Od minionej środy trwają XXXI Światowe Dni Młodzieży, których hasłem są słowa jednego z ewangelijnych błogosławieństw: „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią” (Mt 5,7). We wtorek, 26 lipca nastąpi ich oficjalne otwarcie w Krakowie, a od czwartku przewodzić im będzie Ojciec Święty. Otaczajmy modlitwą to wydarzenie, by dla wszystkich stało się ono umocnieniem w wierze, nadziei i miłości.

Dzisiaj po Mszach Świętych błogosławimy kierowców i ich pojazdy z okazji przypadającego jutro wspomnienia Świętego Krzysztofa.

Jutro przypada święto Świętego Jakuba Apostoła. W sposób szczególny będziemy modlić się w intencji kierowców, podróżujących i pielgrzymów, którym patronuje Apostoł, wraz ze wspominanym także w tym dniu Świętym Krzysztofem.

Jutro modlitwy poranne w kościele o godz. 8.30 i pożegnanie młodzieży ze Słowacji. Zapraszamy chętnych.

Dziękujemy p. Małgorzacie i Kazimierzowi Białasom ze Śmigna oraz Synom za wykonanie krzyża w ogrodzie różańcowym i w znacznej części za jego sfinansowanie. Bóg zapłać.

We wtorek, 26 lipca, w liturgiczne wspomnienie dziadków Pana Jezusa, Świętych Anny i Joachima, na Eucharystię zapraszamy naszych seniorów. Będzie to specjalny dzień modlitwy i wdzięczności za nasze babcie i dziadków.

W środę po Mszy św. nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W środę o godz. 18.00 będzie spotkanie Akcji Katolickiej na plebanii.

W piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 18.30 o godz. 19.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia a następnie Msza św. z rozważaniem Dzienniczka św. s. Faustyny.

W sobotę o godz. 19.00 wieczór z św. o. Pio. Przyjdźmy licznie i zaprośmy naszych krewnych z sąsiednich parafii.

Pragniemy z każdą różą różańcową spotkać się jeden raz na modlitwie w ogrodzie różańcowym. Zapraszamy w tym tygodniu róże na wieczorną Mszę św. a po niej do ogrodu różańcowego na wspólny różaniec w następującym porządku:

L.p

Dzień

Róże

środa

Genowefy Armatys, Jadwigi Bogacz, Ireny Błyskal, Zofii Partyki, Wojciecha Bogacza i Romana Duzia

piątek

Marii Duź, Michaliny Fornagiel, Małgorzaty Jakubowskiej, Teresy Kaziród, Kazimierza Gieronia i Ryszarda Janiszewskiego

Pozdrawiamy wszystkich urlopowiczów i życzymy pięknego wypoczynku. Solenizantom i jubilatom przekazujemy najlepsze życzenia. Zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu.

• 25 VII – św. Jakub, Apostoł, zwany Starszym lub Większym, brat św. Jana Apostoła i Ewangelisty, który jako pierwszy z Apostołów poniósł śmierć męczeńską;
  • 25 VII – św. Krzysztof, którego imię oznacza „niosący Chrystusa”; patron kierowców i podróżujących;
  • 26 VII – święci Anna i Joachim, rodzice NMP i dziadkowie Pana Jezusa;
  • 29 VII – św. Marta, siostra Marii i Łazarza z Betanii; patronka życia domowego: gospodyń, kucharek, służących, pomocy domowych, hotelarzy.

Godzinki poprowadzi w przyszłą niedzielę róża Marii Duź. Dziękujemy za udział w Godzinkach róży Jadwigi Bogacz.

Różaniec poprowadzi w przyszłą niedzielę róża Michaliny Fornagiel. Dziękujemy za udział w różańcu róży Romana Duzia.

Do spowiedzi w dni powszednie można przystąpić pół godziny przed Mszą św. a w niedziele w czasie Mszy św.

Msze św. w dni powszednie, przez całe wakacje będą w następującym porządku:

w poniedziałki, wtorki i czwartki tylko rano o godz. 6.30

w środy, piątki i soboty tylko wieczorem o godz. 19.00

Kancelaria parafialna przez czas wakacji czynna w dni powszednie w środy i piątki o godz. 18.00 a w pozostałe dni o godz. 8.00

Zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską są w kiosku parafialnym. Koszt uczestnictwa w PPT nie zmienia się i wynosi 90,00 zł od osoby. Jeśli z domu idzie więcej osób, każda następna płaci 60,00 zł. a każde następne dziecko (drugie dziecko z rodziny) do kl. VI włącznie tylko 20 zł resztę tj. 40 zł dopłaca Caritas. (Gdy idzie jedno dziecko z rodziny płaci 60 zł). Więcej informacji o pielgrzymce można uzyskać na stronach internetowych adres PPT: www.pielgrzymka.diecezja.tarnow.pl

q  cykl artykułów o ŚDM. Zapraszamy w tym tygodniu młodzież, która pozostała w domu, na wspólne oglądanie transmisji ze Światowych Dni Młodzieży, które odbywają się w Krakowie, i do wspólnej modlitwy z następcą św. Piotra i z młodymi z całego świata. Szczegółowy program transmisji w „GN”

q  na pamiątkę ŚDM dołączono do „GN” plakat z papieżem Franciszkiem. Można nim przyozdobić okno

q  po zamachu w Nicei z tamtejszej diecezji na ŚDM zdecydowało się przyjechać więcej osób, niż deklarowało to przed tragicznymi wydarzeniami

q  o bliskim współpracowniku trzech papieży, zmarłym w ubiegłym tygodniu Ks. Arcybiskupie Zygmuncie Zimowskim, pochodzącym z pobliskiego Kupienina

q  cykl artykułów o zmarłym Ks. Arcybiskupie Zygmuncie Zimowskim

q  tematem numeru jest 1050. rocznica chrztu Polski