Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Start / Aktualności / Grupy duszpasterskie / Historia parafii / Kancelaria parafialna / Zwiedzanie kościoła / PUZZLE / KONTAKT

Komunikat o Radiowo-Internetowym Studium Biblijnym

            Drodzy Diecezjanie!

            Gorąco zapraszam Was do uczestniczenia w Radiowo-Internetowym Studium Biblijnym, które od pierwszej niedzieli października rozpoczyna kolejny rok swojej działalności. W ramach wykładów zostanie przybliżona tym razem tajemnica Ducha Świętego.

            Serdecznie zapraszam tych, którzy jeszcze nie uczestniczyli w tego rodzaju spotkaniach, aby zapisali się drogą listowną lub elektroniczną. Audycje Studium Biblijnego będą emitowane na falach Diecezjalnego Radia RDN Małopolska oraz RDN Nowy Sącz w każdą niedzielę o godz. 14.30, a także powtarzane w poniedziałki po wiadomościach o godz. 20.00. Pliki dźwiękowe z wykładami będą zamieszczane również na stronie internetowej Tarnowskiego Gościa Niedzielnego.

            Drodzy Diecezjanie! Zachęcam Was do skorzystania z tej niezwykle cennej oferty oraz do osobistej regularnej lektury Pisma Świętego. Wszystkim Słuchaczom Radiowo-Internetowego Studium Biblijnego życzę pogłębienia wiedzy oraz wzrostu wiary poprzez osobiste spotkania z Bogiem obecnym w swoim Słowie.

            W tym duchu udzielam Wam pasterskiego błogosławieństwa

               † Andrzej Jeż

                 BISKUP TARNOWSKI

 

    KOMUNIKAT O DIECEZJALNYM MARSZU DLA ŻYCIA I RODZINY

            Drodzy Diecezjanie!

            Czytany dzisiaj List pasterski Episkopatu Polski wprowadził nas w tematykę XVI Dnia Papieskiego. W naszej diecezji obchody tego dnia powiązane są z VIII Diecezjalnym Marszem dla Życia i Rodziny, który w tym roku przejdzie ulicami Limanowej. Serdecznie zapraszam Was do udziału w tym wydarzeniu w niedzielę 9 października. Wspólne spotkanie rozpoczniemy od Eucharystii celebrowanej w kościele pw. Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej o godz. 1200, zaś później podczas marszu wyrazimy wdzięczność za nasze rodziny i dar życia. Tegoroczny XVI Dzień Papieski będzie odpowiedzią na apel papieża Franciszka zawarty w bulli „Misericordiae vultus”: „jakże pragnę, aby nadchodzące lata były naznaczone miłosierdziem tak, byśmy wyszli na spotkanie każdej osoby, niosąc dobroć i czułość Boga!”(MV 5).

            Gorąco proszę Was, drodzy Diecezjanie, o podjęcie w naszych wspólnotach parafialnych i w rodzinach wytrwałej modlitwy, zwłaszcza różańcowej, zwłaszcza za rodziny i każde zagrożone ludzkie życie.

            Z pasterskim błogosławieństwem

                                   † Andrzej Jeż

                                   BISKUP TARNOWSKI

 

Dziś suma odpustowa o godz. 11.00 Różaniec odmówimy w czasie procesji po sumie, dlatego po południu już nie będzie różańca. Msza św. popołudniowa o godz. 16.00 Przed kościołem można nabyć album o naszej parafii wydany z okazji jubileuszu 650-lecia parafii po promocyjnej cenie 20 zł.

 

Dziś Caritas rozprowadza w kiosku parafialnym tzw. „Chlebki Miłosierdzia”. Akcja ta prowadzona jest w całej diecezji. Za „Chlebek Miłosierdzia” składamy ofiarę przynamniej 5 zł. Ofiary w całej diecezji przeznaczone są na dożywianie dzieci.

 

Siostry Służebniczki zapraszają Członków Rodziny Bł. Edmunda Bojanowskiego na spotkanie, które odbędzie się we wtorek 4 października po nabożeństwie wieczornym w Domu Sióstr Służebniczek.

 

W zakrystii prosimy zgłaszać obłożnie chorych. Do chorych udamy się w czwartek o godz. 10.30 Prosimy o dwa samochody.

 

W czwartek na różaniec zapraszamy klasy III Gimnazjum przygotowujące się do Bierzmowania razem z rodzicami.

 

W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek szczególną intencją wspólnej modlitwy różańcowej będzie prośba o nowe i święte powołania zakonne i kapłańskie, w piątek zaś wynagrodzenie zniewag, jakie Serce Jezusowe doświadcza przez oziębłość ludzkich serc. Piątkowy różaniec poprzedzi litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i aktem oddania rodzaju ludzkiego. Spowiedź w piątek od godz. 16.00

 

W piątek także przypada wspomnienie NMP Różańcowej, ustanowione na pamiątkę wyproszonego przez modlitwę różańcową zwycięstwa floty chrześcijańskiej pod Lepanto w 1571 roku. Uświadamia to nam po raz kolejny wielką moc tej modlitwy, zatem nie zaniedbujmy jej.

 

Rozpoczęliśmy październik – miesiąc modlitwy różańcowej, o której Święty Jan Paweł II mówił, że zajmowała ona ważne miejsce w jego życiu duchowym, towarzyszyła mu w chwilach radości i doświadczenia. Papież Franciszek podkreśla, że otwiera ona nas na Pana Boga, pomaga przezwyciężyć egoizm i wnosi pokój w serca, w rodziny, w społeczeństwo i w świat, że to modlitwa, która wspiera nas w zmaganiach ze złem. Zachęceni tymi świadectwami weźmy do rąk różaniec i módlmy się, powierzając Panu Bogu naszą codzienność oraz rozważajmy tajemnice z życia Chrystusa i Jego Matki. Przypominamy, że nabożeństwa różańcowe w dni powszednie odprawiamy o godz. 17.00 a w niedziele – o godz. 15.30

 

W tym tygodniu różaniec poprowadzą dzieci ze Szkoły Podstawowej i młodzież z Gimnazjum w następującym porządku: poniedziałek – klasa IIA z Gimnazjum, wtorek – klasy IIB i IIC z Gimnazjum, środa – klasy VI ze Szkoły Podstawowej, w czwartek klasy III A, B i C z Gimnazjum, w piątek klasy V Szkoły Podstawowej i w sobotę klasy IV Szkoły Podstawowej.

 

W przyszłą niedzielę już po raz 16. będziemy w całym kraju obchodzić Dzień Papieski. To wspaniała okazja, aby zagłębić się w nauczanie naszego wielkiego Rodaka – Świętego Jana Pawła II. Rozważania różańcowe podczas wieczornego nabożeństwa w tym dniu pragniemy osnuć wokół nauczania papieża Polaka. Chcemy również złożyć swoją „cegiełkę” w budowę żywego pomnika Jana Pawła II, materialnie wspierając zdolną, lecz ubogą młodzież pochodzącą ze wsi i małych miasteczek. Młodzi przedstawiciele naszej parafii będą stać przy drzwiach kościoła ze specjalnymi skarbonkami. „Bóg zapłać” za składane ofiary.

 

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia pragniemy przekazać najserdeczniejsze słowa życzeń i pozdrowień. Zmarłych parafian polecamy Bożemu miłosierdziu.

 

W tym tygodniu patronują nam:

  • 4 X – św. Franciszek z Asyżu, który po burzliwej młodości nawrócił się i wyrzekłszy się wszelkich dóbr, postanowił naśladować Chrystusa w całkowitym ubóstwie; radykalizm jego życia do dziś znajduje wielu naśladowców;
  • 5 X – św. Faustyna Kowalska, apostołka, sekretarka Bożego Miłosierdzia.; jej Dzienniczek jest zaliczany do najwybitniejszych dzieł mistycznych.

 

Godzinki poprowadzi w przyszłą niedzielę róża Jolanty Kuli. Dziękujemy za udział w Godzinkach róży Marii Kucy.

 

Różaniec poprowadzi w przyszłą niedzielę róża Haliny Łuszcz. Dziękujemy za udział w różańcu róży Jana Kucy.

 

W „GN” dzisiaj m.in.:

q  jest szansa, że zniknie przepis pozwalający na zabijanie przed narodzeniem chorych dzieci. Posłowie zaangażowani w obronę życia potrzebują pomocy wszystkich katolików

q  znał św. ojca Pio, konsekwentnie przestrzegał przed demonami. Wspomnienie o niedawno zmarłym watykańskim egzorcyście ojcu Gabriele Amorcie

q  o rzezi wołyńskiej. Rozmowa z reżyserem głośnego filmu „Wołyń”, który wkrótce pojawi się w kinach

Natomiast w „Niedzieli”:

q  papieska pielgrzymka do Gruzji i Azerbejdżanu

q  tematem numeru jest różaniec, który jest skutecznym egzorcyzmem

q  dlaczego św. s. Faustyna odcisnęła tak silne piętno na obliczu współczesnego Kościoła?

W nowym „Małym Gościu Niedzielnym” dla dzieci:

q  obrazek MB Częstochowskiej do pokolorowania

q  zachęta do świętowania trzechsetnej rocznicy koronacji obrazu Jasnogórskiego

W kiosku parafialnym są do nabycia „Kalendarze Rolników” na 2016 rok cieszące się dużą popularnością.

 

Na pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic wyruszymy w sobotę 8 października o piątej rano z parkingu kościelnego.

 

Od przyszłej niedzieli Caritas będzie rozprowadzał znicze na groby. Prosimy, aby nabywać znicze w kiosku parafialnym, w ten sposób wspomagamy potrzebujących. Dziękujemy Caritasowi i SKC za bezinteresowną posługę wobec potrzebujących naszej parafii.