Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Start / Aktualności / Grupy duszpasterskie / Historia parafii / Kancelaria parafialna / Zwiedzanie kościoła / PUZZLE / KONTAKT

Dzisiejsza liturgia Słowa przypomina prawdę o zmartwychwstaniu i życiu wiecznym, a modlitwa za zmarłych pozwala nam pogłębiać naszą wiarę w to, że spotkamy się wszyscy w królestwie Bożym, bo „Bóg nie jest Bogiem umarłych, lecz żywych; wszyscy bowiem dla Niego żyją”. Dlatego tym bardziej chcemy zaprosić do udziału we wspólnej modlitwie:

  • dziś po południu, o godz. 15.30 Różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach. Ta różańcowa modlitwa za zmarłych odbywa się każdego wieczoru pół godziny przed wieczorną Mszą św. do wtorku włącznie.
  • przypominamy również o możliwości uzyskania w tych dniach (do 8 listopada) odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami za odwiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych.

 

Siostry Służebniczki zapraszają Członków Rodziny Bł. Edmunda Bojanowskiego na spotkanie, które odbędzie się we wtorek 8 listopada po Mszy św. wieczornej w Domu Sióstr Służebniczek.

 

W środę, 9 listopada, będziemy obchodzić święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, która jest katedrą biskupa Rzymu – papieża. To wspaniała okazja, aby w modlitwie powierzać osobę i posługę Ojca Świętego. Pamiętamy częste apele papieża Franciszka o modlitwę za niego. Przyjdźmy więc do kościoła na wspólną modlitwę.

 

W środę na wieczorne nabożeństwo zapraszamy klasę II Szkoły Podstawowej przygotowującą się do I Komunii św. wraz z rodzicami.

 

W piątek, 11 listopada, przypadnie 98. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. W tym dniu pragniemy szczególnie modlić się za naszych Rodaków, którzy walczyli o wolność naszej Ojczyzny i w jej obronie. Chcemy także modlić się o to, by każdy Polak troszczył się o wspólny dom, jakim jest jego kraj. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i na Eucharystię w intencji Ojczyzny o godz. 10.30 podczas której będziemy zawierzać dobremu Bogu przeszłość, teraźniejszość i przyszłość Polski, a także będziemy Go prosić, aby każdy jej mieszkaniec czuł się dobrze jako obywatel i jako chrześcijanin. Wywieśmy w tym dniu flagi narodowe przy naszych domach.

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy zdrowia i wielu łask Bożych.

 

W tym tygodniu patronują nam:

  • 10 XI – św. Leon Wielki, papież i Doktor Kościoła, który bronił Rzymu przed najazdami barbarzyńskimi oraz wytrwale zwalczał błędy w wierze, zwłaszcza te dotyczące natur w Jezusie Chrystusie;
  • 11 XI – św. Marcin z Tours, początkowo żołnierz, a potem biskup – dobry pasterz dla swojego ludu, który śmierci się nie lękał i przed życiem się nie wzbraniał;
  • 12 XI – św. Jozafat, biskup i męczennik, który przelał krew za jedność Kościoła; gorliwie pracował dla jedności, charakteryzując przy tym się wielką łagodnością, co dało mu przydomek „duszochwat”.

 

W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać VIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, obchodzony w drugą niedzielę listopada od 2009 roku. Słowo Boże przyszłej niedzieli każe nam patrzeć na bliźnich i ich czyny oczyma Chrystusa, który bezbłędnie ocenia intencje i motywy działania każdego człowieka oraz jego możliwości. Swoimi modlitwami i ofiarami finansowymi pospieszmy w tym roku z pomocą wyznawcom Chrystusa prześladowanym za wiarę w Iraku. Prosimy Szkolne Koło Caritas o przeprowadzenie zbiórki do puszek.

 

W przyszłą niedzielę będzie odpust w Śmignie ku czci św. Rafała Kalinowskiego. Suma odpustowa o godz. 11.00

 

Godzinki poprowadzi w przyszłą niedzielę róża Marii Mrowiec. Dziękujemy za udział w Godzinkach różom Roberta Małeckiego i Antoniny Mikuły.

 

Różaniec poprowadzi w przyszłą niedzielę róża Roberta Małeckiego. Dziękujemy za udział w różańcu różom Antoniny Mikuły i Marii Mrowiec.

 

W „GN” dzisiaj m.in.:

dlaczego Kościół nie godzi się na rozrzucanie ludzkich prochów w powietrzu, na ziemi lub w wodzie? Dlaczego Kościół usilnie zaleca grzebanie ludzkich ciał, a kremację wyjątkowo dopuszcza z zastrzeżeniem, że kremacja nastąpi po obrzędach pogrzebowych. O tym mówi nowa instrukcja watykańskiej Kongregacji Nauki Wiary

gdy byłem w Aleppo, miałem wrażenie, że zagłada zapowiadana przez Apokalipsę się wypełnia – mówi Darek Malejonek, który właśnie wrócił z Syrii

czy dzieci niepełnosprawne mają prawo się narodzić mówią:

a/ poseł Patryk Jaki wychowujący dwuletniego syna z zespołem Downa – Jesteśmy kochającą się, szczęśliwą rodziną. Myślę, że o wiele szczęśliwszą niż wiele pań ubranych na czarno, które mają zdrowe dzieci

b/ dziennikarz Piotr Zworski, ojciec dziewięcioletniej Zuzi, która nie widzi, ma ogromne braki rozwojowe, trzeba ja karmić dojelitowo. Ten ojciec mówi – wierzę, że Bóg dopuścił taką sytuacje, bo widział, że ostatecznie przyniesie ona dobre owoce.

Natomiast w „Niedzieli”:

o pielgrzymce papieskiej do Szwecji

tematem numeru jest dziękczynienie za niepodległość Polski

o amerykańskich wyborach prezydenckich

W nowym „Małym Gościu Niedzielnym” dla dzieci:

plansza do wypełnienia, na której można pokazać, jak spędzamyniedzielę pierwszy i najważniejszy dzień tygodnia

nurkujemy w najgłębszym miejscu na ziemi

W nowym „Miłujcie się”:

relacja ze Światowych Dni Młodzieży

jak św. Matka Teresa pomaga nam w trudnościach?

jak św. Szarbel wyprasza zdrowie chorym

 

W piątek 18 listopada podobnie jak w roku ubiegłym będzie pielgrzymka autokarowa kandydatów do Bierzmowania z klas trzecich do Zabawy. Wyjazd z parkingu kościelnego o godz. 14.00 Koszt pielgrzymki 15 zł. Pieniądze uczniowie wpłacają do skarbników klasowych. W programie pielgrzymki:

  • Droga Krzyżowa śladami męczeństwa bł. Karoliny godz. 15.00
  • Msza św. godz. 17.00

 

Przez cały miesiąc listopad w kościele trwa modlitwa za naszych bliskich zmarłych. „Wypominki”, jak tę modlitwę popularnie nazywamy, są odprawiane codziennie do 8 listopada przed wieczorną Mszą św. Kartki z imionami zmarłych, za których pragniemy się modlić, można składać w zakrystii. W niedziele listopada odmawiamy różaniec za wypominanych w naszym kościele o godz. 15.30

 

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata (20 listopada 2016) będzie przeżywana w tym roku jako zakończenie Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia oraz Jubileuszu 1050 Rocznicy Chrztu Polski. Uroczyste zamknięcie Bram Miłosierdzia w całym Kościele, a zatem również we wszystkich kościołach jubileuszowych diecezji tarnowskiej nastąpi 13 listopada (niedziela). W katedrze tarnowskiej głównej uroczystości o godz. 15.00 będzie przewodniczył biskup tarnowski Andrzej Jeż. Zachęcamy tych parafian, którzy z różnych powodów do tej pory nie pielgrzymowali do Bramy Miłosierdzia, aby  w tych ostatnich już dniach skorzystali z łask jubileuszowych związanych z przejściem przez Bramę Miłosierdzia. (Bramy Miłosierdzia są w Katedrze w Tarnowie i w kościele w Dąbrowie Tarnowskiej). Ponieważ Jubileusz Miłosierdzia trwa do 20 listopada odpusty jubileuszowe nie związane z pielgrzymowaniem do Bramy Miłosierdzia będzie można zyskiwać aż do niedzieli Chrystusa Króla włącznie.

 

Zgodnie z zaleceniem Konferencji Episkopatu Polski w każdej parafii należy odprawić nowennę przed Jubileuszowym Aktem Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana. W naszym kościele Nowenna ta rozpoczyna się w najbliższy czwartek, 10 listopada i zakończy się w piątek, 18 listopada.  Nowenna ta będzie połączona z wieczorną Mszą św. o godz. 17.00 Zapraszamy do licznego udziału w tej Nowennie.

 

Program uroczystości w Łagiewnikach 19 listopada

·        10:00 - Nabożeństwo 

·        11:00 - Konferencja, którą wygłosi bp Roman Pindel, ordynariusz diecezji bielsko-żywieckiej;

·        12:00 - Msza Święta, której przewodniczyć będzie ks. kard. Stanisław Dziwisz, metropolita krakowski, a homilię wygłosi bp Andrzej Czaja, biskup opolski 

·        Po Mszy Św. - wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz proklamacja Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana, której przewodniczy abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

 

W kiosku parafialnym są przyjmowane zapisy na pielgrzymkę do Łagiewnik 19 listopada w sobotę. Wyjazd o godz. 8.00 Będzie wtedy uroczyste przyjęcie Pana Jezusa za Króla i Pana.

 

Centrum Zdrowia Tuchów zaprasza na bezpłatną kolonoskopię w ramach Programu Badań Przesiewowych Raka Jelita Grubego. Do badania kwalifikują się wszystkie osoby pomiędzy 50 a 65 rokiem życia. Badanie wykonywane jest ze znieczuleniem przez wysoko wykwalifikowanych i doświadczonych lekarzy specjalistów. Szczegółowe informacje pod numerem telefonu 728 588 355

 

Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie podjęło się akcji zbierania zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego na terenie Diecezji Tarnowskiej. Dochód z tej akcji będzie przeznaczony na realizowanie projektów prowadzonych przez polskich misjonarzy (budowa szkół, szpitali, kaplic, studni). Częścią formalno-organizacyjną zbiórki zajmie się współpracująca z nami, wyspecjalizowana w przeprowadzaniu takich akcji, firma Green Office.

                Zbiórka zużytego sprzętu w naszej parafii odbędzie się 15 listopada 2016 roku tj. we wtorek od rana do godz. 10.30 Sprzęt będziemy składać na parkingu obok bramy wjazdowej na plebanię.

                Prosimy o zaangażowanie się wszystkich parafian w tę akcję abyśmy mogli zebrać dużą ilość zużytego sprzętu, co przełoży się na skuteczniejszą i bardziej rozległą pomocy Kościołom będącym często w wielkiej potrzebie.