Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Start / Aktualności / Grupy duszpasterskie / Historia parafii / Kancelaria parafialna / Zwiedzanie kościoła / PUZZLE / KONTAKT

Dzisiaj, już po raz 16., obchodzimy w całym kraju Dzień Papieski. To wspaniała okazja, aby zagłębić się w nauczanie naszego wielkiego Rodaka – Świętego Jana Pawła II. Rozważania różańcowe podczas wieczornego nabożeństwa w tym dniu o godz. 15.30 pragniemy osnuć wokół nauczania papieża Polaka. Chcemy również dołożyć swoją „cegiełkę” do budowy żywego pomnika Jana Pawła II, materialnie wspierając zdolną, lecz ubogą młodzież pochodzącą ze wsi i małych miasteczek. Młodzi przedstawiciele naszej parafii czekają przy drzwiach kościoła ze specjalnymi skarbonkami. „Bóg zapłać” za składane ofiary.

 

Październik to miesiąc różańcowej modlitwy, o której Święty Jan Paweł II mówił, że to modlitwa, którą bardzo ukochał. My także wzbudźmy w sobie pragnienie umiłowania tej modlitwy. Niech pomoże nam w tym udział w nabożeństwach różańcowych, które odprawiamy każdego dnia o godz. 17.00

 

W tym tygodniu różaniec poprowadzą dzieci ze Szkoły Podstawowej i młodzież z Gimnazjum w następującym porządku: poniedziałek – klasy trzecie ze Szkoły Podstawowej, wtorek – klasy drugie i pierwsze ze Szkoły Podstawowej, środa – klasy III z Gimnazjum, w czwartek klasy II i I z Gimnazjum, w piątek klasy VI Szkoły Podstawowej i w sobotę klasy V Szkoły Podstawowej.

 

W środę po różańcu spotkanie kręgu biblijnego w domu parafialnym.

 

W czwartek 13 października o godz. 17.00 będzie Nabożeństwo fatimskie. Zapraszamy na nie wszystkie róże różańcowe i parafian chętnych do modlitwy oraz wszystkie dzieci ze Szkoły Podstawowej i młodzież z Gimnazjum. Figurę Matki Bożej będą niosły róże Marii Wielgus, Genowefy Armatys i Zygmunta Toporka. Prosimy o kwiaty od tych róż do figury Matki Bożej.

 

W czwartek na wieczorne nabożeństwo o godz. 17.00 zapraszamy klasy I i II Gimnazjum z rodzicami na spotkanie w ramach przygotowania do Bierzmowania. Godzinę wcześniej o godz. 16.00 gimnazjaliści mają katechezę w domu parafialnym bez rodziców. Na to spotkanie kandydaci przynoszą indeksy, zeszyty i długopisy.

 

W piątek, 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej. W naszych modlitwach nie zapominajmy o tych, którzy trudzą się nad przekazywaniem wiedzy i kształtowaniem postaw młodego pokolenia w naszym kraju. W ich intencji będziemy modlić się szczególnie podczas nabożeństwa różańcowego. Serdecznie zapraszamy nauczycieli, wychowawców i katechetów z naszej wspólnoty parafialnej.

 

Solenizantom i jubilatom tygodnia przekazujemy najserdeczniejsze życzenia. Zmarłych ostatnio parafian polecamy dobroci i miłosierdziu Boga.

 

W tym tygodniu patronują nam:

  • 11 X – św. Jan XXIII, „Papież Dobroci” bądź „Dobry Papież Jan”, który zwołał Sobór Watykański II; patron nuncjuszy apostolskich;
  • 13 X – bł. Honorat Koźmiński, kapłan, zakonnik ze Zgromadzenia Ojców Kapucynów, założyciel zgromadzeń „bezhabitowych”, „męczennik konfesjonału”;
  • 15 X – św. Teresa od Jezusa, wielka mistyczka karmelitańska, reformatorka karmelitańskiej rodziny zakonnej, ogłoszona przez bł. Pawła VI Doktorem Kościoła i nazwana przez niego „doktorem mistycznym”.

 

W przyszłą niedzielę, 16 października, przed sumą o godz. 10.00 młodzież przedstawi montaż słowno – muzyczny z okazji rocznicy wyboru św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Zachęcamy do uczestnictwa. Nie będzie wtedy różańca przed sumą.

 

W przyszłą niedzielę odpust w parafii MB Fatimskiej w Tarnowie. Suma odpustowa o godz. 11.00

 

Godzinki poprowadzi w przyszłą niedzielę róża Mariana Małeckiego. Dziękujemy za udział w Godzinkach róży Jolanty Kuli.

 

W „GN” dzisiaj m.in.:

q  zachęta do wielkiej modlitwy pokutnej na Jasnej Górze w najbliższą sobotę

q  klaps to nie bicie. Czy dobrzy, kochający swoje dziecko rodzice mogą mu dać klapsa?

q  zdecydowana większość katolików w Norwegii to przybysze z innych krajów. Spośród rdzennych Norwegów do Kościoła katolickiego wstępują głównie przedstawiciele elity społecznej – naukowcy, lekarze czy artyści

q  z jakimi problemami boryka się Irene van der Vende, holenderka, która przerwała ciążę powstałą w wyniku gwałtu

Natomiast w „Niedzieli”:

q  o papieskiej pielgrzymce do Gruzji i Azerbejdżanu

q  tematem numeru jest – dlaczego warto studiować teologię

q  o dniu pokuty na Jasnej Górze

W nowym „Małym Gościu Niedzielnym” dla dzieci:

q  obrazek MB Częstochowskiej do pokolorowania

q  zachęta do świętowania trzechsetnej rocznicy koronacji obrazu Jasnogórskiego

W kiosku parafialnym są do nabycia „Kalendarze Rolników” na 2016 rok cieszące się dużą popularnością. Zelatorów i zelatorki róż różańcowych prosimy o odebranie w zakrystii po tej Mszy św. nowego numeru „Misji Dzisiaj”.

 

Zapraszamy na pielgrzymkę autokarową do Częstochowy w sobotę 15 października. Będziemy uczestniczyć w Wielkiej Pokucie Narodowej. Zapisy dziś w kiosku parafialnym. Od jutra do środy włącznie można się zapisać w zakrystii. Koszt pielgrzymki 40 zł. Wyjazd w sobotę o godz. 7.00 z parkingu kościelnego.

 

Od dzisiejszej niedzieli Caritas rozprowadza znicze na groby. Prosimy, aby nabywać znicze w kiosku parafialnym, w ten sposób wspomagamy potrzebujących. Dziękujemy Caritasowi i SKC za bezinteresowną posługę wobec potrzebujących naszej parafii.

 

Finanse Parafii Lisia Góra

Wrzesień 2016

Wyszczególnienie

Przychody

Wydatki

siostra Scholastyka za sierpień

0,00

300,00

ubezpieczenie siostry

0,00

100,00

sprzątanie cmentarza

0,00

400,00

ofiary ze ślubu

275,00

0,00

prąd w budynku gospodarczym

0,00

38,37

gaz w kościele

0,00

102,26

gaz w domu parafialnym

0,00

7,49

plakat na parkingu

0,00

40,00

czytanki mszalne wrzesień - październik

0,00

200,72

ofiary ze ślubów

714,00

0,00

składka niedzielna

1 749,00

0,00

składka niedzielna

1 654,00

0,00

malowanie prezbiterium kościoła

0,00

4 500,00

za grobowce

3 560,00

0,00

za wodę i ścieki w domu parafialnym

0,00

410,07

paliwo do kosiarek

0,00

80,00

składka niedzielna

1 846,00

0,00

instalacja elektryczna w prezbiterium i montaż lamp ledowych

0,00

2 000,00

podatek rolny

0,00

632,00

komunikanty, hostie, kadzidło i olej do świec

0,00

200,00

ubezpieczenie OC przy kościele i na cmentarzu

0,00

500,00

 

6885

9510,91

 

Pracownicy parafialni otrzymali za wrzesień 2100 zł., ZUS pracowników 734,77 zł., Urząd Skarbowy 146 zł. Kwiaty do kościoła na październik 600 zł. W kasie dla pracowników kościelnych brakowało 1416,66 zł. Radni z ulic Warzywnej, Witosa, Łukowskiej i Rolniczej zebrali 6680 zł. Składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary a radnym za ich zebranie. W kasie dla pracowników kościelnych zostało 1682,57 zł. Prosimy radnych z ulic Kościuszki, Rataja, Sucharskiego i Zagumnie o zebranie ofiar w tym tygodniu na sprzątanie i kwiaty do kościoła.

Składki z września przekazane do Kurii przeznaczone były: na potrzeby diecezji, Uniwersytet JP II i ofiary trzęsienia ziemi we Włoszech. Wyniosły 2820 zł. Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone we wrześniu.

 

Fundacja ITB wraz z Gminą Lisia Góra zaprasza wszystkich zainteresowanych na szkolenie pt. „Chcę ogrzewać dom taniej” Szkolenie odbędzie się 13 października o godz. 17.00 w siedzibie OSP w Lisiej Górze. Program szkolenia: zagrożenia zdrowotne i środowiskowe, jakie korzyści materialne i niematerialne można zyskać przystępując do programu wymiany kotłów CO, jak złożyć wniosek i wziąć dotację.