Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Start / Aktualności / Grupy duszpasterskie / Historia parafii / Kancelaria parafialna / Zwiedzanie kościoła / PUZZLE / KONTAKT

Dzisiejsze święto skłania nas do głębokiej refleksji nad rodziną chrześcijańską, nad jej powołaniem, godnością i wielkością. Rodzina zbudowana na prawie Bożym jest ojczyzną życia, miłości, wierności, radości i szczęścia. Stanowi sanktuarium życia i świętości, dlatego módlmy się nieustannie w intencji naszych rodzin.

 

W czwartek przypada wspomnienie św. Sylwestra I, papieża. Msze Święte na zakończenie starego roku o godz. 9.00 i 15.00 Po Mszach Świętych odśpiewamy przebłagalne suplikacje za grzechy popełnione w kończącym się roku kalendarzowym 2014 oraz dziękczynne „Ciebie, Boga, wysławiamy” za otrzymane w tym czasie łaski. Za publiczne odśpiewanie hymnu „Ciebie, Boga, wysławiamy” podczas tego nabożeństwa będzie można uzyskać odpust zupełny. Będziemy też prosić Pana Boga o błogosławieństwo w nowym roku. Zachęcamy do licznego udziału w tym zgromadzeniu liturgicznym.

 

W piątek rozpoczęcie nowego roku kalendarzowego 2016, zakończenie oktawy Narodzenia Pańskiego, uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i Światowy Dzień Modlitw o Pokój, a także pierwszy piątek miesiąca. Porządek Mszy Świętej i nabożeństw – jak w niedziele w ciągu roku. Składka z Nowego Roku przeznaczona będzie na budowę kościoła w Jampolu na Ukrainie.

 

W dniach oktawy i całego okresu Bożego Narodzenia zachęcamy do śpiewania kolęd w rodzinnym czy przyjacielskim gronie. I życzmy sobie, by Pan Jezus rodził się w naszych sercach, przemieniał je i obdarzał nas wieloma łaskami.

 

W pierwszą sobotę miesiąca, 2 stycznia zapraszamy na Msze św. rano i wieczorem.

 

Wszystkim parafianom i gościom życzymy pięknego i błogosławionego czasu Narodzenia Pańskiego. Nie zapominamy o tych naszych braciach i siostrach, którzy obchodzą swoje osobiste uroczystości. Zapewniamy o naszej pamięci, życzliwości i modlitwie.

 

W tym tygodniu patronują nam:

  • ·         28 XII – Święci Młodziankowie, niewinne dzieci z Betlejem zamordowane z rozkazu Heroda obawiającego się o swoją władzę i przywileje; dzień ich liturgicznego święta to dzień modlitw w intencji niemowląt i dzieci nienarodzonych;
  • 31 XII – Święty Sylwester, papież w okresie od 31 stycznia 314 do 31 grudnia 335 r., Święty Kościoła katolickiego i prawosławnego;
  • 2 I – Święci Bazyli Wielki i Grzegorz z Nazjanzu, dwaj wielcy nauczyciele chrześcijańskiego Wschodu z IV wieku, nazywani Ojcami Kapadockimi, którzy bronili czystości wiary przed błędami heretyków.

 

W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 w kancelarii parafialnej będzie konferencja i zapis dzieci do chrztu. Na to spotkanie przychodzą rodzice dziecka oraz chrzestni. Należy zabrać ze sobą metrykę urodzenia dziecka oraz zaświadczenia dla chrzestnych jeśli są z innej parafii.

 

Od 1 stycznia do 30 kwietnia możemy przekazywać 1% naszego podatku na rzecz Caritas Diecezji Tarnowskiej - zamiast do budżetu państwa. Dobrze znamy naszą Caritas i ufamy jej. Dlatego zwracamy się z gorącym apelem do wszystkich, którzy składają zeznania podatkowe, aby korzystając z tej możliwości, pomogli za pośrednictwem Caritas ludziom ubogim i potrzebującym.

 

Godzinki o NMP Niepokalanie Poczętej poprowadzi w przyszłą niedzielę róża Haliny Łuszcz. Dziękujemy za udział w Godzinkach róży Jana Kucy.

 

Różaniec poprowadzi w przyszłą niedzielę róża Antoniny Mikuły. Dziękujemy za udział w różańcu róży Heleny Michoń.

 

„Gość Niedzielny” i „Niedziela” mają podwójną objętość. Gość Niedzielny kosztuje 7 zł. a „Niedziela” 10 zł.

W „GN” dzisiaj m.in.:

q  dodatek specjalny, miedzy innymi z Modlitwą Jubileuszowego Roku

 

Miłosierdzia oraz modlitwą za ubogich

q  czy Jezus mógł się przeziębić, czy był przystojny i czy od początku wiedział, że jest Bogiem? Pytania i odpowiedzi dotyczące prawdziwego człowieczeństwa Jezusa

q  rozmowa z premier Beatą Szydło m.in. o tym, jak rozsławić naszą ojczyznę za granicą

q  w krajach muzułmańskich chrześcijanie mają ciężkie życie. Dlaczego w Dubaju, jednym z Emiratów Arabskich, jest inaczej, a kościoły są przepełnione wiernymi trzy razy w tygodniu. Reportaż z miejsc, których do tej pory nikt nie pokazał

q  reportaż o Robercie Lewandowskim, który mówi: - Jestem katolikiem, nie wstydzę się swojej wiary, bo wiem, że Pan Bóg wciąż nade mną czuwa. Wiara pomaga mi na boisku, ale też i poza nim, aby być po prostu dobrym człowiekiem

Natomiast w „Niedzieli”:

q  dołączono płytę DVD – film pokazuje niezwykłe historie z życia papieża JP II i świadectwa jego świętości

q  tematem numeru jest oczywiście Boże Narodzenie

q  jak przeżywają adwent i święta rodzice prezydenta Dudy

q  bardzo ciekawa rozmowa z Haliną Frąckowiak

q  kalendarz ścienny na 2016 rok

Do nowego styczniowego numeru „MGN” dołączono torebkę z nasionami lipy drobnolistnej, czyli „Posadź Sobie Drzewo”. Każdy może wyhodować swoje drzewo. Trzeba tylko trochę cierpliwości, a po wielu latach będzie można usiąść w jego cieniu.

Nowy dwumiesięcznik dla młodzieży „Miłujcie się” jest poświęcony Bożemu Narodzeniu, Jubileuszowi Miłosierdzia, św. Charbelowi.

 

Rozpoczynamy duszpasterskie odwiedziny kolędowe. Jest to okazja do spotkania i bliższego poznania się. Razem z wami pragniemy się modlić i przynosić wam dar Bożego błogosławieństwa. Porządek odwiedzin kolędowych jest wywieszony w gablocie z ogłoszeniami. Porządek kolędy na najbliższy tydzień był podany w poprzednią niedzielę. Zamieszczony jest też na stronie parafialnej w internecie. Po kolędzie będzie także chodził Ks. Władysław z Jampola na Ukrainie.

 

Porządek wizyty kolędowej od 4 stycznia

Data

        Ksiądz Proboszcz

Ksiądz Grzegorz

Ksiądz Władysław

 

Od godz.

domy

Od godz.

domy

Od godz.

domy

 

Poniedziałek

4 stycznia

8.30

Ul. Zagumnie, numery nieparzyste od Zygmunta Kuty nr 51 do Renaty Lulek nr 23

8.30

Ul. Witosa nieparzyste od Marii Białas nr 71 oraz ul. Tarnowska i Warzywna

8.30

Ul. Jaracza numery parzyste od Teresy Kaziród 60c do Janiny Kocoł nr 84a a następnie od godz. 14.00 ulica Szkolna od Kamili Zając

 

 

Wtorek

5 stycznia

8.30

Ul. Zagumnie, numery nieparzyste od Rafała Kurnika nr 21a do Andrzeja Piątka nr 1

8.30

Ul. Witosa, numery parzyste od ronda i ul. 1Maja

8.30

Ul. Zagumnie, numery parzyste od Józefa Jaworskiego nr 116 do Marcina Szatko nr 20

 

 

Czwartek

7 stycznia

13.00

Ul. Zagumnie, numery parzyste od Janiny Kuca nr 6b do Zenona Heruli nr 16a

15.00

Ul. Rataja od Wiesława Zająca

13.00

Ul. Kościuszki od Józefa Wielgusa

 

Piątek

8 stycznia

14.00

Ul. Bema

15.00

Ul. Sucharskiego, numery parzyste od Jadwigi Błocho nr 73

13.00

Ul. Sucharskiego, numery nieparzyste od Ryszarda Tatarczucha nr 71

 

 

Sobota

9 stycznia

8.30

Ul. Łukowska nieparzyste od Pawła Janiszewskiego nr 1a, następnie numery parzyste

8.30

Ul. Mielecka, numery parzyste od Andrzeja Galasa nr 48 oraz od godz. 14.00 ul. Południowa od Jerzego Olszówki nr 30

8.30