Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Start / Aktualności / Grupy duszpasterskie / Historia parafii / Kancelaria parafialna / Zwiedzanie kościoła / PUZZLE / KONTAKT

 

Dzisiejsza liturgia Słowa przypomniała nam prawdę o nieskończonym miłosierdziu Boga. Pan Bóg przebacza nasze grzechy, kiedy widzi szczery żal i chęć poprawy i cieszy się z naszego nawrócenia. Pielęgnujmy w sobie pragnienie nieustannego przemieniania naszego życia i korzystajmy jak najczęściej z sakramentu pokuty i pojednania, w którym doświadczamy Bożego miłosierdzia. Codziennie pół godziny przed Mszą Świętą kapłani służą posługą w konfesjonale.

 

Dzisiaj mija 15 lat od tragicznych zamachów terrorystycznych w Nowym Jorku. Módlmy się w intencji ofiar terroru i reżimów totalitarnych oraz w intencji pokoju i wzajemnego zrozumienia i poszanowania na całym świecie.

 

We wtorek 13 września o godz. 18.00 będzie Nabożeństwo fatimskie. Zapraszamy na nie wszystkie róże różańcowe i parafian chętnych do modlitwy oraz wszystkie dzieci ze Szkoły Podstawowej i młodzież z Gimnazjum. Figurę Matki Bożej będą niosły róże Ireny Walus, Józefy Wenc i Stanisława Tokarza. Prosimy o kwiaty od tych róż do figury Matki Bożej.

 

W piątek na wieczorne nabożeństwo o godz. 18.00 zapraszamy klasy I i II Gimnazjum z rodzicami na spotkanie w ramach przygotowania do Bierzmowania. Godzinę wcześniej o godz. 17.00 gimnazjaliści mają katechezę w domu parafialnym bez rodziców.

 

W środę, 14 września przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego upamiętniające odnalezienie relikwii krzyża, na którym umarł i dokonał zbawienia świata nasz Pan Jezus Chrystus. W czasach, kiedy symbole naszej wiary są znieważane, miejmy odwagę przyznać się, że jesteśmy chrześcijanami przez pobożne czynienie tego znaku, gdy przechodzimy obok kościoła czy przez okazywanie szacunku przydrożnym kapliczkom i krzyżom. Zapraszamy w tym dniu na Drogę Krzyżową wokół kościoła o godz. 18.00 a po niej na Mszę św.

 

W czwartek, 15 września Kościół w kalendarzu liturgicznym wspomina Matkę Bożą Bolesną. Msze Święte o zwykłej porze, do udziału w których serdecznie zachęcamy.

 

Przyszła sobota to wspomnienie 77. rocznicy sowieckiej agresji na Polskę. Pamiętajmy w tym dniu w naszych modlitwach o pomordowanych na Wschodzie, o ofiarach Golgoty Wschodu. Prośmy, by trudne i nierozwiązane dotąd kwestie wspólnych dziejów polsko-rosyjskich mogły doczekać się sprawiedliwego i zgodnego z historyczną prawdą rozstrzygnięcia.

 

Przekazujemy najlepsze życzenia obchodzącym w tym tygodniu imieniny i urodziny. Zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu.

 

W tym tygodniu patronują nam:

 • 13 IX – św. Jan Chryzostom, gorliwy pasterz i wspaniały kaznodzieja; barwne językowo kazania przyniosły mu popularność; nadano mu przydomek „Złotousty”;
 • 16 IX – święci męczennicy: papież Korneliusz i biskup Cyprian, nieugięci obrońcy chrześcijańskiej wiary; złożyli swoje życie w ofierze podczas cesarskich prześladowań
  w połowie III w.

 

Siostra Eustachia przeżywa w tym tygodniu imieniny. Życzymy jej wielu łask Bożych. Dziękujemy za prace na rzecz parafii. Prosimy o modlitwę w intencji siostry Eustachii.

 

Przyszła niedziela będzie naznaczona wieloma intencjami modlitewnymi.

Będzie to trzecia niedziela września, która w naszej Ojczyźnie jest Dniem Środków Społecznego Przekazu. Towarzyszyć nam będzie modlitwa w intencji dziennikarzy, reporterów i wszystkich pracujących w mediach, by stawali się przekazicielami prawdy i trwałych, nieprzemijających wartości.

 

W przyszłą niedzielę będą odpusty w Tarnowie Krzyżu i w Łukowej. Sumy o godz. 11.00

 

W przyszłą niedzielę będzie zbiórka do puszek na rzecz Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Prosimy SKC o przeprowadzenie tej zbiórki.

 

Pielgrzymka autokarowa do Odporyszowa dla osób starszych i chorych będzie 13 września (wtorek). Wyjazd z parkingu kościelnego o godz. 15.00

 

Pielgrzymka autokarowa do Limanowej na uroczystości diecezjalne 1050-lecia chrztu Polski i 50. Rocznicy koronacji Piety Limanowskiej odbędzie się 18 września w niedzielę pod przewodnictwem Ks. Kard. Stanisława Dziwisza.Wyjazd o godz. 8.15 z parkingu kościelnego. Koszt pielgrzymki 20 zł.

 

Akcja Katolicka z naszej parafii organizuje pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic w dniu 8 października w sobotę. W Kalwarii udamy się na dróżki Matki Bożej a w Wadowicach zwiedzimy multimedialne muzeum – dom rodzinny JP II. Na tę pielgrzymkę zapisało się 80 osób. Prosimy dziś w kiosku wpłacić 50 zł., a ci, którym przysługuje zniżka 40 zł.

 

Godzinki poprowadzi w przyszłą niedzielę róża Jana Kucy. Dziękujemy za udział w Godzinkach róży Heleny Kubisztal.

 

Różaniec poprowadzi w przyszłą niedzielę róża Jolanty Kuli. Dziękujemy za udział w różańcu róży Marii Kucy.

 

W „GN” dzisiaj m.in.:

q  papież emeryt Benedykt XVI po raz ostatni publicznie zabrał głos. Powiedział miedzy innymi o powodach rezygnacji, o swoim następcy – Franciszku i o przyszłości Kościoła. W „Gościu” obszerne fragmenty wyjątkowej książki „Benedykt XVI. Ostatnie rozmowy”

q  czy Polacy na Wyspach Brytyjskich mają się czego bać?

q  o tym, że Opatrzność Boża może także działać przez ateistów. O ks. Władysławie Bukowińskim dziś beatyfikowanym w Kazachstanie

q  rozmowa z ks. Maciejem Makułą, szefem Redakcji Programów Katolickich Telewizji Polskiej o otwieraniu telewizji publicznej na działanie Ducha św.

Natomiast w „Niedzieli”:

q  fragment książki- wywiadu rzeki z papieżem Benedyktem zatytułowany - abdykacja

q  tematem numeru jest dzisiejsza beatyfikacja Ks. Władysława Bukowińskiego w Kazachstanie. Ten polski ksiądz wiele lat przebywał w sowieckich łagrach. Dziś w pierwszym programie telewizji będzie o nim film o godz. 12.50

q  Viktor Orban jako obrońca wiary

W najnowszym „Małym Gościu” dla dzieci:

q  wciągająca gra planszowa dla całej rodziny „Początek.pl”

q  czy wiadomo, kto i kiedy wymyślił kostkę do gry

 

Dziś o godz. 17.30 w Hali Sportowej przy Zespole Szkół w Lisiej Górze ul. Szkolna 2 będzie ZEBRANIE WIEJSKIE. Porządek obrad:

 1. Otwarcie zebrania i stwierdzenie jego prawomocności.
 2. Powołanie sekretarza zebrania.
 3. Przedstawienie i zatwierdzenie porządku zebrania.
 4. Wystąpienie wójta Gminy Lisia Góra
 5. Omówienie drobnych prac likwidujących zagrożenia
 6. Podjęcie uchwały w sprawie środków finansowych będących do dyspozycji sołectwa w 2017 r.
 7. Wolne wnioski i zapytania.
 8. Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia wniosków zebrania.
 9. Zakończenie zebrania.

Uwaga:

W przypadku , gdy w podanym terminie nie zbierze się co najmniej 127 osób uprawnionych do głosowania, zebranie odbędzie się w tym samym dniu o godz. 18.00 Uchwały podejmowane w drugim terminie są wiążące.

 

Finanse parafii Lisia Góra

Sierpień 2016

Wyszczególnienie

Przychody

Wydatki

siostra Scholastyka za lipiec

0,00

300,00

ubezpieczenie siostry za lipiec

0,00

100,00

sprzątanie cmentarza w lipcu

0,00

400,00

za plakat

0,00

40,00

za grobowce

1 970,00

0,00

elektryczne nożyce do krzewów

0,00

167,00

tusz do drukarki

0,00

90,00

żyłka, szpadel

0,00

76,00

ofiary ze ślubu

268,00

0,00

składka niedzielna

1 633,00

0,00

benzyna do kosiarek

0,00

80,00

składka niedzielna

2 063,00

0,00

składka niedzielna

1 795,00

0,00

za prąd w kościele

0,00

812,73

za prąd w domu parafialnym

0,00

68,45

olej do świec

0,00

50,00

lampy do prezbiterium kościoła

0,00

8 496,00

 

6885

10680,18

 

Pracownicy parafialni otrzymali za sierpień 2100 zł., ZUS pracowników 734,77 zł., Urząd Skarbowy 146 zł. Kwiaty do kościoła 300 zł. W kasie dla pracowników kościelnych było 1864,11 zł. W kasie dla pracowników kościelnych brakło 1416,66 zł.

Składka z sierpnia przekazana do Kurii przeznaczona potrzeby diecezji oraz składka na misje w Kongu wyniosły 6190 zł. Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone w sierpniu.