Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Start / Aktualności / Grupy duszpasterskie / Historia parafii / Kancelaria parafialna / Zwiedzanie kościoła / PUZZLE / KONTAKT

W Ewangelii czwartej niedzieli Wielkanocy słyszymy, że Pan Jezus porównuje się do pasterza troszczącego się o owce. Tak! Pan Jezus jest Dobrym Pasterzem, który opiekuje się nami – swoimi owcami i każdego z nas pragnie obdarować życiem wiecznym, które wysłużył przez swoją mękę, śmierć i zmartwychwstanie. Dziękujmy za ten dar, dziękujmy za nieskończoną miłość Pana Boga i bądźmy Mu posłuszni.

 

To porównanie Jezusa do pasterza każe nam nazywać tę niedzielę niedzielą Dobrego Pasterza. W tym dniu przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania, który rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Módlmy się o gorliwych kapłanów i osoby zakonne, którzy będą naśladować przykład Chrystusa – Dobrego Pasterza. Na wspólną modlitwę za powołanych i o święte powołania do służby Bożej zapraszamy w ciągu tego tygodnia.

 

W piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30 o godz. 18.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia a następnie Msza św. z rozważaniem Dzienniczka św. s. Faustyny.

 

Koronkę w piątek poprowadzą dwa kółka koronkowe z Gimnazjum: Szczepana Klimka z IIIA i Aleksandry Przetak z III B

 

W sobotę będziemy obchodzić uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa, męczennika i patrona Polski. Znajdźmy czas na spotkanie z Chrystusem we Mszy Świętej i na modlitwę w intencji naszej umiłowanej Ojczyzny.

 

W przyszłą niedzielę w naszej parafii odpust ku czci św. Wojciecha. Suma odpustowa o godz. 11.00 Sumę odpustową odprawi i kazania wygłosi Ks. Przemysław Podobiński, wikariusz z parafii Miłosierdzia Bożego w Brzesku. Prosimy dzieci do sypania kwiatów. Wszystkie chorągwie i feretrony zabiorą na procesję ci, którzy nieśli je na Wielkanoc. Do udziału w procesji i niesienia baldachimu zapraszamy Ochotniczą Straż Pożarną ze swoim sztandarem.

 

Zbiórka lektorów i ministrantów w sobotę o godz. 9.00 Obecność obowiązkowa.

 

W najbliższą niedzielę w czasie odpustu na Mszy św. o godz. 11.00 razem z nami modlić się będzie Schola Dziecięca Ziarenka Nadziei z parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Brzesku. Pół godziny przed Mszą św. zapraszamy na koncert promujący nową płytę zespołu pt. SZUKAM CIEBIE... Na płycie znajdują się piosenki, nawiązujące do fragmentów Ewangelii. Są one dziecięcą interpretacją Słowa Bożego. Po Mszy św. będzie możliwość nabycia płyty. Całkowity dochód przeznaczony jest na letnie warsztaty rekolekcyjno - muzyczne dla dzieci. Zapraszamy.

 

Najbliższa niedziela to już ostatnia niedziela kwietnia. I jak co roku, według programu duszpasterskiego, jest ona Ogólnopolską Niedzielą Modlitw za Kierowców i wszystkich poruszających się po drogach. Niech nasza wspólna modlitwa zaowocuje rozwagą, większym rozsądkiem i mądrością w czasie naszych pieszych, rowerowych czy samochodowych wojaży.

 

W przyszłą niedzielę 24 kwietnia, po każdej Mszy św. przed naszym kościołem odbędzie się po raz kolejny kiermasz ciast zorganizowany przez młodzież. Dochód z niego będzie przeznaczony na dofinansowanie wyjazdu naszej młodzieży na ŚDM do Krakowa i wykupienie odpowiednich pakietów wejściowych. Serdecznie zapraszamy do kupowania ciasta i tym samym finansowego wsparcia młodzieży. Koszt jednego pudełka z ciastem wyniesie odpowiednio od 10 zł. do 25 zł.

 

Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o modlitewnej pamięci. Modlitwą otaczamy również parafian, którzy odeszli w ostatnim czasie do wieczności, i ich rodziny.

 

W tym tygodniu patronują nam:

  • 23 IV – św. Wojciech, biskup Pragi oraz misjonarz na Węgrzech i w Polsce, który wyruszył z misją ewangelizacyjną do pogańskich Prus, gdzie poniósł śmierć męczeńską; obok Maryi, Królowej Polski, i św. Stanisława, główny patron naszej Ojczyzny.

 

W niedzielę 1 maja w czasie Mszy św. o godz. 10.30 będzie uroczystość I Komunii św. Tych parafian, którzy nie są bezpośrednio zainteresowani tą uroczystością, prosimy, aby przyszli do kościoła na inne Msze św. Przypominamy, że w czasie I Komunii św. w kościele wolno fotografować i filmować tylko jednej wyznaczonej osobie.

 

Kancelaria parafialna czynna w środy i piątki o godz.17.00 w pozostałe dni powszednie od godz. 8.00 do 8.30

 

Trwają zapisy na ŚDM. Można zapisywać się w zakrystii i u Ks. Grzegorza. Wśród danych potrzebny jest pesel. Płatności będą w późniejszym terminie. Mogą zapisywać się również osoby starsze oraz osoby małoletnie, które będą pod opieką osoby pełnoletniej. Do końca kwietnia musimy skompletować listę uczestników z parafii.

 

W „GN” dzisiaj m.in.:

q  o cudzie eucharystycznym w Legnicy

q  chrzest Mieszka I wpłynął na dzieje Polski, a jemu samemu otwarł drogę do nieba

q  czy Brzegi koło Wieliczki są odpowiednim miejscem na ŚDM

q  co zawiera długo oczekiwana adhortacja papieża Franciszka o rodzinie?

q  czy powinniśmy kupować polskie produkty?

q  dlaczego zwolennicy aborcji stoją na straconej pozycji?

q  w jaki sposób dżihadyści nas testują? – w rozmowie z dziennikarzem śledczym Witoldem Gadowskim

Natomiast w „Niedzieli”:

q  o św. Wojciechu, który otworzył nam drzwi do Europy

q  papież Franciszek w oczach Amerykanów

q  tematem numeru jest Niedziela Dobrego Pasterza

W „MGN”

q  magnes z jubileuszowym napisem JEZUS W POLSCE MIESZKA

q  jak przez 1050 lat zmieniały się granice państwa polskiego?

 

Godzinki poprowadzi w przyszłą niedzielę róża Janiny Starzyk. Dziękujemy za udział w Godzinkach róży Zofii Słowik.

 

W kwietniu ukaże się album zatytułowany „Parafialny Jordan. Chrzcielnice Diecezji Tarnowskiej”. Album będzie przewodnikiem po chrzcielnicach w kościołach parafialnych diecezji tarnowskiej. Na jego zasadniczą część złoży się nadzwyczaj bogata galeria zdjęć ze szczegółowym ich opisem. Oprócz informacji na temat baptysteriów w poszczególnych parafiach znajdą się także nazwiska osób w nich ochrzczonych, które w sposób szczególny zapisały się w dziejach Polski. Część fotograficzna zostanie uzupełniona esejem historyczno-teologicznym na temat sakramentu chrztu, chrzcielnic, ich symboliki, a także szkicem poświęconym okolicznościom chrztu Polski, której 1050. rocznicę obchodzimy w tym roku. Całość będzie inkrustowana cytatami z wypowiedzi Ojca Świętego Jana Pawła II dotyczących chrztu. Przewiduje się, że jeden egzemplarz albumu w formacie A4 o objętości ok. 250 stron będzie kosztował około 30 zł. Zapisy na album w kiosku parafialnym.

 

Rodzina Radia Maryja przy parafii Św. Rodziny w Tarnowie organizujewyjazd na konsekrację nowego kościoła w Toruniu powstałego przy Radiu Maryja i Telewizji Trwam. Wyjazd 16 maja 2016 r. o godz. 23.00 Pielgrzymka potrwa do nocy z 18/19 maja 2016 r. W programie m.in. Św. Lipka, Gietrzwałd i inne sanktuaria. Pielgrzymi z Lisiej Góry będą zabrani po drodze z Tarnowa. Szczegóły i zapisy u p. Zdzisławy z Tarnowa, nr telefonu 516 840 134.

 

W Lisiej Górze, ul 1 Maja (obok sklepu Solo) znajduje się gabinet rehabilitacyjny. Każda osoba bez skierowania może skorzystać z 18-stu refundowanych zabiegów masażu. Jest to ogólnopolski program „Akcja na zdrowie”. Ilość miejsc ograniczona. Więcej informacji i rejestracja pod numerem telefonu 696 041 465 (lub osobiście w gabinecie).

 

Nadleśnictwo w Dąbrowie Tarnowskiej informuje, że w związku z okresem wiosennym nasila się umyślne wypalanie traw lub pozostałości roślinnych na polach. Proceder wypalania traw i pozostałości roślinnych powoduje niejednokrotnie powstawanie groźnych pożarów lasów oraz budynków zlokalizowanych w bezpośrednim sąsiedztwie tych terenów a tym samym niebezpieczeństwo dla życia, zdrowia i środowiska. Narusza także równowagę ekologiczną środowiska naturalnego, powoduje zniszczenie wielu drobnych organizmów i zwierząt bytujących w pokryciu gleby. Pożary traw ponadto często utrudniają prowadzenie innych działań ratowniczych, które mogą być w tym samym czasie prowadzone. Ustawa o ochronie przyrody oraz kodeks wykroczeń przewidują za to surowe kary. Z tych powodów zabrania się wypalania traw.