Dziś – dwudziesta ósma niedziela w ciągu roku, a zarazem XV Dzień Papieski, który przeżywamy pod hasłem: „Jan Paweł II – Patron rodziny”. Celem dni papieskich obchodzonych od 2001 roku w niedzielę przypadającą 16 października lub wcześniej, jest propagowanie nauczania św. Jana Pawła II i niesienie pomocy zdolnej, a ubogiej młodzieży polskiej przez Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Dziękujemy wszystkim, którzy złożyli już lub złożą ofiary do puszek na stypendia dla tej młodzieży.

We wtorek – ostatni dzień fatimski. Procesja fatimska o godz. 17.00 Zapraszamy na nią wszystkie róże różańcowe i parafian chętnych do modlitwy oraz wszystkie dzieci ze Szkoły Podstawowej i młodzież z Gimnazjum. Figurę Matki Bożej będą niosły róże Zofii Partyki, Teresy Pęcak i Roberta Małeckiego. Prosimy o kwiaty od tych róż do figury Matki Bożej. Gimnazjaliści z klas pierwszych będą nieść lampiony przy figurze Matki Bożej.

W środę przypada Dzień Edukacji Narodowej. Zapraszamy parafian na modlitwę w intencji naszych nauczycieli i wychowawców w ramach nabożeństwa różańcowego.

Ponawiamy naszą zachętę do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych i zgłaszania się do róż Żywego Różańca. Przypominamy, że nabożeństwa różańcowe w dni powszednie odprawiamy o godz. 17.00 a w niedziele – o godz. 15.30

W tym tygodniu różaniec poprowadzą dzieci ze Szkoły Podstawowej w następującym porządku: poniedziałek – klasy I i II, wtorek – klasy VI, środa – klasy V, w czwartek klasy IV, w piątek klasy III i w sobotę klasy III Gimnazjum.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł do wieczności + Aleksander Starzyk z ulicy Witosa. Polećmy go miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.

• 13 X – bł. Honorat Koźmiński, prezbiter, kapucyn, ceniony kaznodzieja, poszukiwany spowiednik i kierownik dusz, pisarz religijny i założyciel wielu zgromadzeń zakonnych, przede wszystkim bezhabitowych. Zmarł 16 XII 1916 roku (wspomnienie obowiązkowe);
  • 15 X – św. Teresa od Jezusa, dziewica i doktor Kościoła, karmelitanka pochodząca z Avila i reformatorka swojego zakonu oraz mistyczka. Żyła w XVI wieku (wspomnienie obowiązkowe);
  • 16 X – św. Jadwiga Śląska, księżna, wzorowa żona i matka siedmiorga dzieci, troskliwa opiekunka ubogich i chorych, fundatorka szpitali. Po śmierci męża zamieszkała w klasztorze trzebnickim i w nim zmarła 15 X 1243 roku (wspomnienie obowiązkowe);
  • 17 X – św. Ignacy Antiocheński, biskup i męczennik, następca św. Piotra na stolicy biskupiej w Antiochii. Poniósł śmierć męczeńską około 107 roku w Rzymie (wspomnienie obowiązkowe).

W najbliższą sobotę prosimy o zebranie zboża, ziemniaków i innych płodów ziemi wzorem lat ubiegłych oraz o przywiezienie ich na parking o godz. 9.00 Z Seminarium zostaną wtedy podstawione przyczepy i prosimy na nie załadować przywiezione dary. Zbiórką płodów ziemi zajmie się tak jak co roku Rada Gospodarcza. Niech każdy wyniesie w sobotę dary do drogi. Lektorzy i ministranci pomogą radnym zebrać dary, przejdą po domach w sobotę i przypomną nam o zbiórce.

Godzinki o NMP Niepokalanie Poczętej poprowadzi w przyszłą niedzielę róża Wojciecha Bogacza. Dziękujemy za udział w Godzinkach róży Jadwigi Bogacz.

Różaniec poprowadzi w przyszłą niedzielę róża Michaliny Fornagiel. Dziękujemy za udział w różańcu róży Marii Duź.

Za tydzień – dwudziesta dziewiąta niedziela w ciągu roku a zarazem Światowy Dzień Misyjny rozpoczynający Tydzień Misyjny w Polsce. Składka na tacę przeznaczona jest na cele misyjne Kościoła. W przyszłą niedzielę będziemy też przeżywać dzień modlitw za pracowników służby zdrowia z racji przypadającego w dniu 18 października święta ich patrona – św. Łukasza, lekarza i ewangelisty.

Serdecznie zapraszamy wszystkie członkinie i członków róż żywego różańca na ich XV Diecezjalne Spotkanie Misyjne, które będzie miało miejsce w Mielcu w kościele parafialnym pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w dniu 24 października na zakończenie Tygodnia Misyjnego. Będzie to forma przygotowania do beatyfikacji naszego rodaka o. Zbigniewa Strzałkowskiego, a jednocześnie wspomnienie osoby ks. Jana Czuby w 17. rocznicę jego męczeńskiej śmierci.

Rozpoczynamy Eucharystią o godz. 1000 pod przewodnictwem ks. bpa Stanisława Salaterskiego. Na koniec spotkania, jak zawsze, modlitwa różańcowa za misje i misjonarzy, której zakończenie przewidywane jest na godz. 1400. Zapisy w kiosku parafialnym. Wyjazd o godz. 8.15 Koszt przejazdu 10 zł.

q  o sanktuarium w którym ratuje się małżeństwa, wyprasza dobrą żonę, męża i zdrowe dzieci

q  historia bł. rodziców św. Teresy od Dzieciątka Jezus, którzy wkrótce będą świętymi

q  historia amerykańskiej urzędniczki, która została uwięziona za to, że nie wydała dokumentu pozwalającego zawrzeć związek gejowski

q  czemu dobrzy cierpią a złym się dobrze powodzi?

q  tematem numeru jest dzień papieski

q  ponadto - migracja do Europy

q  orzeczenia nieważności małżeństwa

Dla dzieci jest nowy numer „MGN” a w nim:

q  obrazek z modlitwą za prześladowanych chrześcijan i zachęta do udziału w ich intencji w różańcu

q  relacja z jedynej na świecie pielgrzymki na rolkach i hulajnogach

W kiosku parafialnym są do nabycia „Kalendarze Rolników” na 2016 rok cieszące się dużą popularnością.