Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Start / Aktualności / Grupy duszpasterskie / Historia parafii / Kancelaria parafialna / Zwiedzanie kościoła / PUZZLE / KONTAKT

Dziś – uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Ustanowił ją papież Pius XI w 1925 roku i polecił obchodzić ją w ostatnią niedzielę października. Po Soborze Watykańskim II przeniesiono ją na ostatnią niedzielę roku liturgicznego, aby zwrócić uwagę na to, że Pan Jezus objawi w pełni swoją władzę królewską w dniu ostatecznym, gdy przyjdzie sądzić żywych i umarłych.

 

Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata jest świętem patronalnym Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Z tej okazji delegacja obu organizacji z naszej parafii bierze udział w obchodach tego święta w bazylice katedralnej.

Kierujemy zaproszenie do dorosłych parafian, aby dołączyli do oddziału Akcji Katolickiej. Zachęcamy także młodzież do wstępowania w szeregi członków Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Działalność tych organizacji jest bardzo pożyteczna dla naszych parafii, diecezji i Kościoła powszechnego. Przynosi także wiele korzyści duchowych dla ich członków.

 

Z racji przypadającego w dniu 22 listopada wspomnienia św. Cecylii, patronki muzyki sakralnej i śpiewu kościelnego, kierujemy wyrazy uznania i wdzięczności pod adresem: p. organisty oraz scholi, a także wszystkich, którzy służą Panu Bogu i naszej parafii, przez śpiew i grę na instrumentach. Mile będą widziani nowi kandydaci do scholi. W przekonaniu, że dla Pana Boga warto się poświęcić, zapraszamy wszystkich posiadających odpowiednie predyspozycje.

 

Dzisiejsza niedziela jest ostatnią niedzielą roku liturgicznego, który przeżywaliśmy pod hasłem: „Nawróćcie się i wierzcie w Ewangelię”. Za tydzień – pierwsza niedziela Adwentu nowego roku liturgicznego, któremu przyświecać będzie hasło: „Nowe życie w Chrystusie”.

 

Siostry Służebniczki zapraszają członków Rodziny bł. Edmunda Bojanowskiego na spotkanie, które odbędzie się we wtorek 24 listopada po Mszy św. wieczornej.

 

W środę po Mszach św. nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W tym dniu wspomnienie (dowolne) św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy z IV w., patronki kolejarzy.

 

W środę po wieczornej Mszy św. spotkanie Akcji Katolickiej.

 

W tym tygodniu patronują nam:

  • 24 XI – święci męczennicy wietnamscy Andrzej Dung-lac, prezbiter, i Towarzysze, których 19 VI 1988 r. kanonizował papież Jan Paweł II (wspomnienie obowiązkowe);
  • św. Cecylia i św. Katarzyna, dziewice i męczennice.

 

W sobotę o godz. 10.00 w naszym kościele będzie Msza św. z pobłogosławieniem 40. nowych lektorów z naszego dekanatu Tarnów Północ.

 

W sobotę o godz. 17.00 wieczór z św. o. Pio. Zaprośmy naszych krewnych z sąsiednich parafii.

 

Od dzisiejszej niedzieli Caritas rozprowadza świece na stół wigilijny (małe i duże) wzorem lat ubiegłych. Dochód z tych świec będzie przeznaczony na diecezjalne dzieła charytatywne i na dożywianie dzieci w szkołach. Jednocześnie ze świecami można nabyć kartki świąteczne na Boże Narodzenie. Prosimy, aby świece nabywać już teraz, gdyż przed świętami może ich zabraknąć w centrali w Tarnowie.

 

Zapis dzieci do chrztu będzie w czwartą niedzielę adwentu o godz. 15.00 a chrzty w drugi dzień świąt o godz. 8.30

 

Czas przygotować się do Adwentu – okresu radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Wejdźmy w ten piękny, choć krótki czas wyciszeni i odpowiednio duchowo przygotowani. W Adwencie w dni powszednie Roraty będą o godz.17.00 Zapraszamy już dziś do udziału w Roratach przynamniej po jednej osobie z każdej rodziny. Dzieci będą świecić lampiony roratnie. Na roratach będziemy poznawać skarby św. Jana Pawła II oraz drzewo życia z którego na przestrzeni 1050 lat chrześcijaństwa w Polsce wyrosło wielu świętych. Dzieci otrzymają planszę i na nią będą naklejać codziennie odpowiednie obrazki. Codziennie też otrzymają klocek z którego ułożą obrazek świętego.

 

W przyszłą niedzielę lektorzy przyniosą opłatki do naszych domów przy ulicach Długiej, Jaracza, Południowej i Mieleckiej. Natomiast na pozostałych ulicach w tym tygodniu siostra Scholastyka przyniesie opłatki. Ofiary z okazji przyjęcia opłatków złożą się na całoroczne wynagrodzenie p. organisty Mateusza i s. Scholastyki. Pragniemy przy tej okazji przypomnieć, że na całoroczne wynagrodzenie organisty i siostry składają się ofiary ze ślubów, pogrzebów i z okazji opłatków. Przypominamy, że jest to ofiara nie za opłatki tylko za pracę w kościele. Prosimy o życzliwe potraktowanie tych, którzy służą naszej parafii. Dziękujemy za dotychczasową pracęsiostrze Scholastyce i p. Mateuszowi.

 

Godzinki o NMP Niepokalanie Poczętej poprowadzi w przyszłą niedzielę róża Ryszarda Janiszewskiego. Dziękujemy za udział w Godzinkach róży Teresy Kaziród.

 

Różaniec poprowadzi w przyszłą niedzielę róża Marii Kucy. Dziękujemy za udział w różańcu róży Heleny Kubisztal.

 

W „GN” dzisiaj m.in.:

q  bezpłatny kalendarz ścienny na rok 2016

q  program telewizyjny na cały tydzień

q  pełna emocji rozmowa z nawróconymi na chrześcijaństwo muzułmanami

q  o powodach słabości systemu ochrony zdrowia i sposobach jego naprawy –to rozmowa z ministrem zdrowia

q  rozmowa z muzykiem Dariuszem Malejonkiem, który twierdzi, że życie bez wiary to stan nie do zniesienia – koniecznie przeczytajmy

q  Chiny rezygnują z polityki jednego dziecka w rodzinie

Natomiast w „Niedzieli”:

q  o wizycie prezydenta w Watykanie

q  rozmowa o islamskim terrorze

q  o Chrystusie Królu Wszechświata

W nowym „Małym Gościu Niedzielnym” jest płyta z piosenkami adwentowymi.

 

5 grudnia w sobotę w Mielcu w parafii Ducha św. odbędzie się diecezjalne spotkanie młodych przed Światowymi Dniami Młodzieży. Ostatnie spotkanie odbyło się w Krynicy. Organizatorzy zapewniają nie tylko modlitewne skupienie, ale również czas na radosną zabawę mikołajkową z wodzirejami. Chętni młodzi mogą zgłaszać swój udział do Ks. Grzegorza lub na facebooku Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży parafii Lisia Góra. Koszt około 10 zł. Zachęcamy również do polubienia naszej strony na facebooku.

 

Odbiór darów spożywczych dla osób, które je już otrzymywały będzie jutro (poniedziałek) w godzinach 11.00 – 16.00 w budynku Domu Opieki Społecznej koło ronda.

 

Centrum wolontariatu Stowarzyszenia „Kropla” z Tarnowa zaprasza na spotkanie z doc. Leszkiem Kaucem – dyrektorem Polskiego Rejestru Dawców Szpiku PL-3, jedynego w Polsce, który posiada wszystkie światowe certyfikaty potrzebne do rekrutacji i badania honorowych dawców szpiku, które odbędzie się 26.11.2015 r. o godz. 15.00 w budynku Zespołu Szkół Katolickich w Tarnowie przy ul. Warzywnej 3. Tematem spotkania będzie aktualna sytuacja i sposoby doboru dawców niespokrewnionych w Polsce i na świecie w świetle obowiązującego prawa oraz sposoby, możliwości i procedury doboru dawców szpiku chorym na nowotwory krwi. Ze względu na organizację i ograniczoną ilość miejsc, wszystkich zainteresowanych prosimy o telefoniczne potwierdzenie udziału w spotkaniu Tel.: 14 639 08 31 do dnia 24.11.2015 r. w godzinach pracy sekretariatu szkoły od 8.00 do 15.00