Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Start / Aktualności / Grupy duszpasterskie / Historia parafii / Kancelaria parafialna / Zwiedzanie kościoła / PUZZLE / KONTAKT

Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy maj – miesiąc, który w naszej polskiej tradycji jest naznaczony modlitwą razem z Maryją, Matką Jezusa i przez Jej wstawiennictwo. Będziemy Ją prosić, by nam pomagała przyjmować i wypełniać naukę Jej Syna, by nas uczyła pełnić wolę Boga. Na wspólnym śpiewie litanii loretańskiej będziemy spotykać się codziennie po wieczornej Eucharystii. Weźmy udział w nabożeństwach majowych, a także odprawiajmy majówki przy kapliczkach przydrożnych i krzyżach, polecając Matce Najświętszej wszystkie nasze sprawy. W naszym kościele parafialnym nabożeństwo majowe w dni powszednie w miesiącu maju będzie o godz. 19.00

 

Zapis dzieci do chrztu będzie dziś o godz. 15.00 w domu parafialnym. Na to spotkanie przychodzą rodzice i chrzestni. Należy zabrać ze sobą metrykę urodzenia dziecka oraz zaświadczenia dla chrzestnych, jeśli są z innej parafii.

 

Dziś po wieczornej Mszy św. Komisja d/s Cmentarza będzie wydawać zezwolenia na budowę i remonty nagrobków i grobowców tym, którzy zamierzają rozpocząć pracę w najbliższym miesiącu.

 

Od jutra Msze św. wieczorne w dni powszednie będą o godz. 19.00

 

Jednocześnie od jutrzejszego poniedziałku rozpoczniemy doroczne Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Do środy włącznie przez wstawiennictwo Maryi i wszystkich świętych będziemy prosili o Boże błogosławieństwo dla ciężko pracujących na roli, o sprzyjającą pogodę dla wzrostu zasiewów i obfitych plonów, aby nikomu w naszej Ojczyźnie i na całym świecie nie brakowało chleba powszedniego. Jeśli nie w inny sposób, to przynajmniej poprzez żarliwą modlitwę prośmy naszego Ojca w niebie o sprawiedliwy podział plonów ziemi, aby ludzie nie umierali więcej z głodu. Oprócz Eucharystii sprawowanej w kościele udamy się procesyjnie do ogrodu różańcowego błagając o dobre urodzaje. Przyjdźmy więc w tych dniach liczniej niż zwykle na wspólną modlitwę.

 

We wtorek, 3 maja przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i głównej patronki naszej Ojczyzny. To również 225. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. Przyjdźmy w tym dniu do kościoła na Mszę Świętą. Msze Święte będą odprawione tak jak w każdą niedzielę. Niech przez ten cały świąteczny dzień towarzyszy nam modlitwa za Polskę i za Polaków w kraju i na emigracji. Po sumie będzie program patriotyczny przy pomniku represjonowanych w czasach stalinowskich. Również jutro, z okazji Dnia Polonii i Dnia Flagi, w swoich prywatnych pacierzach czy przez udział we Mszy Świętej wyraźmy troskę o duchowy i materialny ład i rozwój w naszej Ojczyźnie.

 

3 maja odpust w Nowej Jastrząbce. Suma odpustowa o godz. 11.00

 

W środę po wieczornej Mszy św. spotkanie Kręgu biblijnego w domu parafialnym. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych pogłębieniem znajomości Pisma św. Na plebanii również spotkanie Caritasu.

 

Z racji na przypadające w środę wspomnienie Świętego Floriana na wieczornej Mszy Świętej będziemy modlić się w intencji strażaków i wszystkich spieszących z pomocą podczas pożarów, powodzi czy innych klęsk żywiołowych.

 

Rodzice dzieci klas trzecich Szkoły Podstawowej mają spotkanie w środę o godz. 18.00 w domu parafialnym w związku z rocznicą I Komunii św. Obecność obowiązkowa.

 

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca – dzień w którym modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne, pierwszy piątek – dzień poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i pierwsza sobota miesiąca – dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi. Spowiedź będzie od godz. 18.00 w czwartek Gimnazjum oraz w piątek Szkoła Podstawowa, młodzież szkół średnich i dorośli.

 

W piątek, 15 maja, rozpoczynamy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Warto odprawić to nabożeństwo, wypraszając dla siebie i innych wiele światła Ducha Ożywiciela i Uświęciciela, aby nasza wiara, nadzieja i miłość nie ustawały w trudnej codzienności.

 

W sobotę po wieczornej Mszy św. o godz. 1900 będzie procesja na cmentarz. W związku z tym prosimy w tym tygodniu uporządkować groby swoich zmarłych. Zachęcamy do sadzenia kwiatów na mogiłach ziemnych.

 

W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

 

Składamy najserdeczniejsze życzenia solenizantom i jubilatom tygodnia. Zmarłych parafian polecamy Bożemu miłosierdziu.

 

Kancelaria parafialna czynna jest w środy i piątki o godz. 18.00 a w pozostałe dni powszednie od 8.00 do 8.30 W sprawach pilnych np. pogrzeb lub ślub można dzwonić pod numery 14 6784 558 lub 694 451 419

 

W tym tygodniu patronują nam:

  • 2 V – św. Atanazy Wielki z Aleksandrii, biskup i Doktor Kościoła, jeden z wybitnych Ojców Kościoła broniących bóstwa Chrystusa oraz autor znakomitych dzieł w obronie wiary;
  • 4 maja – św. Florian, rzymski żołnierz i męczennik, patron i orędownik strażaków oraz hutników;
  • 6 maja – święci Apostołowie Filip i Jakub. Filip do Jezusa przyprowadził Natanaela (Bartłomieja) i prosił Mistrza, by pokazał mu Ojca; Jakub, zwany Młodszym, to aktywny uczestnik tzw. Soboru Jerozolimskiego i przewodniczący gminy chrześcijańskiej w Jerozolimie, któremu przypisuje się autorstwo jednego z nowotestamentalnych listów.

 

Do niesienia baldachimu w czasie oktawy Bożego Ciała zapraszamy następujące róże ojców

L.p

Data

Róża

1

27 maja piątek

Ryszarda Janiszewskiego

2

28 maja sobota

Michała Kocoła

3

29 maja niedziela

Jana Kucy

4

30 maja poniedziałek

Mariana Małeckiego

5

31maja wtorek

Roberta Małeckiego

6

1 czerwca środa

Bolesława Płaczka

7

2 czerwca czwartek

Stefana Stono

8

3 czerwca piątek

Stanisława Świątka

 

 

W „GN” dzisiaj m.in.:

q  o takiej niewoli, która nie boli. Jak rozumieć słowa o oddaniu się Maryi w niewolę?

q  czy można modlić się o pieniądze dla siebie i swojej rodziny?

q  o kolorowym oddziale onkologicznym

q  o zakulisowych szczegółach zamachu na św. Jana Pawła II

q  o prywatnych objawieniach Matki Bożej w Siekierkach. Czy można im wierzyć?

Natomiast w „Niedzieli”:

q  o dniu modlitw za emigrację

q  o zbliżającej się rocznicy zamachu na papieża JP II

q  tematem numeru są Jasnogórskie Śluby Narodu

W „MGN”:

q  magnes z jubileuszowym napisem JEZUS W POLSCE MIESZKA

q  jak przez 1050 lat zmieniały się granice państwa polskiego?

W nowym „Miłujcie się” dla młodzieży:

q  relacje z obchodów 1050-tej rocznicy chrztu Polski

q  jak nowenna pompejańska ratuje małżeństwa

W kiosku parafialnym jest do nabycia album o chrzcielnicach naszej diecezji.

 

Godzinki poprowadzi w Uroczystość NMP Królowej Polski róża Małgorzaty Stokłosy a w przyszłą niedzielę róża Pauliny Taraszki. Dziękujemy za udział w Godzinkach róży Stanisława Tokarza.

 

Różaniec poprowadzi w Uroczystość NMP Królowej Polski róża Marii Tokarz a w przyszłą niedzielę róża Stanisława Tokarza. Dziękujemy za udział w różańcu róży Zygmunta Toporka.

 

Komunikat Prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

Szanowni Rolnicy, 16 maja 2016 roku upływa termin składania wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich oraz płatności obszarowych w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Takie dokumenty będzie można jeszcze złożyć do 10 czerwca 2016 r., ale będzie to skutkować pomniejszeniem płatności o 1% za każdy dzień roboczy opóźnienia. Wnioski można przesłać pocztą, złożyć za pośrednictwem Internetu lub osobiście - w biurach powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Zachęcam Państwa do terminowego ubiegania się o przyznanie płatności obszarowych, ponieważ pozwoli to na pełne wykorzystanie przeznaczonych na ten cel środków finansowych.