Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Start / Aktualności / Grupy duszpasterskie / Historia parafii / Kancelaria parafialna / Zwiedzanie kościoła / PUZZLE / KONTAKT

W dzisiejszą uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego wyznajemy wiarę, że Pan Jezus wstąpił do nieba, by przygotować dla nas miejsce i tam na nas wszystkich oczekuje.

 

Nabożeństwo majowe w dni powszednie po Mszy Świętej wieczornej o godz. 19.00 a dziś i w przyszłą niedzielę o godz. 16.00

 

W tym tygodniu w majówce uczestniczyć będą dzieci ze Szkoły Podstawowej i młodzież z Gimnazjum w następującym porządku:

L.p

Dzień

Szkoła Podstawowa

Gimnazjum

1.

Poniedziałek

klasy I i przedszkolaki

Klasy Ia

2.

Wtorek

klasy II

Klasa Ib i Ic

3.

Środa

klasy III

Klasa IIIa

4.

Czwartek

klasy IV

Klasy II

5.

Piątek

klasy V

Klasy III b

6.

Sobota

klasy VI

Klasy III c

 

Z racji niedzieli i uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego na jutro została przeniesiona uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

 

Dni powszednie między uroczystościami Wniebowstąpienia Pańskiego i Zesłania Ducha Świętego, mają specjalne znaczenie; są dniami nowenny – przygotowania na przyjęcie Ducha Świętego Pocieszyciela.

 

W środę po wieczornej Mszy św. spotkanie Kręgu biblijnego w domu parafialnym. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych pogłębieniem znajomości Pisma św.

 

W czwartek 14 maja o godz. 18.00 egzamin próbny przed Bierzmowaniem będą mieć dziewczęta z klas II Gimnazjum a po majówce chłopcy. Kandydaci do Bierzmowania przychodzą na egzamin z rodzicami i przynoszą z sobą indeksy.

 

W piątek przypada 99. rocznica pierwszego objawienia fatimskiego i 35. rocznica zamachu na Świętego Jana Pawła II. To dzień wspomnienia NMP Fatimskiej. O godz. 19.00 będzie Nabożeństwo fatimskie. Zapraszamy na nie wszystkie róże różańcowe i parafian chętnych do modlitwy oraz wszystkie dzieci ze Szkoły Podstawowej i młodzież z Gimnazjum. Figurę Matki Bożej będą niosły róże Anny Pyrek, Janiny Radoń i Bolesława Płaczka. Prosimy o kwiaty od tych róż do figury Matki Bożej. Klasa V Szkoły Podstawowej i III b z Gimnazjum będą nieść lampiony przy figurze Matki Bożej. Dzieci I-komunijne niech przyjdą w swoich strojach.

 

Chcielibyśmy przypomnieć, że uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończymy okres Paschalnej Pięćdziesiątnicy, a zatem też tzw. okres Komunii świętej wielkanocnej. Codziennie pół godziny przed Mszą Świętą w dni powszednie można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania, aby móc czynić zadość przykazaniom kościelnym – obowiązkowi raz do roku przystąpienia do spowiedzi świętej i przyjęcia w okresie wielkanocnym Jezusa w Komunii świętej.

 

„Dzisiejszo-jutrzejszym” solenizantom − panom i paniom Stanisławom oraz pozostałym solenizantom tego tygodnia oraz wszystkim obchodzącym rocznice urodzin, ślubu, bierzmowania, Pierwszej Komunii świętej przekazujemy życzenia obfitości Bożych darów i łask. Tych, którzy ostatnio odeszli od nas do domu Ojca, polecamy naszym modlitwom.

 

W tym tygodniu patronują nam:

  • 9 V – św. Stanisław, biskup i męczennik, patron naszej Ojczyzny, dbający o powierzonych sobie wiernych, wspomagający ubogich i niewahający się wypomnieć królowi Bolesławowi Śmiałemu jego grzesznego postępowania;
  • 14 V – św. Maciej, wybrany do grona dwunastu Apostołów po zdradzie Judasza, męczennik.

 

W przyszłą niedzielę będzie składka w kopertach na wynagrodzenie organisty p. Mateusza Cebuli. Prosimy wszystkie rodziny i młodzież pracującą o podobne ofiary jak przed rokiem.

 

W przyszłą niedzielę odpust w parafii MB Fatimskiej w Tarnowie. Szczegóły podane są na afiszu w gablocie parafialnej.

 

Spotkanie z Jezusem Eucharystycznym w piątek za 2 tygodnie, 20 maja po Mszy św. wieczornej.

 

Organizowany jest wyjazd na koncert „Jednego serca jednego ducha”, który odbędzie się w Rzeszowie 26 maja (Boże Ciało). Wyjazd z parkingu przy kościele o godz. 16.45 powrót ok. 1.00 w nocy. Zapisy w zakrystii. Koszt 20 zł.

 

W „GN” dzisiaj m.in.:

q  co oznaczają słowa, że żony mają być poddane mężom?

q  były gangster, opowiada o tym, jak otrzymuje od Jezusa przesłania o Eucharystii

q  dlaczego Ks. Jacek Międlar porywa tłumy i wzbudza krytykę?

q  o prześladowaniach katolików chińskich przez władze i o szybkim wzroście liczby chińskich katolików

q  o braku wiarygodności przeprowadzanych sondaży

Natomiast w „Niedzieli”:

q  kto chciał zabić papieża i czy Matka Boża zmieniła tor kuli?

q  500 lat obecności Matki Bożej w Gidlach

q  o polskiej Matce Teresie czyli siostrze Alicji Kaszczuk

W „MGN”:

q  magnes z jubileuszowym napisem JEZUS W POLSCE MIESZKA

q  jak przez 1050 lat zmieniały się granice państwa polskiego?

W nowym „Miłujcie się” dla młodzieży:

q  relacje z obchodów 1050-tej rocznicy chrztu Polski

q  jak nowenna pompejańska ratuje małżeństwa

W kiosku parafialnym jest do nabycia album o chrzcielnicach naszej diecezji.

 

Godzinki poprowadzi w przyszłą niedzielę róża Zygmunta Toporka. Dziękujemy za udział w Godzinkach różom Małgorzaty Stokłosy i Pauliny Taraszki.

 

Różaniec poprowadzi w przyszłą niedzielę róża Ireny Walus. Dziękujemy za udział w różańcu różom Marii Tokarz i Stanisława Tokarza.

 

LUX MED Diagnostyka zaprasza panie na bezpłatne badania mammograficzne w mammobusie, które odbędą się w Lisiej Górze 9 maja przy Gminnym Centrum Usług Medycznych, ul. Mjr. Sucharskiego 3

Bezpłatna mammografia dla pań w wieku od 50 do 69 lat. Badanie w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi jest bezpłatne, refundowane kobietom co 2 lata przez Narodowy Fundusz Zdrowia (lub co 12 miesięcy dla kobiet, które w ramach realizacji Programu otrzymały odpowiednie pisemne wskazanie). Nie jest wymagane skierowanie lekarskie.

Kobiety w wieku 40 do 49 oraz 70 do 75 lat

Badania wykonywane są w ramach Projektu  „Poprawa dostępności i jakości usług medycznych w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi” współfinansowanego z funduszy EOG i Norweskiego Mechanizmu Finansowego.  Wymagane jest skierowanie lekarskie od lekarza dowolnej specjalizacji. Więcej Informacji o badaniach oraz wzór skierowania na stronie: www.fundusze.mammo.pl

Na badania w ramach obu programów prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 586 662 444 lub na http://www.mammo.pl/formularz. Call Center czynne jest od poniedziałku do soboty

 

Finanse parafii Lisia Góra

Kwiecień 2016

Wyszczególnienie

Przychody

Wydatki

siostra Scholastyka za marzec

0,00

300,00

ubezpieczenie siostry

0,00

100,00

za plakat na parkingu

0,00

40,00

opłata za cmentarz w internecie

0,00

196,07

prąd w budynku gospodarczym

0,00

29,73

ofiara z okazji pogrzebu ze Śmigna

200,00

0,00

paliwo do kosiarek

0,00

80,00

składka niedzielna

1 727,00

0,00

ofiara z koperty

100,00

0,00

worki do odkurzacza w kościele

0,00

80,00

Ecofloor do posadzki kościoła

0,00

154,00

dwie żarówki do reflektorów na zewnątrz kościoła

0,00

140,00

za grobowiec

600,00

0,00

kosiarka żyłkowa na cmentarz

0,00

348,00

za grobowce i remont

1 730,00

0,00

obcinanie i kształtowanie krzewów

0,00

2 500,00

czytanki mszalne na maj i czerwiec

0,00

200,72

wydatki związane z odpustem

0,00

2 250,00

składka odpustowa

2 528,00

0,00

paliwo do kosiarek

0,00

75,00

za prąd w kościele

 

1035,45

za prąd w domu parafialnym

 

388,26

gaz w domu parafialnym

 

120,76

paliwo do kosiarek

 

75,00

wino mszalne, komunikanty i olej do świec

 

480,00

 

6885,00

8592,99

Pracownicy parafialni otrzymali za kwiecień 1900 zł., ZUS pracowników 734,77 zł., Urząd Skarbowy 146 zł. W kasie dla pracowników kościelnych było 7537,19 zł. W kasie dla pracowników kościelnych zostało 4756,42 zł.

Składki z marca przekazane do Kurii przeznaczone były na: potrzeby diecezji, Seminarium Duchowne i pomoc Ukrainie. Wyniosły 4120 zł. Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone w kwietniu.