Niełatwo jest być uczniem Chrystusa, ale pamiętajmy, że On zawsze przychodzi nam z pomocą i udziela potrzebnych darów. Prośmy Go, aby zawsze nam towarzyszył swoją łaską tak w godzinach pracy, jak i wypoczynku oraz umacniał nasze dobre sierpniowe postanowienia.

Jutro będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia NMP, w polskiej tradycji nazwaną Świętej Matki Bożej Zielnej. Jest to święto nakazane, w które jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii. Msze Święte w tym dniu tak jak w każdą niedzielę. Na zakończenie Mszy Świętych pobłogosławimy przyniesione zioła, owoce, warzywa i kwiaty.

Jutro kazania wygłosi misjonarz z Konga w Afryce Ks. Marian Pazdan i zbierze składkę na cele misyjne. Prosimy o ofiarność na ten cel.

Jutrzejsza uroczystość to także rocznica Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, tzw. Cud nad Wisłą i święto Wojska Polskiego. W naszych modlitwach pamiętajmy o polskich żołnierzach pełniących pokojowe misje w różnych zakątkach świata.

Pozdrawiamy wszystkich odpoczywających i życzymy im przyjemnego i bezpiecznego wypoczynku. Życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa przekazujemy solenizantom i jubilatom tygodnia. Zmarłych w ostatnim czasie parafian polecamy nieskończonemu miłosierdziu Boga.

W przyszłą niedzielę o godz. 14.00 będzie Msza św. dożynkowa a następnie na stadionie sportowym Gminne Dożynki. W związku z tym nie będzie Mszy św. o godz. 16.00

• 14 VIII – św. Maksymilian Maria Kolbe, franciszkanin, misjonarz w Japonii, założył klasztor w Niepokalanowie pod Warszawą, gdzie prowadził działalność wydawniczą; oddał swoje życie za współwięźnia w obozie koncentracyjnym w Oświęcimiu;
  • 17 VIII – św. Jacek Odrowąż, duchowy syn św. Dominika, który od niego otrzymał zakonny habit;
  • 20 VIII – św. Bernard z Clairvaux, człowiek wielkiej wiedzy, modlitwy i kontemplacji; potrafił łączyć aktywne życie z kontemplacją i mistyką; zasłynął również jako autor wielu pism teologicznych i ascetycznych.

Pragniemy z każdą różą różańcową spotkać się jeden raz na modlitwie w ogrodzie różańcowym. Zapraszamy w tym tygodniu róże na wieczorną Mszę św. a po niej do ogrodu różańcowego na wspólny różaniec w następującym porządku:

L.p

Dzień

Róże

środa

Zofii Słowik, Janiny Starzyk, Małgorzaty Stokłosy, Pauliny Taraszki, Stanisława Szatki i Stanisława Świątka

piątek

Marii Tokarz, Ireny Walus, Józefy Wenc, Stanisława Tokarza, Zygmunta Toporka i Mariana Wardzały

Godzinki poprowadzi w przyszłą niedzielę róża Małgorzaty Jakubowskiej. Dziękujemy za udział w Godzinkach róży Michaliny Fornagiel.

Różaniec poprowadzi w przyszłą niedzielę róża Teresy Kaziród. Dziękujemy za udział w różańcu róży Ryszarda Janiszewskiego.

Do spowiedzi w dni powszednie można przystąpić pół godziny przed Mszą św. a w niedziele w czasie Mszy św.

Msze św. w dni powszednie, przez całe wakacje będą w następującym porządku:

w poniedziałki, wtorki i czwartki tylko rano o godz. 6.30

w środy, piątki i soboty tylko wieczorem o godz. 19.00

Kancelaria parafialna przez czas wakacji czynna w dni powszednie w środy i piątki o godz. 18.00 a w pozostałe dni o godz. 8.00

17 sierpnia 2016 Mszą św. o godzinie 6.30 na Placu Katedralnym rozpocznie się XXXIV Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę. Wszyscy, którzy chcieliby jeszcze wyruszyć na pielgrzymkę oraz przedłużyć i pogłębić przeżycia po Światowych Dniach Młodzieży mogą zapisać się jeszcze u księdza przewodnika z Szynwałdu we wtorek w parafii bł. Karoliny w Tarnowie od godz. 17.00 do 19.00 W tym czasie można też składać bagaże.

Dnia 25 sierpnia tj. w dniu wejścia PPT na Jasną Górę, organizowana jest pielgrzymka autokarowa do Częstochowy. Wyjazd o godz. 6.30 z parkingu kościelnego. Koszt pielgrzymki 35 zł. Zapisy u Małgorzaty Jakubowskiej, ul. Długa 75b, tel. 14 6785162. Można zapisywać pieszych pielgrzymów na powrót.

q  czy śmierć zamordowanego w kościele w czasie sprawowania Mszy św. księdza Jaceques’a Hamela obudzi Francuzów?

q  dzień po zakończeniu ŚDM w podkrakowskich Brzegach wydarzył się cud – trzy tysiące młodzieńców zadeklarowało gotowość wstąpienia do seminarium duchownego

q  pracujący od 26 lat w Oświęcimiu niemiecki Ks. Manfred Deselaers wyjaśnia, że tylko cywilizacja miłosierdzia może być skuteczną odpowiedzią na cywilizację , w której zbudowano Auschwitz

q  Ks. Michał Misiak opowiada o swoim cudownym uzdrowieniu z udaru pnia mózgu dwa tygodnie temu i o przyjacielskiej rozmowie z muzułmaninem, który trzymał brzytwę na jego gardle

q  relacje ze ŚDM