XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

3 lipca 2016r.

Dzisiaj:

ñ po każdej Mszy św. przed kościołem młodzież będzie rozprowadzała zapowiadane
w ubiegłym tygodniu płyty muzyczne pt. URATOWANI. Jest to pierwszy tego typu projekt muzyczny zrealizowany w całości przez uzdolnioną muzycznie młodzież naszej parafii. Zachęcamy do nabywania. Koszt jednej płyty to 30 zł. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na sfinansowanie produkcji i ewentualne dofinansowanie wyjazdu młodych na ŚDM do Krakowa;

ñ zelatorów i zelatorki róż różańcowych prosimy o odbiór z zakrystii czasopisma Misje Dzisiaj;

ñ zapis dzieci do chrztu w domu parafialnym o godz. 15.00. Należy zabrać ze sobą akt urodzenia dziecka oraz zaświadczenia dla chrzestnych jeśli pochodzą z innej parafii;

ñ po wieczornej Mszy św. o godz. 17.00 Komisja d/s Cmentarza będzie wydawać zezwolenia na budowę i remonty nagrobków i grobowców tym, którzy zamierzają rozpocząć pracę w najbliższym miesiącu.

W tym tygodniu w liturgii obchodzimy:

-        we środę  – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziew., Patronalne święto Apostolstwa Chorych.

Po Mszy św. wieczornej nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Po nowennie spotkanie Kręgu biblijnego w domu parafialnym;

-        we czwartek –  pierwszy czwartek miesiąca lipca; modlimy się o powołania do służby Bożej;

-        w piątek – wspomnienie św. Jana z Dukli, prezb.;

Od godz. 18.30 wystawienie NS.

W piątek (8 lipca) wyrusza pielgrzymka autokarowa osób starszych i chorych do Tuchowa. Wyjazd z parkingu kościelnego o godz. 13.30. Koszt przejazdu to 12 zł. Zapisy w kiosku parafialnym;

Również w piątek po wieczornej Mszy św. odbędzie się w domu parafialnym spotkanie z rodzinami przyjmującymi do swoich domów na czas Tygodnia Misyjnego pielgrzymów ze Słowacji. Prosimy, aby z każdego z sześciu domów był obecny ktoś z domowników.

PRZYPOMINAMY O WAKACYJNYM PORZĄDKU NABOŻEŃSTW.

MSZE ŚW. BĘDĄ ODPRAWIANE NASTĘPUJĄCO:

ñ w poniedziałek, wtorek i czwartek tylko rano o 6.30;

ñ we środę, piątek i w sobotę tylko wieczór o 19.00.

KANCELARIA PARAFIALNA PRZEZ CZAS WAKACJI BĘDZIE CZYNNA W ŚRODY I PIĄTKI OD GODZ. 18.00  A W POZOSTAŁE DNI POWSZEDNIE OD GODZ. 8.00.

ZE SPOWIEDZI ŚW. MOŻNA SKORZYSTAĆ PÓŁ GODZINY PRZED MSZĄ ŚW.
W DNI POWSZEDNIE.

1. Dziękujemy za udział w Godzinkach róży Genowefy Armatys. W przyszłą niedzielę Godzinki poprowadzi róża Ireny Błyskal.

1. Dziękujemy za udział w różańcu róży Wojciecha Bogacza. W przyszłą niedzielę różaniec poprowadzi róża Jadwigi Bogacz.

1. 3.      Zbiórka aspirantów w sobotę o godz. 9.00.

1. Gminne Centrum Usług Medycznych w Lisiej Górze informuje, że w związku z rezygnacją z pracy w zakładzie niektórych lekarzy, pacjenci zapisani do nich nadal będą objęci opieką lekarską przez nowo zatrudnionych lekarzy internistów i pediatrów zarówno w Ośrodku Zdrowia w Lisiej Górze jak i w Starych Żukowicach.

Nie ma konieczności przepisywania deklaracji, gdyż stare zachowują ważność.

1. Trwają zapisy na XXXIV Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę. Koszt udziału w pielgrzymce to 90 zł, a każda kolejna osoba z domu płaci 60 zł. Pielgrzymka rozpocznie się jak zawsze 17 sierpnia uroczystą Eucharystią o godz. 6.30 na placu katedralnym w Tarnowie. Można już zapisywać się w kiosku.

1. Tarnowska Szkoła Wyższa informuje, że prowadzi nabór studentów na rok akademicki 2016/2017 na kierunki: kosmetologia, pedagogika i pedagogika specjalna. Osoby zainteresowane studiowaniem proszone są o kontakt z dziekanatem uczelni od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 17.00 lub osobiście na ul. Mościckiego 27 w Tarnowie.

1. W „Gościu Niedzielnym” znajdziemy m.in.:

-        w jaki sposób możemy pomagać imigrantom oraz spotkanym biednym;

-        relacje z pielgrzymki papieża Franciszka do Armenii – mały naród za wierność Chrystusowi płacił krwią;

-        o włoskim stygmatyku, bracie Elii, który gościł w Bochni. W każdy piątek otwierają się rany na jego rękach, nogach i boku, a w Wielkim Tygodniu cierpi jak Pan Jezus;

-        jak homoseksualne lobby w Hiszpanii próbuje zniszczyć naukę Kościoła o prawdziwej rodzinie a broni najbardziej podstępnej w historii ideologii gender;

-        ośmioletnia podstawówka i czteroletnie liceum – co jeszcze zmieni się w polskim szkolnictwie.

1. W „Niedzieli” :

-        o wizycie papieskiego wysłannika w rejonie walk na Ukrainie;

-        dlaczego 25 tys. polskich lekarzy wyjechało za granicę;

-        jaka jest przyszłość Polski w UE bez Wielkiej Brytanii?

1. W minionym tygodniu odeszły do wieczności +Janina Gancarz z ul. Południowej i +Antonina Kurek z Tarnowa. Polećmy je Bożemu Miłosierdziu: „Wieczny odpoczynek...”