XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

26 czerwca 2016r.

W tym tygodniu obchodzimy:

-        we wtorek –  Wspomnienie św. Ireneusza, bpa i męcz.;

-        we środę – Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła; Msze św. o godz. 6:30, 10:30 i 19.00. W tym dniu modlimy się szczególnie za papieża Franciszka.Składka przeznaczona będzie do dyspozycji Ojca Św.

Po Mszy wieczornej spotkanie kręgu biblijnego w domu parafialnym.

-        w piątek – pierwszy piątek miesiąca lipca. Od godz. 18.00 wystawienie NS
i możliwość spowiedzi.
Dzieci i gimnazjaliści, którzy skorzystali już ze spowiedzi przed zakończeniem roku szkolnego, nie spowiadają się, ale uczestniczą we Mszy św. pierwszopiątkowej.

Po Mszy św. spotkanie z Jezusem Eucharystycznym w ramach przygotowań do ŚDM w Krakowie.

W piątek rozpoczyna się Wielki Odpust Tuchowski. Szczegółowy program uroczystości znajduje się w gablocie.

Również w piątek (1 lipca) wyrusza pielgrzymka autokarowa osób starszych
i chorych do Tuchowa.
Wyjazd z parkingu kościelnego o godz. 13.00. Koszt przejazdu to 12 zł. Zapisy w kiosku parafialnym;

-        w sobotę –  pierwsza sobota miesiąca lipca i Święto Najświętszej Maryi Panny Tuchowskiej. O godz. 4.00 tradycyjnie już wyrusza z parkingu kościelnego piesza pielgrzymka do Tuchowa. Zapraszamy wszystkich chętnych do pielgrzymowania.

Również w sobotę po wieczornej Mszy św. o godz. 19.00 będzie procesja na cmentarz i różaniec za zmarłych.

W przyszłą niedzielę:

- Zapis dzieci do chrztu o godz. 15.00 w domu parafialnym. Niechaj na to spotkanie przyjdą rodzice i chrzestni. Należy zabrać ze sobą akt urodzenia dziecka oraz zaświadczenia dla chrzestnych, jeśli są z innej parafii;

- Również w niedzielę, po wieczornej Mszy św. o godz. 17.00, Komisja d/s Cmentarza będzie wydawać zezwolenia na budowę i remonty nagrobków i grobowców tym, którzy zamierzają rozpocząć prace w najbliższym miesiącu;

- Dziękujemy za udział w Godzinkach róży Wojciecha Bogacza. W przyszłą niedzielę Godzinki poprowadzi róża Genowefy Armatys;

- Dziękujemy za udział w różańcu róży Ireny Błyskal. W przyszłą niedzielę różaniec poprowadzi róża Wojciecha Bogacza.

PRZYPOMINAMY O WAKACYJNYM PORZĄDKU NABOŻEŃSTW.

MSZE ŚW. BĘDĄ ODPRAWIANE NASTĘPUJĄCO:

ñ w poniedziałek, wtorek i czwartek tylko rano o 6.30;

ñ we środę, piątek i w sobotę tylko wieczór o 19.00

KANCELARIA PARAFIALNA PRZEZ CZAS WAKACJI BĘDZIE CZYNNA TYLKO
W DNI POWSZEDNIE ZARAZ PO SKOŃCZONEJ MSZY ŚWIĘTEJ.

ZE SPOWIEDZI ŚW. MOŻNA SKORZYSTAĆ PÓŁ GODZINY PRZED MSZĄ ŚW.
W DNI POWSZEDNIE.

1. W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj m. in.:

-        papież Franciszek odwiedza Armenię – najstarszy chrześcijański kraj na świecie;

-        jakie rozwiązania znalazły się w prezydenckiej ustawie o frankowiczach?;

-        o kuriozalnym raporcie Rady Europy nt. sytuacji w Polsce, z którego wynika, że demokracji w Polsce zagraża zbyt mała liczba dokonywanych w naszym kraju aborcji;

-        o skutkach dla Polski związanych z wyjściem Wielkiej Brytanii z UE;

-        wakacyjny cykl „Miasto świętych”, czyli duchowy przewodnik po Krakowie;

-        do „Gościa” dołączono film na DVD pt. „Ufam Tobie”, zrealizowany z myślą
o ŚDM w Krakowie.

1. W „Niedzieli”:

-        o 65. rocznicy święceń kapłańskich Benedykta XVI;

-        brewiarz – modlitwa dla każdego, nie tylko dla duchownych;

-        przebaczenie szansą na uzdrowienie, czyli jak sobie poradzić z żalami do innych.

1. W „MGN”:

-        pocztówka, którą można wysłać papieżowi Franciszkowi;

-        dodatek – plakat – terminarz z meczami Euro 2016.

1. Wójt Gminy Lisia Góra przypomina, iż rodziny które chcą otrzymać świadczenie wychowawcze 500 plus od miesiąca kwietnia 2016 roku, winny złożyć wniosek do dnia 1 lipca 2016 roku. Rodziny, które złożą wniosek po 1 lipca 2016 r., otrzymają świadczenie od miesiąca złożenia wniosku bez wyrównania za miesiące poprzednie.

1. Gminne Centrum Usług Medycznych w Lisiej Górze informuje, że z dniem 1 sierpnia 2016r. rezygnują z pracy w naszym zakładzie lekarze: Zbigniew Zabielski, Władysław Jantas, Małgorzata Niemiec-Sowińska i Krzysztof Lis.

Pacjenci zapisani do ww. lekarzy nadal będą objęci opieką lekarską przez nowo zatrudnionych lekarzy internistów i pediatrów zarówno w Ośrodku Zdrowia w Lisiej Górze jak i w Starych Żukowicach.

Nie ma konieczności przepisywania deklaracji, gdyż stare zachowują ważność.

1. Dla tych, którzy nie uczestniczą w ŚDM w Krakowie, a chcieliby wziąć udział w spotkaniu z papieżem Franciszkiem w Krakowie, istnieje jeszcze możliwość uzyskania bezpłatnej karty wstępu (do 29 czerwca włącznie) na wybrane nabożeństwo z udziałem papieża.  Nabożeństwa były podane na kartce
    z ogłoszeniami w ubiegłym tygodniu. Z tych propozycji należy wybrać odpowiednią dla siebie wersję i powiadomić o tym w zakrystii.
  2. Trwają zapisy na XXXIV Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę. Koszt udziału w pielgrzymce to 90 zł, a każda kolejna osoba z domu płaci 60 zł. Pielgrzymka rozpocznie się jak zawsze 17 sierpnia uroczystą Eucharystią o godz. 6.30 na placu katedralnym w Tarnowie. Można już zapisywać się w kiosku.