Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Start / Aktualności / Grupy duszpasterskie / Historia parafii / Kancelaria parafialna / Zwiedzanie kościoła / PUZZLE / KONTAKT

Apel Duszpasterstwa Kierowców

Drodzy użytkownicy ruchu drogowego!

Rok 2015 był na polskich drogach najbezpieczniejszy w ostatnim 30-leciu. Na polskich drogach odnotowano blisko 33 tys.  wypadków drogowych, w skutek czego zginęło 2.939 osób, a prawie 40 tys. osób było rannych.  W samej diecezji tarnowskiej było 1.450 wypadków drogowych, w których zginęło prawie 100 osób. Najwięcej wypadków występuje w okresie od czerwca do września, a najczęstszą przyczyna wypadków jest niedostosowanie prędkości do warunków jazdy, pijany kierowca, kolizje boczne spowodowane wymuszeniem pierwszeństwa, bądź najechanie na pieszego, który nieostrożne wszedł na jezdnię przed jadący pojazd.

W tym szczególnym Roku Jubileuszowym zwracamy się z apelem do każdego kierowcy: BĄDŹMY MIŁOSIERNI NA DROGACH! Niech znikną z naszych dróg wszelkie przejawy agresji, lekkomyślność i lekceważenie zasad bezpieczeństwa. Okazujmy cierpliwość wobec innych, opanujmy pokusę nadmiernej prędkości, przebaczajmy przewinienia innych użytkowników dróg! Prośmy o Bożą pomoc i wstawiennictwo św. Krzysztofa, aby nasze drogi były bezpieczne i poruszający się po nich kierowali się miłością do wszystkich kierowców, pieszych i rowerzystów.

Jednocześnie zapraszamy na XV-tą Ogólnopolską Pielgrzymkę Kierowców na Jasną Górę, która odbędzie się 14 maja br. o godz. 11:00. Zaś rodziny, które przeżywają traumę po wypadku bliskiej osoby zapraszamy do Centrum Pomocy znajdującego się przy pomniku „Przejście” w Zabawie.

Niech Bóg nas prowadzi do celu podróży!

                                                                       Ks. mgr Damian Migacz

                                                             Diecezjalny Duszpasterz Kierowców

 

Dziś przeżywamy uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa, męczennika, głównego patrona Polski. Święty Wojciech był gorliwym pasterzem prowadzącym powierzony sobie lud do Chrystusa. Do Chrystusa pragnął również przyprowadzić tych, którzy jeszcze Go nie poznali. W czasie jednej z wypraw ewangelizacyjnych do pogańskich Prus poniósł śmierć męczeńską. Wzywając wstawiennictwa patrona Polski, prośmy dla nas oraz dla naszych Rodaków w kraju i na emigracji o silną wiarę i odwagę w jej głoszeniu.

 

Dziś przed kościołem odbywa się kiermasz ciast.

 

Przeżywamy dziś już ostatnią niedzielę kwietnia, która według programu duszpasterskiego jest Ogólnopolską Niedzielą Modlitw za Kierowców i wszystkich poruszających się po drogach. Niech nasza wspólna modlitwa owocuje większą rozwagą i mądrością w czasie naszych pieszych, rowerowych czy samochodowych wojaży, tym bardziej, że coraz cieplejsze dni zachęcają do organizowania wycieczek. Starajmy się być bezpiecznymi użytkownikami dróg i pojazdów mechanicznych.

 

Jutrzejsze święto Świętego Marka Ewangelisty to tradycyjny dzień modlitwy o urodzaje. Chociaż dopiero w przyszłym tygodniu przeżywać będziemy specjalne dni modlitw o dobre urodzaje i za kraje głodujące, chciejmy w naszej osobistej modlitwie prosić dobrego Boga, by pobłogosławił wszelkie ludzkie wysiłki, aby przyniosły one obfity plon i owoc i aby nikomu nie brakowało codziennego chleba. Dlatego jutro świąteczną Eucharystię o godz. 18.00 połączymy z nabożeństwem błagalnym i procesją do ogrodu różańcowego.

 

Siostry Służebniczki zapraszają Członków Rodziny Bł. Edmunda Bojanowskiego na spotkanie, które odbędzie się we wtorek 26 kwietnia po Mszy wieczornej w Domu Sióstr Służebniczek

 

W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszach św.

 

Zachęcamy i zapraszamy do modlitwy w intencji Europy w dniu święta patronki naszego kontynentu, Świętej Katarzyny Sieneńskiej. Naszą modlitwą ogarniemy również wszystkie ofiary niemieckiego i stalinowskiego terroru, zwłaszcza osoby duchowne i konsekrowane w przypadający tego dnia Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, upamiętniający rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau.

 

W piątek po wieczornej Mszy św. spotkanie z Jezusem Eucharystycznym w ramach przygotowań duchowych do ŚDM w Krakowie.

 

30 kwietnia w sobotę o godz. 15.00 będzie spowiedź św. dla dzieci, które mają przystąpić do I Komunii św., ich rodziców, rodzeństwa i chrzestnych.

 

W sobotę o godz. 18.00 wieczór z św. o. Pio. Przyjdźmy licznie i zaprośmy naszych krewnych z sąsiednich parafii.

 

W przyszłą niedzielę rozpoczniemy maj. W naszej polskiej tradycji to miesiąc szczególnej modlitwy razem z Maryją. Każdego dnia po wieczornej Mszy Świętej, będziemy odprawiać nabożeństwa majowe ze śpiewem litanii loretańskiej. Zachęcamy do licznego udziału w majówkach. Majówki w naszej diecezji rozpoczynają się w sobotę 30 kwietnia. Zachęcamy także do podtrzymania zwyczaju śpiewania litanii loretańskiej i pieśni maryjnych przy kapliczkach przydrożnych przez osoby, które nie mogą przyjść do kościoła w godzinach nabożeństwa. W naszym kościele parafialnym nabożeństwo majowe w dni powszednie w miesiącu maju będzie o godz. 19.00

 

W przyszłą niedzielę w czasie Mszy św. o godz. 10.30 będzie uroczystość I Komunii św. Tych parafian, którzy nie są bezpośrednio zainteresowani tą uroczystością, prosimy, aby przyszli do kościoła na inne Msze św. Przypominamy, że w czasie I Komunii św. w kościele wolno fotografować i filmować tylko jednej wyznaczonej osobie.

 

Zapis dzieci do chrztu będzie w przyszłą niedzielę o godz. 15.00 w domu parafialnym. Na to spotkanie przychodzą rodzice i chrzestni. Należy zabrać ze sobą metrykę urodzenia dziecka oraz zaświadczenia dla chrzestnych, jeśli są z innej parafii.

 

W przyszłą niedzielę po wieczornej Mszy św. Komisja d/s Cmentarza będzie wydawać zezwolenia na budowę i remonty nagrobków i grobowców tym, którzy zamierzają rozpocząć pracę w najbliższym miesiącu.

 

Naszą modlitwą i życzliwością otaczamy solenizantów i jubilatów tygodnia. Zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu.

 

W tym tygodniu patronują nam:

  • 25 IV – św. Marek, Ewangelista, uczeń i towarzysz misyjnych wypraw św. Pawła, następnie uczeń św. Piotra, którego naukę przedstawił w swojej Ewangelii;
  • 29 IV – św. Katarzyna ze Sieny, dziewica, Doktor Kościoła i patronka Europy, która odegrała w historii Kościoła i średniowiecznej Europy bardzo doniosłą rolę.

 

3 maja odpust w Nowej Jastrząbce. Suma odpustowa o godz. 11.00

 

W „GN” dzisiaj m.in.:

q  na świętej Hostii pojawił się fragment tkanki z ludzkiego serca. O nadzwyczajnym wydarzeniu eucharystycznym w Legnicy

q  jak traktujemy prześladowanych chrześcijan? Milczenie, zapominanie o współczesnych męczennikach jest w jakimś sensie uczestniczeniem w działaniach oprawców

q  o ratownikach spod Czarnobyla. Jak żyją trzydzieści lat po katastrofie atomowej

q  wzruszający wywiad z rzeczniczką ŚDM

Natomiast w „Niedzieli”:

q  zgromadzone fakty świadczą o cudzie eucharystycznym w Legnicy

q  jakie grzechy mamy na sumieniu przeciw życiu innych ludzi i nawet o tym nie myślimy

q  tematem numeru są ogólnopolskie obchody 1050-tej rocznicy chrztu Polski

W „MGN”

q  magnes z jubileuszowym napisem JEZUS W POLSCE MIESZKA

q  jak przez 1050 lat zmieniały się granice państwa polskiego?

 

Godzinki poprowadzi w przyszłą niedzielę róża Stanisława Tokarza. Dziękujemy za udział w Godzinkach róży Janiny Starzyk.

 

Różaniec poprowadzi w przyszłą niedzielę róża Zygmunta Toporka. Dziękujemy za udział w różańcu róży Pauliny Taraszki.

 

Rodzina Radia Maryja przy parafii Św. Rodziny w Tarnowie organizujewyjazd na konsekrację nowego kościoła w Toruniu powstałego przy Radiu Maryja i Telewizji Trwam. Wyjazd 16 maja 2016 r. o godz. 23.00 Pielgrzymka potrwa do nocy z 18/19 maja 2016 r. W programie m.in. Św. Lipka, Gietrzwałd i inne sanktuaria. Pielgrzymi z Lisiej Góry będą zabrani po drodze z Tarnowa. Szczegóły i zapisy u p. Zdzisławy z Tarnowa, nr telefonu 516 840 134.

 

Wójt Gminy Lisia Góra oraz Dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej informują, iż w dniu 26.04.2016 r. (wtorek) od godziny 12:00- 16:00 w piwnicach Środowiskowego Domu Samopomocy w Lisiej Górze, będzie rozdawana żywność osobom wcześniej zakwalifikowanym w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym. Ze względu na większą ilość darów przypadających na osobę, - zainteresowani proszeni są o przygotowanie i zorganizowanie sobie transportu, aby można było sprawnie je rozdzielić.