Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Start / Aktualności / Grupy duszpasterskie / Historia parafii / Kancelaria parafialna / Zwiedzanie kościoła / PUZZLE / KONTAKT

W wydarzeniu opisywanym w dzisiejszej Ewangelii można zobaczyć jakby résumé Jezusowej misji: będzie nauczać, uzdrawiać, ale w końcu zostanie odrzucony przez swój naród i wydany na śmierć. Stanowi ono również zapowiedź, że za wierność Chrystusowi trzeba czasem zapłacić najwyższą cenę. Prośmy Go zatem, by nam pomagał być wiernymi i by umacniał nasze świadectwo.

 

W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Trędowatych. To szczególna okazja, by pomodlić się za cierpiących na tę straszliwą chorobę, za tych, którzy im spieszą z pomocą, a także za wszystkich chorych, opuszczonych i wykluczonych.

 

Od dziś trwa Triduum dla rodziców i małżonków. W poniedziałek rodzice i małżonkowie będą mieć naukę na Mszy św. o godz. 17.00 a 2 lutego w święto MB Gromnicznej Ks. Piotr wygłosi kazania na wszystkich Mszach św. Rodzice mogą się spowiadać z okazji triduum jutro (w poniedziałek) godzinę przed Mszą św., czyli od godz. 16.00 Będą obcy spowiednicy. W kiosku Caritasu można nabyć gromnice.

 

W czasie Triduum przed kościołem będą rozprowadzane kropielniczki na wodę święconą, które umieścimy przy drzwiach naszych domów. Jest to specjalna akcja prowadzona w naszej Ojczyźnie z okazji 1050-lecia chrztu Polski. Dochód ze sprzedaży kropielniczek przeznaczony będzie na dożywianie dzieci w naszej szkole. Składamy ofiarę przynajmniej 13 zł.

 

W najbliższy wtorek, 2 lutego przypada święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane także świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte w naszym kościele będą: Prymaria o godz. 8.00, suma o godz.10.30 i Msza św. wieczorna o godz.17.00 W czasie wszystkich Mszy św. będziemy święcić gromnice. Aby nie pochlapać posadzki prosimy na gromnice założyć kapturki. Składka na tacę będzie przeznaczona na potrzeby klasztorów klauzurowych, których mieszkańcy ustawicznie modlą się w intencjach Kościoła i świata a więc także i za nas. Naszą modlitwą obejmiemy osoby podejmujące służbę Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Tego dnia będziemy prosić o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i wspólnocie parafialnej. Obejmijmy naszymi modlitwami Siostry Służebniczki posługujące w naszej parafii. Tego dnia zakończy się również przeżywany od listopada 2014 r. Rok Życia Konsekrowanego, podczas którego próbowaliśmy poznawać piękno i radość tej formy życia całkowicie oddanego Panu Bogu.

 

W środę, 3 lutego, z okazji liturgicznego wspomnienia Świętego Błażeja, którego czcimy jako orędownika w chorobach gardła, Msze Świętą odprawimy o tym Świętym. Na zakończenie pobłogosławimy świece i owoce oraz udzielimy specjalnego błogosławieństwa za jego wstawiennictwem.

 

W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek podczas wieczornego nabożeństwa otoczymy modlitwą tych, którzy opuścili wszystko, by pójść za głosem Pana Jezusa, oraz tych, którzy ten głos słyszą, aby nie bali się za nim podążać. W piątek od godz. 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej dla dzieci i młodzieży. Na zakończenie adoracji w duchu wynagrodzenia za grzechy całego świata odmówimy litanię ku czci Bożego Serca. Z racji przypadającego w tym dniu wspomnienia Świętej Agaty na Mszach Świętych pobłogosławimy przyniesiony chleb, wodę oraz sól.

W sobotę natomiast uczcimy Niepokalane Serce NMP.

 

5 lutego w piątek po wieczornej Mszy św. spotkanie z Jezusem Eucharystycznym w ramach przygotowania do ŚDM w Krakowie.

 

W przyszłą niedzielę 7 lutego, po każdej Mszy św. przed naszym kościołem odbędzie się kiermasz ciast zorganizowany przez młodzież. Dochód z niego będzie przeznaczony na dofinansowanie wyjazdu naszej młodzieży na ŚDM do Krakowa i wykupienie odpowiednich pakietów wejściowych. Serdecznie zapraszamy do kupowania ciasta i tym samym finansowego wsparcia młodzieży. Koszt jednego pudełka z ciastem wyniesie odpowiednio od 6 zł. do 15 zł.

 

W przyszłą niedzielę, poniedziałek i we wtorek (7-9 lutego) w naszym kościele będzie 40-godzinne nabożeństwo. Szczegółowy program adoracji na ten czas:

Niedziela 7 lutego

godz. 9.30 - 10.30  Róże ojców z Lisiej Góry: Mariana Małeckiego, Stefana Stono i Zygmunta Toporka

       11.30 - 12.00  Ministranci, DSM i dzieci szkolne.

       12.00 - 13.00  Róże ojców z Lisiej Góry: Ryszarda Janiszewskiego, Michała Kocoła, Jana Kucy, Stanisława Tokarza i Romana Duzia.

       13.00 - 14.00   Róże ojców z Lisiej Góry: Wojciecha Bogacza, Mariana Wardzały, Stanisława Świątka, Stanisława Szatki.

       14.00 - 15.00   Bolesława Płaczka, Roberta Małeckiego, Kazimierza Gieronia

       15.00 - 16.00      Akcja Katolicka, Caritas i Koło Komunii św. wynagradzającej

 

Poniedziałek 8 lutego

==================

godz. 9.00 - 10.00    Róże matek: Józefy Wenc i Ireny Walus

       10.00 - 11.00    Róże matek: Marii Partyki i Zofii Partyki

       11.00 - 12.00    Róże matek: Genowefy Armatys i Michaliny Fornagiel

       12.00 - 13.00    Róże matek: Haliny Łuszcz i Janiny Starzyk

       13.00 - 14.00    Róże matek: Teresy Kaziród i Marii Mrowiec

       14.00 - 15.00    Róże matek: Heleny Kubisztal i Józefy Rusznicy

       15.00 - 16.00    Róże matek: Marii Duź i Bractwa Drogi Krzyżowej

       16.00 - 17.00    Róże matek: Małgorzaty Stokłosy i Jolanty Kuli

Wtorek 9 lutego

==============

godz. 9.00 - 10 00    Róże matek: Małgorzaty Jakubowskiej i Teresy Pęcak

        10.00 - 11.00   Róże matek: Anny Pyrek i Marii Kucy

        11.00 - 12.00   Róże matek: Jadwigi Bogacz i Straż Honorowa

        12.00 - 13.00   Róża Janiny Radoń

        13.00 - 14.00   Róże matek: Pauliny Taraszki i Antoniny Mikuły

        14.00 - 15.00   Róże matek: Heleny Michoń i Zofii Słowik

        15.00 - 16.00   Róże matek: Marii Tokarz i Marii Wielgus

        16.00 - 17.00   Gimnazjum oraz młodzież pracująca i młodzież szkół średnich

 

Jubilatom i solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia.

 

W tym tygodniu patronują nam:

  • 3 II −  św. Błażej, biskup Sebasty (dzisiejsza Turcja), któremu tradycja przypisuje orędownictwo w chorobach gardła;
  • 5 II − św. Agata, jej imię oznacza „dobra”; jej wstawiennictwu przypisuje się ocalenie jej rodaków po wybuchu Etny i z tej okazji błogosławi się chleb jako znak dobroci oraz wodę, która chroni przed niebezpieczeństwem ognia;
  • 6 II −  św. Paweł Miki z 25 towarzyszami − to japońscy misjonarze i męczennicy, którzy w tym dalekim kraju głosili Ewangelię i dla niej ponieśli śmierć.

 

Godzinki poprowadzi w święto MB Gromnicznej róża Marii Partyki, a w przyszłą niedzielę róża Bolesława Płaczka. Dziękujemy za udział w Godzinkach róży Marii Mrowiec.

 

Różaniec poprowadzi w święto MB Gromnicznej róża Teresy Pęcak, a w przyszłą niedzielę róża Anny Pyrek. Dziękujemy za udział w różańcu róży Bolesława Płaczka.

 

W „GN” dzisiaj m.in.:

q  po co poszli do zakonu? – sześć poruszających historii na ostatni dzień Roku Życia Konsekrowanego

q  jaka będzie radiowa Jedynka – pierwsza rozmowa z nowym szefem Programu I Polskiego Radia

q  o chińskim zbrodniarzu, który odsiaduje wyrok we Włoszech, a którego papież Franciszek zaprosił do Watykanu, aby dał świadectwo o swoim nawróceniu w czasie promocji książki o Miłosierdziu Bożym

q  europejska prasa zauważyła, że w Polsce doszło do władzy środowisko, które nie będzie potulnie podążać za dyktatem Brukseli i Berlina

Natomiast w „Niedzieli”:

q   o nowej telewizji internetowej diecezji warszawskiej salvetv (www.salvetv.pl)

q  wywiad ze słynnym włoskim, niewidomym śpiewakiem Andreą Bocellim

q  tematem numeru jest zakończenie Roku Życia Konsekrowanego

W nowym „MGN” wyjątkowa ramka na obrazek lub zdjęcie, którą własnoręcznie można ozdobić i plakat z Messim, zwycięzcą plebiscytu Złota piłka 2016.

Zelatorki i zelatorów róż różańcowych prosimy o odebranie po tej Mszy św. w zakrystii nowego numeru „Misji Dzisiaj”.

 

Bierzmowanie w naszym kościele będzie w środę 16 marca o godz. 18.00 Kandydaci przygotują się do Bierzmowania przez udział w rekolekcjach w Gródku n/ Dunajcem w dniach 24 II -26.II 2016 r. Koszt rekolekcji z dojazdem wynosi 150 zł.