczegóły podane są na afiszu w gablocie.

 

W „GN” dzisiaj m.in.:

q  o archaniołach – kim są i jaką mają moc?

q  obrazek z modlitwa do św. Michała Archanioła, odmawiana nieprzerwanie od 1884 r.

q  co takiego się stało, że imigranci w ogromnej liczbie dotarli do Europy właśnie teraz, a nie przed rokiem czy dwoma?

q  rozmowa z aktorką, która chce być święta

q  co znajduje się na niewidocznej stronie księżyca, dlaczego zawsze zwrócony jest on do nas jedną stroną oraz do czego ludzie planują wykorzystać niewidoczną stronę?

Natomiast w „Niedzieli”:

q  temat numeru: raport o ślubach jasnogórskich Ks. Prymasa Wyszyńskiego

q  czy wiara katolicka rozkwitnie w Chinach?

q  pielgrzymka papieża Franciszka na Kubę i do USA

Dla dzieci jest nowy numer „MGN” a w nim:

q  obrazek z modlitwą za prześladowanych chrześcijan i zachęta do udziału w ich intencji w różańcu

q  relacja z jedynej na świecie pielgrzymki na rolkach i hulajnogach

W kiosku parafialnym są do nabycia „Kalendarze Rolników” na 2016 rok cieszące się dużą popularnością.

 

Dziś 27 września 2015 roku o godz. 17.30 w hali sportowej przy Zespole Szkół w Lisiej Górze odbędzie się zebranie wiejskie, na które zaprasza sołtys.

W porządku obrad m.in.:

q  wystąpienie wójta

q  powołanie odpowiednich komisji

q  omówienie prac wraz z likwidacją zagrożeń

q  podjęcie uchwały w sprawie środków finansowych będących do dyspozycji sołectwa w 2016 roku

q  wolne wnioski i zapytania

Do ważności zebrania potrzeba przynajmniej 127 osób. W razie braku tylu osób kolejne zebranie będzie o godz. 18.00 i wtedy do ważności wymagana jest obecność 65 osób.

 

Wójt Gminy Lisia Góra oraz Dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lisiej Górze informują, iż od jutra 28 września będą wydawane skierowania do otrzymania pomocy żywnościowej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym. Zainteresowanych otrzymaniem żywności prosimy o dostarczenie do Ośrodka Pomocy Społecznej dokumentów potwierdzających dochód rodziny. Dochód osoby samotnie gospodarującej nie może przekroczyć 951,00 zł. netto, natomiast dochód na osobę w rodzinie nie może przekroczyć kwoty 771,00 zł. netto. Żywność będzie wydawana po przyszłej niedzieli, o czym będzie dodatkowa informacja.

 

Fundacja Prudentia et Progressus podjęła inicjatywę uczczenia pamięci Żołnierzy Wyklętych poprzez nadanie Autostradzie A4 nazwy Autostrada Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Ks. Biskup Andrzej Jeż z uznaniem odniósł się do tej inicjatywy. W związku z tym na stoliku obok ogłoszeń parafialnych są gazetki informujące o tej inicjatywie. Na odwrocie gazetki jest lista, na której można wyrazić swoje poparcie. Wypełnione listy należy przesłać na podany w gazetce adres.