XV NIEDZIELA ZWYKŁA

10 lipca 2016r.

W tym tygodniu w liturgii obchodzimy:

ñ w poniedziałek – święto św. Benedykta, opata, patrona Europy;

ñ we wtorek – wspomnienie św. Brunona z Kwerfurtu, bpa i męcz.;

ñ we środę – wspomnienie św. Andrzeja Świerada i Benedykta, pustelników
i patronów naszej diecezji;

We środę po Mszy wieczornej o godz. 19.00 odbędzie się Nabożeństwo fatimskie. Zapraszamy na nie wszystkie róże różańcowe i parafian chętnych do modlitwy oraz dzieci i młodzież z lampionami. Figurę Matki Bożej będą niosły róże Janiny Starzyk, Małgorzaty Stokłosy i Stanisława Szatki. Prosimy o kwiaty od tych róż do figury Matki Bożej.

ñ w piątek – wspomnienie św. Bonawentury, bpa i dokt. Kościoła;

Wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz.18:30, Koronka do Bożego Miłosierdzia a następnie Msza św.;

ñ we sobotę – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel;

ñ w przyszłą niedzielę (17 lipca) składka przeznaczona będzie na Seminarium Duchowne w Tarnowie.

PRZYPOMINAMY O WAKACYJNYM PORZĄDKU NABOŻEŃSTW.

MSZE ŚW. BĘDĄ ODPRAWIANE NASTĘPUJĄCO:

ñ w poniedziałek, wtorek i czwartek tylko rano o 6.30;

ñ we środę, piątek i w sobotę tylko wieczór o 19.00.

KANCELARIA PARAFIALNA PRZEZ CZAS WAKACJI BĘDZIE CZYNNA W ŚRODY I PIĄTKI OD GODZ. 18.00  A W POZOSTAŁE DNI POWSZEDNIE OD GODZ. 8.00.

ZE SPOWIEDZI ŚW. MOŻNA SKORZYSTAĆ PÓŁ GODZINY PRZED MSZĄ ŚW.
W DNI POWSZEDNIE.

1.    Prosimy zelatorów i zelatorki o odbiór z zakrystii czasopisma Misje dzisiaj.

2.    Dziękujemy za udział w Godzinkach róży Ireny Błyskal. W przyszłą niedzielę Godzinki poprowadzi róża Romana Duzia.

3.    Dziękujemy za udział w różańcu róży Jadwigi Bogacz. W przyszłą niedzielę różaniec poprowadzi róża Marii Duź.

4.    Trwają zapisy na XXXIV Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę. Koszt udziału w pielgrzymce to 90 zł, a każda kolejna osoba z domu płaci 60 zł. Pielgrzymka rozpocznie się jak zawsze 17 sierpnia uroczystą Eucharystią o godz. 6.30 na placu katedralnym w Tarnowie. Można już zapisywać się w kiosku.

5.    W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy:

ñ o sztuce rozeznawania duchów, czyli o tym, jak rozróżnić, czy jesteśmy natchnieni przez Bożego Ducha, czy kuszeni przez szatana;

ñ minister edukacji mówi o sześciolatkach, przyszłości gimnazjów, trzech maturach i nowym liceum;

ñ dodatek – obrazek ze św. Janem Pawłem II i modlitwą za ŚDM. Każdy powinien się modlić o bezpieczny przebieg spotkania, ale jeszcze bardziej o głębokie przeżycia duchowe młodych pielgrzymów;

ñ temat wakacyjny – o fryzurach piłkarzy występujących na Euro 2016.

6.    W „Niedzieli” natomiast:

-        tematem przewodnim są sekty działające w Internecie;

-        Warszawa nie jest sama, czyli o szczycie NATO w stolicy;

-        o tworzeniu Obrony Terytorialnej w powiatach jako piątego elementu polskich sił zbrojnych.

1. Wydział Teologiczny Sekcja w Tarnowie przypomina, że trwa rekrutacja na studia w roku akademickim 2016/2017. W Tarnowie Można studiować teologię na studiach stacjonarnych lub odbyć studia podyplomowe z etyki, teologii czy dziejów kultury religijnej. Szczegóły w gablocie.

1. Związek Zawodowy Rolników „Solidarność” organizuje kolonię letnią dla dzieci rolników w wieku  9-17 lat. Wymagane jest, aby jedno z rodziców miało pełne ubezpieczenie KRUS. Szczegóły i kontakt w gablocie parafialnej.

1. We czwartek 21 lipca, w ramach ŚDM w diecezji tarnowskiej, na placu starej „Kapłanówki” przy kościele MB Fatimskiej, międzynarodowa wspólnota CENACOLO zaprezentuje spektakl „Wierzę w miłosierdzie”. Wstęp jest wolny. Szczegóły w gablocie.

10. 20 lipca, we środę, o godz. 16.00, przybędzie do naszej parafii 12 pielgrzymów ze Słowacji na tzw. Tydzień Misyjny poprzedzający ŚDM w Krakowie. Szczegóły ich pobytu będą podane wkrótce, ale już dzisiaj zachęcamy wszystkich parafian, a szczególnie młodzież z Lisiej Góry, do wzięcia udziału we wszystkich wydarzeniach w parafii związanych z udziałem gości ze Słowacji.