Zapraszamy dziś o godz. 15.00 na gorzkie żale z kazaniem pasyjnym. Natomiast w piątki zapraszamy na drogę krzyżową o godz. 17.00

Za udział w każdym z tych nabożeństw możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (stan łaski uświęcającej, przystąpienie tego dnia do Komunii św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechy nawet lekkiego). Możemy go ofiarować za siebie lub za zmarłych. Nie zaniedbujmy korzystania z tego skarbca łaski, by coraz bardziej upodabniać się do naszego miłującego Boga.

W tym tygodniu patronuje nam:

• 4 III – św. Kazimierz królewicz, gorliwy czciciel Eucharystii i Matki Bożej, który bronił najuboższych i najbardziej potrzebujących, stając się ich orędownikiem wobec swojego ojca, polskiego króla, Kazimierza Jagiellończyka.

Godzinki poprowadzi w przyszłą niedzielę róża Anny Pyrek. Dziękujemy za udział w Godzinkach róży Teresy Pęcak.

Różaniec poprowadzi w przyszłą niedzielę róża Stanisława Szatko. Dziękujemy za udział w różańcu róży Józefy Rusznicy.

W przyszłą niedzielę na Gorzkich Żalach będzie składka na kwiaty do Grobu Pańskiego i na jego urządzenie.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek modlimy się za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. A w sobotę czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność.

Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej w naszym kościele o godzinie 16.00 w czwartek i w piątek. W czwartek do spowiedzi niech przyjdą dzieci ze Szkoły Podstawowej a w piątek z Gimnazjum.

Dzisiejsza Ewangelia po raz kolejny wzywa nas do nawrócenia i przemiany życia. Opowiada nam jednocześnie o Bogu cierpliwym, który pragnie wspomagać nasze wysiłki i dążenia, by przynosiły jak najpiękniejsze owoce. Chcemy podejmować ten wysiłek, dlatego wszystkich parafian pragniemy zachęcić do udziału w rekolekcjach wielkopostnych, które odbędą się od najbliższej soboty 5 marca.

Program rekolekcji:

Dla kogo

Msza św. z nauką dla wszystkich

Msza św. z nauka dla chorych

Msza św. z nauka dla wszystkich

Po Mszy św. o godz.10.30 kazanie dla młodzieży szkół średnich i starszej

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i Msza św.

Nauka stanowa dla rodziców i małżonków

Msza św. z kazaniem dla wszystkich

Droga krzyżowa z kazaniem dla Gimnazjum

Droga krzyżowa z kazaniem dla dzieci

Msza św. z kazaniem dla wszystkich

Po Mszy św. adoracja z modlitwą o uwolnienie od zniewoleń i uzdrowienie duszy i ciała

Adoracja i kazanie dla Gimnazjum

Adoracja i kazanie dla Szkoły Podstawowej

Msza św. z kazaniem dla wszystkich

Msza św. z kazaniem dla Gimnazjum

Msza św. z kazaniem dla dzieci

Rekolekcjonista zbierze tradycyjnie składkę na wszystkich nabożeństwach we wtorek na zakończenie rekolekcji. Składka będzie na prace remontowe, jakie trwają w kościele w Brzesku, w którym Ks. Rekolekcjonista jest Proboszczem. Nauczyciele będą sprawdzać obecność dzieci i młodzieży gimnazjalnej na rekolekcjach.

Spowiedź wielkopostna będzie nie w czasie rekolekcji, lecz 19 marca w sobotę przed Niedzielą Palmową.

W piątek po wieczornej Mszy św. spotkanie z Jezusem Eucharystycznym w ramach przygotowań duchowych do ŚDM w Krakowie.

W środę po wieczornej Mszy św. spotkanie w ramach Kręgu Biblijnego.

q  o postanowieniu poprawy, czyli o trzecim warunku dobrej spowiedzi

q  kotłował się w lawinie przez 400 metrów, potem spadł w dół 100 metrów i żyje. Czy to był cud?

q  film BBC o przyjaźni papieża z Anną Tymieniecką nie mówi nic nowego o św. JP II, ale mówi sporo o upadku telewizji BBC

q  o diabelskiej sile teczki Kiszczaka

q  o kulisach chrztu Mieszka I

q  o najważniejszych krzyżach świata

q  studniówka rządu Beaty Szydło

q  tematem numeru jest sakrament pojednania

W nowym MGN:

q  książeczka o przygotowaniu do spowiedzi św. dla dzieci

q  rozmowa z Izą Paszkowską, która od 18 lat odpowiada na listy czytelników MGN

W nowym „Miłujcie się”:

q  artykuł o nawróceniu słynnej hiszpańskiej powieściopisarki w czasie pielgrzymki do Medjugorie

q  poruszające świadectwo Joasi, która będąc w ciąży z szóstym dzieckiem, zachorowała na nowotwór i nie zdecydowała się na leczenie, które mogłoby zaszkodzić jej dziecku

q  artykuł, z którego dowiemy się, dlaczego sięganie po amulety i talizmany jest nie tylko niechrześcijańskie, ale także niebezpieczne

W najbliższą sobotę 5 marca z parkingu kościelnego o godz. 8.30 wyruszy pielgrzymka członków Grupy Modlitewnej św. o. Pio do Nowego Sącza na Wielkopostny Dzień Skupienia. Powrót przewidywany jest na godz. 18.00 Zapisy w kiosku parafialnym lub zakrystii.

Caritas rozprowadza paschaliki wielkanocne czyli miniatury paschału. Oprócz paschalików są do nabycia baranki wielkanocne. Ponadto gimnazjaliści i dzieci szkolne otrzymały w szkole skarbonki wielkopostne rozprowadzane przez Caritas. Jest to już kilkuletnia tradycja. Dzieci a także rodziny składają jałmużny wielkopostne do tych skarbonek. Jałmużna obok modlitwy i postu jest uczynkiem pokutnym.

Wójt Gminy Lisia Góra oraz Dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej informują, iż w dniu 4.03.2016r  ( piątek ) od godz. 11:00 -  16:00 w piwnicach  Środowiskowego  Domu Samopomocy w Lisiej Górze, będzie rozdawana żywność osobom wcześniej zakwalifikowanym  w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym.