Co roku w drugą niedzielę okresu paschalnego przygotowania rozważamy ewangelijną perykopę o przemienieniu Chrystusa na wysokiej górze. Tak jak wybranym uczniom, tak i nam Pan Jezus pragnie ukazać blask swojego bóstwa i pokazać, kim jest, by umacniać nas w wierze i na drogach życiowego powołania. Nie bójmy się Jemu zaufać, pozwólmy Mu działać w nas i przez nas.

Zapraszamy dziś o godz. 15.00 na gorzkie żale z kazaniem pasyjnym. Natomiast w piątki zapraszamy na drogę krzyżową o godz. 17.00

Za udział w każdym z tych nabożeństw możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (stan łaski uświęcającej, przystąpienie tego dnia do Komunii św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechy nawet lekkiego). Możemy go ofiarować za siebie lub za zmarłych. Nie zaniedbujmy korzystania z tego skarbca łaski, by coraz bardziej upodabniać się do naszego miłującego Boga.

Dzisiejsza niedziela nazywana jest niedzielą Ad gentes i jest poświęcona modlitwie za misje i misjonarzy. Przy wyjściu ze świątyni będzie można wesprzeć dzieło misyjne Kościoła – do specjalnych puszek można wrzucać ofiary na ten cel.

Caritas rozprowadza paschaliki wielkanocne czyli miniatury paschału. Oprócz paschalików są do nabycia baranki wielkanocne. Ponadto gimnazjaliści i dzieci szkolne otrzymały w szkole skarbonki wielkopostne rozprowadzane przez Caritas. Jest to już kilkuletnia tradycja. Dzieci a także rodziny składają jałmużny wielkopostne do tych skarbonek. Jałmużna obok modlitwy i postu jest uczynkiem pokutnym.

Jutro przypada święto Katedry Świętego Piotra Apostoła. Przyjdźmy w tym dniu na Mszę Świętą, a przede wszystkim pamiętajmy w modlitwie o następcy Świętego Piotra, który nie przestaje prosić o to wsparcie.

W sobotę o godz. 17.00 wieczór z św. o. Pio. Przyjdźmy licznie i zaprośmy naszych krewnych z sąsiednich parafii.

Godzinki poprowadzi w przyszłą niedzielę róża Teresy Pęcak. Dziękujemy za udział w Godzinkach róży Stefana Stono.

Różaniec poprowadzi w przyszłą niedzielę róża Józefy Rusznicy. Dziękujemy za udział w różańcu róży Janiny Radoń.

Składka w kopertach na ubezpieczenie kościoła i budynków parafialnych oraz OC od wypadków przy kościele i na cmentarzu będzie w przyszłą niedzielę. Przed rokiem za takie ubezpieczenia zapłaciliśmy 6577 zł. Prosimy o ofiary wszystkie rodziny i młodzież pracującą.

q  prawdziwa uczta dla ducha. Gorzkie Żale na płycie dołączonej do „Gościa”. Do słuchania w domu, w drodze do pracy. Przeznaczona jest szczególnie dla tych, którzy nie mogą przyjść na nabożeństwo Gorzkich Żali do Kościoła

q  o ludobójstwie w Rwandzie, cudownym ocaleniu i przebaczeniu zabójcom z Immaculee Ilibagiza, autorką książek o ludobójstwie i objawieniach MB w Kibeho

q  w jaki sposób 20-letni Paweł wyszedł z nikotynizmu, pijaństwa, narkomanii i dopalaczy?

q  jaki faktycznie pomysł na polską szkołę ma rząd? Czy na przykład gimnazja będą zlikwidowane, a może tylko przekształcone?

q  dlaczego zagrożona jest europejska cywilizacja?

q  relacja z papieskiej pielgrzymki do Meksyku

q  tematem numeru są misjonarze miłosierdzia, których papież Franciszek posłał w środę popielcową do wszystkich diecezji

W nowym MGN:

q  książeczka o przygotowaniu do spowiedzi św. dla dzieci

q  rozmowa z Izą Paszkowską, która od 18 lat odpowiada na listy czytelników MGN

W nowym „Miłujcie się”:

q  artykuł o nawróceniu słynnej hiszpańskiej powieściopisarki w czasie pielgrzymki do Medjugorie

q  poruszające świadectwo Joasi, która będąc w ciąży z szóstym dzieckiem, zachorowała na nowotwór i nie zdecydowała się na leczenie, które mogłoby zaszkodzić jej dziecku

q  artykuł, z którego dowiemy się, dlaczego sięganie po amulety i talizmany jest nie tylko niechrześcijańskie, ale także niebezpieczne