Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Start / Aktualności / Grupy duszpasterskie / Historia parafii / Kancelaria parafialna / Zwiedzanie kościoła / PUZZLE / KONTAKT

Wiarę w jednego Boga w Trzech Osobach wyznajemy za każdym razem, kiedy czynimy znak krzyża świętego. Niech zatem każdy znak krzyża będzie wykonywany właśnie z tą świadomością, że dotykamy niepojętej tajemnicy, niech będzie zawsze naszym odważnym wyznaniem wiary w Ojca i Syna, i Ducha Świętego – jednego Boga w Trójcy Osób.

 

Przez wszystkie dni maja trwa w naszym kościele o godz. 19.00 wspólna modlitwa maryjna. Zachęcamy do udziału w niej.

 

W tym tygodniu w majówce uczestniczyć będą dzieci ze Szkoły Podstawowej i młodzież z Gimnazjum w następującym porządku:

L.p

Dzień

Szkoła Podstawowa

Gimnazjum

1.

Poniedziałek

klasy I i przedszkolaki

Klasy Ia

2.

Wtorek

klasy II

Klasa Ib i Ic

3.

Środa

klasy III

Klasa IIIa

4.

Czwartek

klasy IV

Klasy II

5.

Piątek

klasy V

Klasy III b

6.

Sobota

klasy VI

Klasy III c

 

We wtorek, 24 maja przypada wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. Jest to również, ogłoszony przez Benedykta XVI, dzień powszechnej modlitwy za Kościół w Chinach. Ta intencja będzie nam towarzyszyć podczas nabożeństwa majowego. Zachęcamy też wszystkich parafian do indywidualnej modlitwy w tej intencji oraz w intencji naszych sióstr i braci chrześcijan cierpiących prześladowania.

 

W środę po Mszy św. porannej nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

Przypominamy rodzicom klas trzecich o przygotowaniu ołtarzy na Boże Ciało. Ołtarze należy ustawić i przyozdobić brzózkami w środę od godz. 17.00 Natomiast dekoracje ołtarzy należy założyć rano w Boże Ciało. Parafialna Rada Duszpasterska, Parafialna Rada Gospodarcza i Akcja Katolicka przystroją trasę procesji i umieszczą napisy eucharystyczne na trasie procesji w środę od godz. 17.00 Napisy eucharystyczne będą w tym roku nowe. Prosimy je odebrać na plebanii. Zelatorki róż różańcowych przyniosą po pięć wianków w środę przed godziną 15.00 przed plebanię. Wianki przygotuje cała róża z zielonych gałązek. Ktokolwiek z parafian zostanie poproszony przez radnych do strojenia trasy procesji niech to uczyni ochotnym sercem z miłości do Chrystusa w Eucharystii. Prosimy o wykoszenie trawy i uporządkowanie terenu przy trasie procesji.

 

W uroczystość Bożego Ciała Msze św. będą o godz.6.50, suma o 9.30 i wieczorna Msza św. o 16.00 Przypominamy, że jest to uroczystość, w którą katolicy są zobowiązani do uczestnictwa we Mszy Świętej. Po sumie procesja eucharystyczna do 4 ołtarzy. Procesja przejdzie ulicami Witosa, 1 Maja i Zagumnie, tak jak w ubiegłym roku. Prosimy o zabranie na procesję wszystkich feretronów i chorągwi. Prosimy, aby obok dzieci przedszkolnych i starszych, które będą sypały kwiaty, wzięły udział w procesji dzieci z klas II w strojach pierwszokomunijnych, a także dzieci z klas III, które w tym dniu będą obchodzić I rocznicę swojej I Komunii św., DSM, ministranci i lektorzy. Zapraszamy strażaków. Weźmy liczny udział w procesji i wyznajmy w ten sposób wiarę w obecność Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Składka w Boże Ciało przeznaczona jest w całej diecezji na hospicja i inne cele charytatywne.

 

W czasie oktawy Bożego Ciała rano o godz. 6.30 będzie uroczysta Msza św. bez procesji, natomiast wieczorem o godz. 19.00 Msza św. z procesją eucharystyczną. W przyszłą niedzielę procesja będzie po sumie. Prosimy aby przez całą oktawę dzieci przychodziły do sypania kwiatów. Zapraszamy też dzieci po I Komunii św. oraz z rocznicy I Komunii św. w strojach liturgicznych.

 

Dzieci klas trzecich i ich najbliżsi będą mieć spowiedź we wtorek o godz. 18.00

 

W tym roku uroczystość Bożego Ciała zbiega się ze świętem naszych mam. O naszych mamach w tym uroczystym dniu będziemy pamiętać w modlitwie.

 

Przypominamy, że chorągwie niosą następujące róże: Mariana Małeckiego, Wojciecha Bogacza, Romana Duzia, Jana Kucy, Stanisława Świątka, Bolesława Płaczka, Mariana Wardzały, Zygmunta Toporka. Zelatorzy tych róż wyznaczą po jednej osobie do chorągwi na Boże Ciało i codziennie przez całą oktawę. Do niesienia baldachimu w czasie oktawy Bożego Ciała zapraszamy następujące róże ojców

L.p

Data

Róża

1

27 maja piątek

Ryszarda Janiszewskiego

2

28 maja sobota

Michała Kocoła

3

29 maja niedziela

Jana Kucy

4

30 maja poniedziałek

Mariana Małeckiego

5

31maja wtorek

Roberta Małeckiego

6

1 czerwca środa

Bolesława Płaczka

7

2 czerwca czwartek

Stefana Stono

8

3 czerwca piątek

Stanisława Tokarza

 

W sobotę, 28 maja przypadnie 35. rocznica śmierci Prymasa Tysiąclecia, Stefana kard. Wyszyńskiego. Przez cały sobotni dzień będzie nam towarzyszyć modlitwa o jego rychłe wyniesienie do chwały ołtarzy.

 

W przyszłą niedzielę na sumie o godz. 10.30 Ks. Ryszard Taraszka, nasz rodak pracujący w Anglii odprawi Mszę św. jubileuszową z okazji 25-lecia kapłaństwa. Dwadzieścia minut wcześniej będzie program słowno – muzyczny o kapłaństwie, na który serdecznie zapraszamy.

 

Składamy najlepsze życzenia imieninowe i urodzinowe tym, którzy będą obchodzić te uroczystości w tym tygodniu. Modlitwą ogarniamy ostatnio zmarłych parafian.

 

W tym tygodniu patronują nam:

  • 26 V – św. Filip Nereusz, kapłan i założyciel zakonnego zgromadzenia oratorianów (filipinów), odznaczający się wielką miłością bliźniego, ewangeliczną prostotą i radosną służbą Bogu.

 

Organizowany jest wyjazd na koncert „Jednego serca jednego ducha”, który odbędzie się w Rzeszowie 26 maja (Boże Ciało). Wyjazd z parkingu przy kościele o godz. 16.45 powrót ok. 1.00 w nocy. Zapisy w zakrystii. Koszt 20 zł.

 

W „GN” dzisiaj m.in.:

q  Światowe Dni Młodzieży w Krakowie to wydarzenie historyczne. Warto, by rodzice zachęcali swoje dorastające dzieci do udziału w nich. Obawy o bezpieczeństwo uczestników są przesadzone

q  o zwyczajnej nauczycielce ze Szczecina, która była mistyczką

q  dlaczego autorzy obywatelskiego projektu o ochronie życia dzieci nienarodzonych wprowadzili do niego karalność matek? Dlaczego uważają, że bez kary nie da się ocalić wszystkich dzieci?

q  o przygotowaniach do koronacji figury MB Fatimskiej w Tarnowie

q  o uwielbieniu, które jest wchodzeniem w tajemnicę

Natomiast w „Niedzieli”:

q  ks. prałat Jan Kabziński mówi o domu JP II w Łagiewnikach

q  o audycie stanu państwa

q  o uroczystości Bożego Ciała i Trójcy św.

W nowym „MGN”:

q  „Okno na Boga”, praktyczny dodatek – dekoracja okna na Boże Ciało

q  jak i gdzie robi się witraże?

W nowym „Miłujcie się” dla młodzieży:

q  relacje z obchodów 1050-tej rocznicy chrztu Polski

q  jak nowenna pompejańska ratuje małżeństwa

 

Godzinki poprowadzi w przyszłą niedzielę róża Ireny Walus. Dziękujemy za udział w Godzinkach róży Marii Tokarz.

 

Wolontariusze Stowarzyszenia Kropla zajmuje się m.in. pomocą dzieciom chorym na choroby nowotworowe. Stowarzyszenie cyklicznie organizuje zbiórkę środków codziennej pielęgnacji (chusteczki nawilżające i higieniczne, szampony, mydła w płynie, ręczniki jednorazowe i papier toaletowy miękki) i  wraz z dziećmi z tarnowskich szkół w trakcie odwiedzin przekazują je chorym dzieciom przebywającym  w szpitalach. Dary można złożyć w budynku Zespołu Szkół Katolickich w Tarnowie przy ul. Warzywnej 3 w dniach od 30 do 31 maja 2016 roku w godzinach od 10.00 do 16.00 Bóg zapłać za wsparcie i życzliwość.