Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Start / Aktualności / Grupy duszpasterskie / Historia parafii / Kancelaria parafialna / Zwiedzanie kościoła / PUZZLE / KONTAKT

ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W ŚWIATOWYCH DNIACH MŁODZIEŻY SKIEROWANE PRZEZ BISKUPÓW DO POLSKIEJ MŁODZIEŻY

 

Drodzy Młodzi Przyjaciele,

„Jezus spojrzał z miłością na niego” (Mk 10,21). Tak mówi Ewangelia o spotkaniu Chrystusa z młodym człowiekiem. Tak samo Jezus patrzy dziś na każdego z Was. Patrzy na Was z miłością i czeka na odwzajemnienie tej miłości.

Drodzy Młodzi, zbliżające się Światowe Dni Młodzieży, to zaproszenie, do tego by poczuć na sobie pełne miłości spojrzenie Jezusa i odpowiedzieć na nie. Nie bójcie się przyjąć tego zaproszenia i wziąć udział w spotkaniu, które jest czasem wspólnego wyznania wiary i miłości do Pana Jezusa, Jego Ewangelii i Jego Kościoła.

Inicjator Światowych Dni Młodzieży, Ojciec Święty Jan Paweł II, mówił, że „rzesza młodych ludzi wierzących w Chrystusa, idących za Krzyżem Roku Świętego, stanie się (…) żywą ikoną Kościoła pielgrzymującego po drogach świata”. Drodzy Młodzi, każdy z Was jest dziś obrazem współczesnego Kościoła. Tak patrzy na Was Jezus, tak patrzy na Was Polska, tak patrzą na Was wasi rówieśnicy, którzy już w lipcu przyjadą do Polski z całego świata. Także i Wy nie bójcie się spojrzeć w ten sposób na siebie samych.

Drodzy Młodzi, 3 maja, w uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, wspominając 1050. rocznicę Chrztu Polski, zawierzyliśmy Matce Bożej nasz Naród i każdego z Was, Waszą wiarę i drogę do zbawienia, Waszą przyszłość, dokonywane wybory i nadzieje, a także Wasz udział w XXXI Światowych Dniach Młodzieży.

Ponawiamy serdeczne zaproszenie do udziału we wszystkich spotkaniach w ramach Światowych Dni Młodzieży. Towarzyszymy Wam teraz, na etapie przygotowań. Będziemy z Wami podczas spotkań w naszych diecezjach. Wspólnie będziemy modlić się także w Krakowie. Zachęcamy, by wspólny udział w Światowych Dniach Młodzieży był także wyrazem naszego szacunku i wdzięczności wobec Ojca Świętego Jana Pawła II, który mówił do młodych: „Szukałem Was”.

Drodzy Rodzice i Duszpasterze, zachęcamy Was do pomocy młodzieży, aby mogła wziąć udział w tym niepowtarzalnym spotkaniu. Do wszystkich kierujemy słowa Św. Jana Pawła II, który mówił do nas: „Nie lękajcie się”.

Niech Bóg Wszechmogący Wam błogosławi.

Podpisali: Pasterze Kościoła katolickiego w Polsce

 

„Kim dla mnie jest Jezus Chrystus?” − to pytanie trzeba nam zadawać nieustannie i całym życiem udzielać właściwej odpowiedzi, że jest On naszym Panem, Mistrzem i Mesjaszem. Prośmy o potrzebne dary i siłę, by nasza odpowiedź była naprawdę wiarygodna.

 

Na dzień 20 czerwca ONZ wyznaczyła Międzynarodowy Dzień Uchodźcy. Chciejmy naszą serdeczną modlitwą otoczyć tych, którzy z powodu prześladowań musieli opuścić swój rodzinny dom i swoich bliskich.

 

W środę po Mszach św. nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

Kolejny rok szkolny i katechetyczny dobiega końca. W piątek, 24 czerwca podczas Mszy Świętej o godz. 9.00 podziękujemy dobremu Bogu za wszystkie otrzymane dary i łaski w ciągu tego czasu pracy i nauki oraz poprosimy o bezpieczne i szczęśliwe wakacje. Zapraszamy na tę liturgię dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli, katechetów i wychowawców. Spowiedź na zakończenie roku szkolnego będzie w czwartek od godz. 18.00

 

W piątek przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. To poza Jezusem i Jego Matką, Maryją, jedyny Święty, którego ziemskie narodziny czcimy w liturgii. Przez jego wstawiennictwo pragniemy modlić się o łaskę bycia wiarygodnym świadkiem Jezusa Chrystusa. Zapraszamy do udziału w Eucharystii o godz. 19.00 Z racji uroczystości nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

W sobotę o godz. 19.00 wieczór z św. o. Pio. Przyjdźmy licznie i zaprośmy naszych krewnych z sąsiednich parafii.

 

Życzliwością i modlitwą pragniemy otoczyć wszystkich obchodzących swoje osobiste uroczystości w rozpoczynającym się tygodniu. Pamiętamy szczególnie o naszych ojcach z okazji przypadającego w czwartek ich święta, a także o naszych zmarłych, polecając ich nieskończonemu miłosierdziu Boga.

 

W tym tygodniu patronują nam:

  • 21 VI – św. Alojzy Gonzaga, jezuita pragnący poświęcić się całkowicie Panu Bogu, odznaczający się gorliwością w spełnianiu zakonnych praktyk i pielęgnowaniu chorych;
  • 24 VI – św. Jan Chrzciciel, prorok, który wskazał Narodowi Wybranemu Baranka Bożego.

 

Godzinki poprowadzi w przyszłą niedzielę róża Wojciecha Bogacza. Dziękujemy za udział w Godzinkach róży Marii Wielgus.

 

Różaniec poprowadzi w przyszłą niedzielę róża Ireny Błyskal. Dziękujemy za udział w różańcu róży Genowefy Armatys.

 

Do spowiedzi w dni powszednie można przystąpić pół godziny przed Mszą św. a w niedziele w czasie Mszy św.

 

Msze św. w dni powszednie od jutra, przez całe wakacje będą w następującym porządku:

w poniedziałki, wtorki i czwartki tylko rano o godz. 6.30

w środy, piątki i soboty tylko wieczorem o godz. 19.00

Kancelaria parafialna przez czas wakacji będzie czynna w dni powszednie w środy i piątki o godz. 18.00 a w pozostałe dni o godz. 8.00

 

W „GN” dzisiaj m.in.:

q  akcja w obronie wolnej niedzieli. Lista na której można złożyć podpis i poprzeć w ten sposób ustawę o ograniczeniu handlu w niedziele. Możesz pomóc tysiącom ekspedientek mieć wolną niedzielę

q  dokładny plan wizyty papieża w Polsce

q  dokąd w tym roku pojedziemy na wakacje?

q  czy możemy czuć się bezpieczni po manewrach Anakonda 16

q  o wyświęconych ostatnio dla naszej diecezji 21 neoprezbiterach i ich nowych parafiach

Natomiast w „Niedzieli”:

q  o zbliżającej się pielgrzymce papieża do Armenii

q  tematem numeru są imigranci

q  na szlakach ŚDM z Janem Pawłem II

W nowym „MGN”:

q  specjalna pocztówka, którą możesz wysłać do papieża Franciszka

q  mistrzowski dodatek! Plakat- terminarz z wszystkimi meczami Euro 2016

 

Pracownicy parafialni otrzymali za maj 2100 zł., ZUS pracowników 734,77 zł., Urząd Skarbowy 146 zł. Kwiaty do kościoła 200 zł. W kasie dla pracowników kościelnych było 4756,42 zł. W kasie dla pracowników kościelnych zostało 1575,65 zł.

Składki z maja przekazane do Kurii przeznaczone były na: potrzeby diecezji, hospicja i Światowe Dni Młodzieży. Wyniosły 3790 zł. Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone w maju.

 

Finanse Parafii Lisia Góra

Maj 2016

Wyszczególnienie

Przychody

Wydatki

za grobowce i nagrobki

2 700,00

0,00

siostra Scholastyka za kwiecień

0,00

300,00

ubezpieczenie siostry

0,00

100,00

składka świąteczna

1 290,00

0,00

kwiaty na zewnątrz kościoła

0,00

630,00

paliwo i olej do kosiarek

0,00

100,00

składka niedzielna

1 407,00

0,00

plakat na parkingu za maj

0,00

40,00

za gaz w kościele

0,00

1 593,95

prąd w budynku gospodarczym

0,00

26,22

paliwo do kosiarek

0,00

80,00

składka z Matki Kościoła

440,00

0,00

4 tonery do kserokopiarki

0,00

1 032,00

za wodę i ścieki w domu parafialnym

0,00

335,98

składka niedzielna

1 555,00

0,00

4 nowe napisy na trasie procesji na Boże Ciało

0,00

570,00

wywóz śmieci z cmentarza

0,00

1 794,59

paliwo do kosiarek

0,00

85,00

środki czystości do kościoła

0,00

110,00

wymiana radiolinii w ogrodzie różańcowym

0,00

135,00

opryski do krzewów

0,00

59,44

Składka niedzielna

2058,00

 

 

9450,00

6992,18

 

Trwają zapisy na bezpłatne karty wstępu na spotkanie z papieżem Franciszkiem w czasie Światowych Dni Młodzieży. Mogą się zapisywać dorośli i młodzież. Młodzież, która zarezerwowała już pakiety wstępu nie zapisuje się. Zapisy w zakrystii do 29 czerwca włącznie. Nabożeństwa z papieżem będą przez 3 dni. Należy wybrać odpowiednią wersję z poniższej tabeli:

Data i miejsce

28 lipca (czwartek)

Błonia

Przywitanie Papieża

29 lipca (piątek)

Błonia

Droga Krzyżowa

30 lipca (sobota) i 31 lipca (Niedziela)

Brzegi, Campus Misericordiae

Czuwanie z Papieżem i

Uroczysta Msza św. z Papieżem