Dzisiejsze święto to również święto epifanii, czyli objawienia się Boga. To uroczyste rozpoczęcie publicznej działalności Pana Jezusa. Wydarzenia nad Jordanem to także zapowiedź naszego chrztu, podczas którego każdy z nas stał się umiłowanym dzieckiem Boga. Na początku dzisiejszych Mszy Świętych błogosławimy wodę, by przypomnieć sobie moment naszego chrztu i uświadomić sobie jego wartość i znaczenie. Pobłogosławioną wodę będzie można zabrać do naszych domów, by je pokropić bądź też przygotować dla przychodzącego z błogosławieństwem i duszpasterską wizytą kapłana.

Święto Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. My jednak przedłużymy okres śpiewania kolęd, zgodnie z dawną polską tradycją, do święta Ofiarowania Pańskiego 2 lutego. Będziemy je śpiewać podczas liturgii. Do 2 lutego w naszej świątyni pozostanie również bożonarodzeniowa szopka.

W środę na wieczorną Mszę św. zapraszamy klasy II przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami.

W środę po Mszy wieczornej spotkanie kręgu biblijnego.

Przekazujemy wszystkim świętującym w tym tygodniu urodziny, imieniny i inne rocznice najserdeczniejsze życzenia.

W czwartek na wieczorne nabożeństwo zapraszamy klasy I i II Gimnazjum z rodzicami na spotkanie w ramach przygotowania do Bierzmowania. Godzinę wcześniej o godz. 16.00 gimnazjaliści mają katechezę w domu parafialnym bez rodziców.

W piątek klasy III Gimnazjum będą mieć przygotowanie do Bierzmowania na wieczornej Mszy św. Kandydaci do Bierzmowania przychodzą z rodzicami. Po Mszy św. spotkanie z Jezusem Eucharystycznym w kościele w ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży. Zapraszamy młodzież i wszystkich chętnych do modlitwy.

Godzinki poprowadzi w przyszłą niedzielę róża Antoniny Mikuły. Dziękujemy za udział w Godzinkach różom Heleny Michoń i Mariana Małeckiego.

Różaniec poprowadzi w przyszłą niedzielę róża Marii Partyki. Dziękujemy za udział w różańcu różom Roberta Małeckiego i Marii Mrowiec.

W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 spotkanie opłatkowe dla PRG, PRD, Caritasu, Akcji Katolickiej i szafarzy Komunii św. Przynosimy na to spotkanie śpiewniki z kolędami.

q  miała liczne objawienia, przebywała w obecności Chrystusa i rozmawiała z Nim. Dołączony do „GN” znakomity film „Faustyna” pozwoli bliżej poznac tę swietą siostrę, autorke słynnego „Dzienniczka”. Film jest dobrym wprowadzeniem w co dopiero rozpoczęty Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia

q  o tym, jak dwunastu najbogatszych mieszkańców Bielska_Białej odwiedziło dwanaście najbiedniejszych rodzin

q  dlaczego mała rzeka , jaką jest Jordan, miała i nadal ma ogromne znaczenie?

q  jak Ukraina odpiera rosyjską agresję na wschodzie i stawia czoła wyrafinowanej wojnie propagandowej

q  o tym jak elity, które przegrały wybory w Polsce, i wspierających ich zachodnich przyjaciół boli to, że po raz pierwszy istnieje realna szansa na radykalne, ale konieczne zmiany w Polsce

q  tematem numeru jest chrzest Polski

q  wspomnienia o zmarłym o. Janie Górze

q  wywiad z Ks. dr. Janem Kaczkowskim, chorym na glejaka mózgu, twórcą i dyrektorem Puckiego Hospicjum

Dziękujemy za życzliwe przyjęcie w czasie kolędy i za ofiary złożone z tej okazji.