Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Start / Aktualności / Grupy duszpasterskie / Historia parafii / Kancelaria parafialna / Zwiedzanie kościoła / PUZZLE / KONTAKT

„Nie możecie służyć Bogu i mamonie” – przestrzega nas dzisiaj Pan Jezus. Ta Chrystusowa przestroga każe nam zadać pytanie o nasz system wartości, o priorytety w naszym życiu.

 

W dzisiejszą niedzielę obchodzimy w naszej Ojczyźnie Dzień Środków Społecznego Przekazu. Ogarniamy modlitwą dziennikarzy, reporterów i wszystkich pracujących w różnego rodzaju mediach, by stawali się przekazicielami prawdy i trwałych, nieprzemijających wartości.

 

Rozpoczynamy także dzisiaj kwartalne dni modlitwy za dzieci, młodzież i wychowawców oraz VI Tydzień Wychowania. Pamiętając, że dzieci i młodzież to przyszłość Kościoła i narodu i że wszyscy jesteśmy zobowiązani do troski o młode pokolenie.

 

Siostra Eustachia przeżywa jutro imieniny. Życzymy jej wielu łask Bożych. Dziękujemy za prace na rzecz parafii. Prosimy o modlitwę w intencji siostry Eustachii.

 

W środę po Mszach św. nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

W środę po Mszy św. wieczornej spotkanie kręgu biblijnego w domu parafialnym.

 

W piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30 o godz. 18.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia a następnie Msza św. z rozważaniem Dzienniczka św. s. Faustyny.

 

Spotkanie grupy modlitewnej św. o. Pio w sobotę o godz. 18.00 w kościele.

 

W najbliższą sobotę 24 września w Zabawie u bł. Karoliny odbędzie się diecezjalne dziękczynienie za Światowe Dni Młodzieży. Osoby chętne do udziału w tym dziękczynieniu mogą zapisywać się w zakrystii lub w szkole u Ks. Grzegorza do najbliższego wtorku.

 

Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia zdrowia i wielu Bożych łask. O dar miłosierdzia i życia wiecznego pomódlmy się dla naszych ostatnio zmarłych parafian.

 

W tym tygodniu patronują nam:

  • 18 X – św. Stanisław Kostka, jezuicki nowicjusz odznaczający się wielką pobożnością
    i pragnieniem całkowitego poświęcenia się Bogu, które realizował nawet wbrew woli rodziców; patron nowicjuszy, dzieci i młodzieży oraz naszej Ojczyzny;
  • 20 X – święci męczennicy z Korei; pierwszy koreański kapłan Andrzej Kim Taegon, wybitny apostoł świecki Paweł Chong Hasang oraz ich towarzysze;
  • 21 X – św. Mateusz, Apostoł, powołany przez Chrystusa poborca cła i podatków dla rzymskiego okupanta, autor Ewangelii, która wskazuje ścisły związek między Starym i Nowym Testamentem;
  • 23 X – św. Ojciec Pio, jeden z najbardziej popularnych i znanych świętych minionego stulecia; z jego kapłańskiej posługi, zwłaszcza z sakramentu pojednania i duchowego kierownictwa, korzystało wielu pielgrzymujących do San Giovanni Rotondo, gdzie wypełniał swoje zakonne i kapłańskie obowiązki.

 

W przyszła niedzielę organizujemy autokarową Diecezjalną Pielgrzymkę ( o charakterze przebłagalnym i wynagradzającym za grzechy przeciwne trzeźwości) z naszego dekanatu Tarnów Północ do Szczepanowa. Koszt przejazdu -  10 zł. od osoby. Odjazd autokaru z parkingu kościelnego w Lisiej Górze o godz. 8.30 Zgłoszenia prosimy kierować najpóźniej do środy wieczorem (21.IX.) do ks. Roberta z Zaczarnia (nr telefonu 783076369 lub 14 67- 88 – 560). Zapraszamy do udziału i wspólnej modlitwy.

 

W niedzielę 25 września po wieczornej Mszy św. Komisja ds. Cmentarza parafialnego będzie wydawać zezwolenia na budowę nagrobków i grobowców oraz na remont grobowców. Komisja będzie wydawać zezwolenia ostatni raz w tym roku.

 

Diecezja Tarnowska włącza się w ogólnopolską zbiórkę na rzecz ofiar trzęsienia ziemi we Włoszech w przyszłą niedzielę 25 września br. Prosimy SKC o przeprowadzenie tej zbiórki.

 

Akcja Katolicka z naszej parafii organizuje pielgrzymkę do KalwariiZebrzydowskiej i Wadowic w dniu 8 października w sobotę. W Kalwarii udamy się na dróżki Matki Bożej a w Wadowicach zwiedzimy multimedialne muzeum – dom rodzinny JP II. Na tę pielgrzymkę zapisało się 80 osób. Prosimy dziś w kiosku wpłacić 50 zł., a ci, którym przysługuje zniżka 40 zł.

 

Godzinki poprowadzi w przyszłą niedzielę róża Marii Kucy. Dziękujemy za udział w Godzinkach róży Jana Kucy.

 

Różaniec poprowadzi w przyszłą niedzielę róża Jana Kucy. Dziękujemy za udział w różańcu róży Jolanty Kuli.

 

W „GN” dzisiaj m.in.:

q  świadectwo Rafała uzależnionego od muzyki heavy metal – jak egzorcysta uwalniał go od złego ducha przez cztery lata

q  relacja z miasteczka we Włoszech dotkniętego potężnym trzęsieniem ziemi

q  o rzezi wołyńskiej dokonanej przez Ukraińców i ratowaniu Polaków przez Ukraińców

q  reportaż z Harlow, gdzie niedawno zamordowano naszego rodaka

q  jak życia nienarodzonych bronią w Czechach

Natomiast w „Niedzieli”:

q  kolejny fragment książki, wywiadu z papieżem Benedyktem XVI

q  tematem numeru jest Dzień Środków Społecznego Przekazu

q  oraz nowe historie o ojcu Pio

 

W środę 28 września zostanie przeprowadzona akcja w całym Kościele Powszechnym „Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata”. Jest to międzynarodowa inicjatywa zespołu „Iskra Bożego Miłosierdzia”. Nasza parafia włączyła się w tę inicjatywę. W rocznicę beatyfikacji Ks. Michała Sopoćki, spowiednika i kontynuatora misji św. Faustyny, o godz. 15.00 uczestnicy akcji staną na skrzyżowaniach miast i przy wiejskich drogach i odmawiając Koronkę do Bożego Miłosierdzia modlą się za siebie, za swoją miejscowość i za cały świat; w tym roku szczególnie za prześladowanych chrześcijan na Bliskim Wschodzie i o pokój na Ukrainie. Na tę modlitwę zgromadzimy się przy markecie Centrum naprzeciw ronda i na pętli autobusowej przy ulicy Długiej o godz. 15.00Zapraszamy do licznego udziału w tej Koronce w łączności z całym Kościołem.

 

W niedzielę za dwa tygodnie będziemy obchodzić odpust ku czci Matki Bożej Różańcowej, patronki naszej parafii. Sumę odpustową o godz.11.00 odprawi i kazania na Mszach św. wygłosi Ks. Janusz Halik z Mielca. Prosimy, aby w procesji po sumie wzięło udział jak najwięcej parafian, a szczególnie:

-róże różańcowe – (zelatorzy zachęcą do udziału i zmian tajemnic przy kościele)

-dzieci sypiące kwiaty (rodzice niech przyprowadzą dzieci).

-strażaków prosimy do baldachimu i ze sztandarem

-DSM, lektorzy i ministranci przychodzą na sumę, tylko wyznaczeni na inne Msze św.

Prosimy również o przygotowanie i zabranie na procesję feretronów i chorągwi. Z chorągwiami wychodzimy w czasie Komunii św. Chorągwie zabiorą Jan Przetak, oraz po jednej osobie z następujących róż: Mariana Małeckiego, Wojciecha Bogacza, Ryszarda Janiszewskiego, Stanisława Świątka, Zygmunta Toporka, Bolesława Płaczka i Jana Kucy. Feretrony niosą czwórki, które niosły w czasie poprzedniego odpustu i w czasie Bożego Ciała oraz uczniowie Gimnazjum. Procesja odbędzie się w ogrodzie różańcowym.