Dzisiejsze święto skłania nas do głębokiej refleksji nad rodziną chrześcijańską, nad jej powołaniem, godnością i wielkością. Rodzina zbudowana na prawie Bożym jest ojczyzną życia, miłości, wierności, radości i szczęścia. Stanowi sanktuarium życia i świętości, dlatego módlmy się nieustannie w intencji naszych rodzin.

W czwartek przypada wspomnienie św. Sylwestra I, papieża. Msze Święte na zakończenie starego roku o godz. 9.00 i 15.00 Po Mszach Świętych odśpiewamy przebłagalne suplikacje za grzechy popełnione w kończącym się roku kalendarzowym 2014 oraz dziękczynne „Ciebie, Boga, wysławiamy” za otrzymane w tym czasie łaski. Za publiczne odśpiewanie hymnu „Ciebie, Boga, wysławiamy” podczas tego nabożeństwa będzie można uzyskać odpust zupełny. Będziemy też prosić Pana Boga o błogosławieństwo w nowym roku. Zachęcamy do licznego udziału w tym zgromadzeniu liturgicznym.

W piątek rozpoczęcie nowego roku kalendarzowego 2016, zakończenie oktawy Narodzenia Pańskiego, uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i Światowy Dzień Modlitw o Pokój, a także pierwszy piątek miesiąca. Porządek Mszy Świętej i nabożeństw – jak w niedziele w ciągu roku. Składka z Nowego Roku przeznaczona będzie na budowę kościoła w Jampolu na Ukrainie.

W dniach oktawy i całego okresu Bożego Narodzenia zachęcamy do śpiewania kolęd w rodzinnym czy przyjacielskim gronie. I życzmy sobie, by Pan Jezus rodził się w naszych sercach, przemieniał je i obdarzał nas wieloma łaskami.

W pierwszą sobotę miesiąca, 2 stycznia zapraszamy na Msze św. rano i wieczorem.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy pięknego i błogosławionego czasu Narodzenia Pańskiego. Nie zapominamy o tych naszych braciach i siostrach, którzy obchodzą swoje osobiste uroczystości. Zapewniamy o naszej pamięci, życzliwości i modlitwie.

• ·         28 XII – Święci Młodziankowie, niewinne dzieci z Betlejem zamordowane z rozkazu Heroda obawiającego się o swoją władzę i przywileje; dzień ich liturgicznego święta to dzień modlitw w intencji niemowląt i dzieci nienarodzonych;
  • 31 XII – Święty Sylwester, papież w okresie od 31 stycznia 314 do 31 grudnia 335 r., Święty Kościoła katolickiego i prawosławnego;
  • 2 I – Święci Bazyli Wielki i Grzegorz z Nazjanzu, dwaj wielcy nauczyciele chrześcijańskiego Wschodu z IV wieku, nazywani Ojcami Kapadockimi, którzy bronili czystości wiary przed błędami heretyków.

W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 w kancelarii parafialnej będzie konferencja i zapis dzieci do chrztu. Na to spotkanie przychodzą rodzice dziecka oraz chrzestni. Należy zabrać ze sobą metrykę urodzenia dziecka oraz zaświadczenia dla chrzestnych jeśli są z innej parafii.

Od 1 stycznia do 30 kwietnia możemy przekazywać 1% naszego podatku na rzecz Caritas Diecezji Tarnowskiej - zamiast do budżetu państwa. Dobrze znamy naszą Caritas i ufamy jej. Dlatego zwracamy się z gorącym apelem do wszystkich, którzy składają zeznania podatkowe, aby korzystając z tej możliwości, pomogli za pośrednictwem Caritas ludziom ubogim i potrzebującym.

Godzinki o NMP Niepokalanie Poczętej poprowadzi w przyszłą niedzielę róża Haliny Łuszcz. Dziękujemy za udział w Godzinkach róży Jana Kucy.

Różaniec poprowadzi w przyszłą niedzielę róża Antoniny Mikuły. Dziękujemy za udział w różańcu róży Heleny Michoń.

„Gość Niedzielny” i „Niedziela” mają podwójną objętość. Gość Niedzielny kosztuje 7 zł. a „Niedziela” 10 zł.

q  dodatek specjalny, miedzy innymi z Modlitwą Jubileuszowego Roku

Miłosierdzia oraz modlitwą za ubogich

q  czy Jezus mógł się przeziębić, czy był przystojny i czy od początku wiedział, że jest Bogiem? Pytania i odpowiedzi dotyczące prawdziwego człowieczeństwa Jezusa

q  rozmowa z premier Beatą Szydło m.in. o tym, jak rozsławić naszą ojczyznę za granicą

q  w krajach muzułmańskich chrześcijanie mają ciężkie życie. Dlaczego w Dubaju, jednym z Emiratów Arabskich, jest inaczej, a kościoły są przepełnione wiernymi trzy razy w tygodniu. Reportaż z miejsc, których do tej pory nikt nie pokazał

q  reportaż o Robercie Lewandowskim, który mówi: - Jestem katolikiem, nie wstydzę się swojej wiary, bo wiem, że Pan Bóg wciąż nade mną czuwa. Wiara pomaga mi na boisku, ale też i poza nim, aby być po prostu dobrym człowiekiem

q  dołączono płytę DVD – film pokazuje niezwykłe historie z życia papieża JP II i świadectwa jego świętości

q  tematem numeru jest oczywiście Boże Narodzenie

q  jak przeżywają adwent i święta rodzice prezydenta Dudy

q  bardzo ciekawa rozmowa z Haliną Frąckowiak

q  kalendarz ścienny na 2016 rok

Do nowego styczniowego numeru „MGN” dołączono torebkę z nasionami lipy drobnolistnej, czyli „Posadź Sobie Drzewo”. Każdy może wyhodować swoje drzewo. Trzeba tylko trochę cierpliwości, a po wielu latach będzie można usiąść w jego cieniu.

Nowy dwumiesięcznik dla młodzieży „Miłujcie się” jest poświęcony Bożemu Narodzeniu, Jubileuszowi Miłosierdzia, św. Charbelowi.

Rozpoczynamy duszpasterskie odwiedziny kolędowe. Jest to okazja do spotkania i bliższego poznania się. Razem z wami pragniemy się modlić i przynosić wam dar Bożego błogosławieństwa. Porządek odwiedzin kolędowych jest wywieszony w gablocie z ogłoszeniami. Porządek kolędy na najbliższy tydzień był podany w poprzednią niedzielę. Zamieszczony jest też na stronie parafialnej w internecie. Po kolędzie będzie także chodził Ks. Władysław z Jampola na Ukrainie.

Porządek wizyty kolędowej od 4 stycznia

Ksiądz Proboszcz

Ksiądz Grzegorz

Ksiądz Władysław