Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Start / Aktualności / Grupy duszpasterskie / Historia parafii / Kancelaria parafialna / Zwiedzanie kościoła / PUZZLE / KONTAKT

Dziś, 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Po południu o godz. 14.00 Nieszpory świąteczne z kazaniem a następnie procesja na cmentarz. Po procesji Msza św. i wypominki za zmarłych. O godz. 20.00 młodzież odmawia różaniec za zmarłych na cmentarzu. W tę uroczystość uwielbiamy Boga wszystkich czasów w Jego świętych – w ludziach, którzy przeszli przez życie wierni Bogu i Jego przykazaniom. Dla nas są oni drogowskazami na drodze do wieczności, na radosne spotkanie z Ojcem w Niebie.

 

W poniedziałek, 2 listopada, we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych w naszym kościele zostaną odprawione Msze Święte w godz. 6.30, 8.00, 9.00 i 17.00 W Dzień Zaduszny wieczorem o godz. 17.00 będzie Msza św. koncelebrowana za wszystkich wiernych zmarłych. Przed i po każdej Mszy św. będziemy wypominać zmarłych i modlić się za nich. Nie zapominajmy też, że przez osiem pierwszych dni listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków odpustu, to znaczy: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii Świętej, odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

 

We Wszystkich Świętych oraz w Dzień Zaduszny przy bramach cmentarza będą zbierane ofiary do puszek na Seminarium Duchowne w Tarnowie. Prosimy o ofiarność na ten cel.

 

Od południa Uroczystości Wszystkich Świętych i przez cały Dzień Zaduszny wierni, którzy odwiedzą kościół i celem przyjścia z pomocą duszom zmarłych odmówią „Ojcze nasz” i „Wierzę” mogą zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, a mianowicie: spowiedź sakramentalna, Komunia św. i dowolna modlitwa w intencji Ojca św. Do uzyskania odpustu zupełnego wymagane jest nadto wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego.

 

Wierni, którzy w dniach od 1 do 8 listopada nabożnie odwiedzą cmentarz i przynajmniej w myśli pomodlą się za zmarłych oraz w intencji wyznaczonej przez Ojca św., mogą zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Odpust zupełny można zyskać dla jednej duszy raz w ciągu dnia. W inne dni roku można zyskać odpust cząstkowy. Codziennie przez oktawę dni modlitw za zmarłych o godz. 17.00 Msza św. a następnie różaniec za zmarłych. Przed Mszą św. będą wypominki. Niech nasza troska o zmarłych nie ogranicza się tylko do popularnych „wypominków”, która zwykle ogranicza się do „opłacenia” pacierzy bez osobistego zaangażowania. Starajmy się być przy nich częściej i nie żałujmy im gorliwej modlitwy różańcowej, która nabiera w tych dniach szczególnej mocy. Oni odwdzięczą się nam swoimi modlitwami i swoim wstawiennictwem przed Bogiem.

 

W tych dniach listopadowych w sposób szczególny pamiętamy też o naszych zmarłych. Niech pamięć ta będzie wyrazem nie tylko naszej kultury, ale i wiary w łączność z tymi, którzy przed nami odeszli do wieczności. Z wdzięczności za trud ich codziennego życia i poświęcenie dla nas, za wszelkie dobro kiedyś od nich otrzymane, zanieśmy im dar modlitwy, a zwłaszcza dar Ofiary Mszy Świętej. Dopiero wtedy zaniesione kwiaty i zapalone na grobie znicze staną się wyrazem czegoś, co jest cenne w oczach Boga. W obliczu śmierci i tajemnicy życia wiecznego nie wolno nam posługiwać się pustymi słowami i gestami.

 

W zakrystii można składać wypominki z wyraźnie wpisanymi nazwiskami do puszki z napisem „Wypominki”. W intencji zmarłych polecanych naszym modlitwom ofiarujemy wspólny wieczorny różaniec w pierwszym tygodniu listopada. Wypominki roczne są czytane w każdą niedzielę przed poranną Mszą św.

 

We wtorek o godz. 17.00 będzie Msza św. koncelebrowana za wszystkich zmarłych Proboszczów i Wikariuszy, którzy pracowali w naszym kościele.

 

W środę po nabożeństwie różańcowym spotkanie biblijne oraz Caritasu.

 

W czwartek na wieczorne nabożeństwo zapraszamy klasy III Gimnazjum przygotowujące się do Bierzmowania razem z rodzicami.

 

W piątek po skończonym wieczornym nabożeństwie Ks. Grzegorz zaprasza młodzież z gimnazjum i szkół średnich oraz wszystkich chętnych do modlitwy na spotkanie z Jezusem Eucharystycznym w kościele w ramach przygotowania do zbliżających się Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Będzie to okazja, aby zacząć świadomie przeżywać swoją wiarę, zawiązać osobową więź z Jezusem i rozważyć Słowo Boże na niedzielę. Serdecznie zapraszamy

 

W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

 

W przyszłą niedzielę Kościół w Polsce będzie przeżywał VII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Będziemy modlić się zwłaszcza za Kościół w Syrii. Będzie czytany list Episkopatu na ten temat. W związku z tym będzie zbiórka do puszek na prześladowany Kościół w Syrii. Prosimy Szkolne Koło Caritas o przeprowadzenie zbiórki.

 

W dni powszednie można się spowiadać pół godziny przed Mszą św.

 

Przez cały listopad w dni powszednie Msze św. wieczorem będą o godz. 17.00

 

Wypalone znicze prosimy wyrzucać do kontenerów.

 

W tym tygodniu patronują nam:

  • 4 XI – św. Karol Boromeusz, biskup i kardynał, który odegrał wybitną rolę na Soborze Trydenckim (wspomnienie obowiązkowe)
  • Wszyscy Święci, którym dziś oddajemy cześć. 

 

Godzinki o NMP Niepokalanie Poczętej poprowadzi w przyszłą niedzielę róża Romana Duzia. Dziękujemy za udział w Godzinkach róży Michaliny Fornagiel.

 

Różaniec poprowadzi w przyszłą niedzielę róża Teresa Kaziród. Dziękujemy za udział w różańcu róży Małgorzaty Jakubowskiej.

 

W „GN” dzisiaj m.in.:

q  obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych. Dlaczego święci nie bali się umierać?

q  mało znana litania do świętych, którą Jan Paweł II modlił się za Polskę

q  co zawiera dokument podsumowujący synod o rodzinie?

q  co mówi Jezus do Sarah Young, że jej książki sprzedawane są w milionach, również w Polsce

Natomiast w „Niedzieli”:

q  o dopalaczach w rozmowie z Ks. Rafałem Kowalskim

q  czy internet jest dobrodziejstwem w naszym życiu?

q  tematem numeru jest uroczystość Wszystkich Świętych

Dla dzieci jest nowy numer „MGN” a w nim:

q  bardzo widoczny dodatek, odblask z szyfrem

q  kim byli biblijni Hebrajczycy?

 

Ruch Światło-Życie zaprasza wszystkie dzieci na „mini Raban”, czyli Oazę Modlitwy dla uczniów szkoły podstawowej, która odbędzie się w Czchowie w Domu Rekolekcyjnym EFEZ w dniach: 6-8 listopada 2015.

Tematem spotkania będzie dziecięctwo Boże w relacji do Ojca. Program przewiduje wiele ciekawych punktów tj., modlitwę, spotkanie w grupie z animatorami, konferencję z pracą dla dzieci, czas wolny połączony z grami i tańcem, wspólny śpiew, „pogodny wieczór”, czyli zabawy we wspólnocie i inne.

Opiekę nad dziećmi pełnić będą kapłani i animatorzy, którzy posługiwali na oazach wakacyjnych.

Zaproszenie skierowane jest do uczniów klas: III-VI i stanowi odpowiedź na słowa Ojca Świętego Franciszka, który każdego z nas wzywa do robienia Bożego Rabanu. 
Przyszła więc pora, by i najmłodsi zrobili dziecięcy Raban na chwałę Pana Boga!

Zapisów można dokonać w Biurze Ruchu Światło-Życie w Kurii Diecezjalnej w Tarnowie, najlepiej drogą telefoniczną lub mailową: tel. 14 631 73 46; kom. 609 603 323 lub 603 605 883, e-mail: oaza@diecezja.tarnow.pl

 

Finanse parafii w Lisiej Górze

Październik 2015

Wyszczególnienie

Przychody

Wydatki

siostra Scholastyka za wrzesień

0,00

250,00

ubezpieczenie siostry

0,00

100,00

wydatki związane z odpustem

0,00

1 620,00

opryski przy kościele i w ogrodzie różańcowym

0,00

132,82

Ecofloor do mycia kościoła i mopy

0,00

192,99

ubezpieczenie OC na terenie parafialnym

0,00

500,00

ofiara z okazji pogrzebu z Brzozówki

100,00

0,00

za nagrobek

250,00

0,00

składka niedzielna

1 449,00

0,00

toner do kserokopiarki

0,00

258,00

serwis kserokopiarki

0,00

147,00

styropian i płyty osb-ocieplenie strychu domu paraf.

0,00

2 770,00

świerki i krzewy w ogrodzie różań. i przy kościele

0,00

1 253,00

prąd w budynku gospodarczym

0,00

44,68

składka niedzielna

1 755,00

0,00

wpłata do Kurii za materiały duszpasterskie

0,00

456,00

modlitwy wiernych na 2016 rok

0,00

122,00

 

3554

7846,49

 

Pracownicy parafialni otrzymali za październik 1800 zł., ZUS pracowników 734,77 zł., Urząd Skarbowy 146 zł. Kwiaty do kościoła w listopadzie 400 zł. W kasie dla pracowników kościelnych było 1221,81 zł. Wpłynęło 170 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary. W kasie dla pracowników kościelnych brakło 1688,96 zł. Prosimy radnych z ulic Kościuszki, Rataja, Sucharskiego i Zagumnie o zebranie ofiar w tym tygodniu na sprzątanie i kwiaty do kościoła.

Składki z października przekazane do Kurii przeznaczone były na: potrzeby diecezji, Fundację JP II dla ubogiej młodzieży i na misje. Wyniosły 4340 zł. Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone w październiku.