Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Start / Aktualności / Grupy duszpasterskie / Historia parafii / Kancelaria parafialna / Zwiedzanie kościoła / PUZZLE / KONTAKT

PODZIĘKOWANIE ZA ORGANIZACJĘ KWESTY

NA CMENTARZACH NA RZECZ SEMINARIUM

ORAZ ZŁOŻONE OFIARY

            Przewielebny Księże Proboszczu, Czcigodni Księża, Drodzy Bracia i Siostry,

            „Trzeba pamiętać o nieustannej wdzięczności za ten dar, jakim dla człowieka jest drugi człowiek”.  Zgodnie z cytowanymi słowami św. Jana Pawła II mamy w pamięci i sercu troskę oraz dobroć, której doświadczamy na co dzień ze strony wszystkich cichych dobroczyńców Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. W sposób szczególny dziękujemy dzisiaj organizatorom kwesty na rzecz naszego Seminarium na cmentarzach oraz wszystkim ofiarodawcom. Wszystkim wypowiadamy naszą wdzięczność serdecznym „Bóg zapłać!”. W imieniu całej seminaryjnej Wspólnoty zapewniam o naszej wdzięcznej pamięci w modlitwie, zwłaszcza poprzez składaną codziennie w intencjach naszych dobroczyńców ofiarę Mszy świętej.

            Z braterską więzią w Chrystusie –

                                                                                  ks. Andrzej Michalik

                                                                                              Rektor

 

Dziś przeżywamy VIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym szczególnie w Iraku. Możemy temu Kościołowi pomagać:

przez modlitwę

wysyłając SMS na numer 72405 (koszt 2,46 zł. z VAT)

na stronie www.rodzinarodzinie.caritas.pl podjąć półroczną pomoc w utrzymaniu konkretnej rodziny na Bliskim Wschodzie

 

Liturgia Słowa dzisiejszej, przedostatniej, niedzieli roku liturgicznego przypomina nam o sprawiedliwym sądzie Bożym, który czeka każdą i każdego z nas. Pan Bóg oceni nasze życie: wynagrodzi dobro, a zło ukarze. W Ewangelii znajdziemy również zapowiedź prześladowań. Wierność Chrystusowi i Jego nauce spotka się z niezrozumieniem i wrogością nawet ze strony najbliższych, jednak obietnica wspaniałej nagrody winna nas motywować do prowadzenia życia prawdziwie chrześcijańskiego i bycia świadkiem tego, że Pan Bóg jest stale obecny wśród swojego ludu.

 

            Zbiórka zużytego sprzętu w naszej parafii odbędzie się w najbliższy wtorek od rana do godz. 10.30 Sprzęt będziemy składać na parkingu obok bramy wjazdowej na plebanię.

            Prosimy o zaangażowanie się wszystkich parafian w tę akcję abyśmy mogli zebrać dużą ilość zużytego sprzętu, co przełoży się na skuteczniejszą i bardziej rozległą pomocy Kościołom będącym często w wielkiej potrzebie.

 

W piątek 18 listopada podobnie jak w roku ubiegłym będzie pielgrzymka autokarowa kandydatów do Bierzmowania z klas trzecich do Zabawy. Wyjazd z parkingu kościelnego o godz. 14.00 Koszt pielgrzymki 15 zł. Pieniądze uczniowie wpłacają do skarbników klasowych. W programie pielgrzymki:

  • Droga Krzyżowa śladami męczeństwa bł. Karoliny godz. 15.00
  • Msza św. godz. 17.00

 

W naszym kościele trwa nowenna przed Jubileuszowym Aktem Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana i zakończy się w piątek, 18 listopada.  Nowenna ta jest połączona z wieczorną Mszą św. o godz. 17.00 Zapraszamy do licznego udziału w tej Nowennie. W sobotę odbędą się ogólnopolskie uroczystości przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana w Łagiewnikach

 

Program uroczystości w Łagiewnikach 19 listopada

 10:00 - Nabożeństwo 

 11:00 - Konferencja, którą wygłosi bp Roman Pindel, ordynariusz diecezji bielsko-żywieckiej;

 12:00 - Msza Święta, której przewodniczyć będzie ks. kard. Stanisław Dziwisz, metropolita krakowski, a homilię wygłosi bp Andrzej Czaja, biskup opolski 

 Po Mszy Św. - wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz proklamacja Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana, której przewodniczy abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

Natomiast w przyszłą niedzielę, czyli w Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata we wszystkich polskich parafiach będą podobne uroczystości. W naszym kościele po wszystkich Mszach św. będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i wobec Pana Jezusa Eucharystycznego wypowiemy słowa Aktu Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana.

 

W kiosku parafialnym tylko dziś są przyjmowane zapisy i wpłaty po 20 zł. na pielgrzymkę do Łagiewnik 19 listopada w sobotę. Wyjazd o godz. 8.00 Będzie wtedy uroczyste przyjęcie Pana Jezusa za Króla i Pana. Należy ubrać się ciepło gdyż uroczystości będą na otwartym terenie.

 

W tym tygodniu patronują nam:

  • 17 XI – św. Elżbieta Węgierska, jedna z pierwszych tercjarek franciszkańskich, patronka Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, która prowadziła głębokie życie duchowe i oddawała się posłudze miłosierdzia – stąd też nazywa się ją patronką miłosierdzia chrześcijańskiego;
  • 18 XI – bł. Karolina Kózkówna, która od najmłodszych lat ukochała modlitwę i starała się wzrastać w miłości Bożej; poniosła śmierć męczeńską na początku I wojny światowej, broniąc cnoty czystości i ludzkiej godności;
  • 19 XI – bł. Salomea, klaryska, siostra Bolesława Wstydliwego, która w bardzo heroiczny sposób oddała się na służbę Bożą.

 

Pragniemy przekazać słowa serdecznych życzeń dla wszystkich solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.

 

W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. To święto patronalne (tytularne) Akcji Katolickiej, organizacji ludzi świeckich, którzy pragną ewangelijne ideały realizować na co dzień w swoim życiu zawodowym i społecznym. Przy naszej parafii istnieje oddział tego stowarzyszenia, który ma swoje spotkania w ostatnią środę miesiąca, na które zapraszamy szczególnie zainteresowanych wstąpieniem w jego szeregi.

 

W przyszłą niedzielę zakończy się w Kościele jubileuszowy Rok Święty Miłosierdzia. Duchowo będziemy się łączyć z Ojcem Świętym oraz osobiście i wspólnotowo dziękować za wszelkie łaski, jakich Pan Bóg udzielił Kościołowi i każdemu z nas.

 

Godzinki poprowadzi w przyszłą niedzielę róża Marii Partyki. Dziękujemy za udział w Godzinkach róży Marii Mrowiec.

 

Różaniec poprowadzi w przyszłą niedzielę róża Marii Mrowiec. Dziękujemy za udział w różańcu różom Roberta Małeckiego.

 

W „GN” dzisiaj m.in.:

q  czy inkwizycja może być powodem do dumy?

q  wszyscy znają serwis Facebook. Jakie poglądy mają osoby, które kierują tym medialnym gigantem?

q  o czarnoskórym, niepełnosprawnym teologu i polityku, który zadawał kłopotliwe pytania kobietom w czasie czarnego marszu np.: czy on miał prawo się narodzić?

q  wszyscy rodzice koniecznie przeczytajcie artykuł „Kochaj i wychowuj”. Znajdziecie wspaniałe rady wychowawcze. Naprawdę wspaniałe.

q  do „GN” dołączono bezpłatny dodatek – kalendarz ścienny na 2017 rok z galerią sukienek Królowej Polski na każdy miesiąc

Natomiast w „Niedzieli”:

q  pierwsza część wykładu Ks. Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego na temat chrztu Polski

q  tematem numeru jest Jubileuszowy Akt Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana

q  o krwawiącym kościele nad Eufratem w Iraku

W nowym „Małym Gościu Niedzielnym” dla dzieci:

q  plansza do wypełnienia, na której można pokazać, jak spędzamy niedzielę pierwszy i najważniejszy dzień tygodnia

q  nurkujemy w najgłębszym miejscu na ziemi

W nowym „Miłujcie się”:

q  relacja ze Światowych Dni Młodzieży

q  jak św. Matka Teresa pomaga nam w trudnościach?

q  jak św. Szarbel wyprasza zdrowie chorym

 

Gminne Centrum Usług Medycznych w Lisiej Górze przypomina, że pacjenci zapisani do lekarzy, którzy odeszli z GCUM, nadal są obejmowani opieką lekarską w naszej Przychodni. Nie ma potrzeby składania nowych deklaracji. Porad lekarskich udziela 10 lekarzy. Wszystkie szczegóły z tym związane podane są w gablocie parafialnej.

 

Finanse Parafii w Lisiej Górze

Październik 2016

Wyszczególnienie

Przychody

Wydatki

siostra za wrzesień

0,00

300,00

ubezpieczenie siostry

0,00

100,00

ofiary ze ślubu

207,00

0,00

kwiaty na odpust do kościoła i kaplic

0,00

600,00

wydatki związane z odpustem

0,00

2 250,00

środki czystości do kościoła

0,00

100,00

ofiary ze ślubu

333,00

0,00

składka niedzielna

1 691,00

0,00

materiały duszpasterskie z Kurii

0,00

350,00

papier do kserokopiarki

0,00

50,00

prąd budynek gospodarczy

0,00

38,39

konserwacja kserokopiarki

0,00

40,00

składka niedzielna

1 933,00

0,00

wywóz śmieci z cmentarza

0,00

1 776,60

plakat na parkingu

0,00

40,00

ofiary ze ślubu

159,00

0,00

za róże w ogrodzie różańcowym

0,00

400,00

gaz w domu parafialnym

0,00

87,86

dom parafialny.-okucia kominów z blachy, czapki kominowe i 33 deflektory kominowe

0,00

7 000,00

 

6885

13132,85

Pracownicy parafialni otrzymali za październik 1900 zł., ZUS pracowników 734,77 zł., Urząd Skarbowy 146 zł. Kwiaty do kościoła na listopad 400 zł. W kasie dla pracowników kościelnych było 1682,57 zł. Radni z ulic Kościuszki, Rataja, Sucharskiego, Leśnej i Zagumnie zebrali 12070 zł. Składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary a radnym za ich zebranie. W kasie dla pracowników kościelnych zostało 10571,80 zł. Składki z października przekazane do Kurii przeznaczone były: na potrzeby diecezji, Fundację JP II –stypendia dla ubogiej młodzieży i na misje. Wyniosły 5470 zł. Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone w październiku.