Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Start / Aktualności / Grupy duszpasterskie / Historia parafii / Kancelaria parafialna / Zwiedzanie kościoła / PUZZLE / KONTAKT

Komunikat w związku z 50. Tygodniem Modlitw o Trzeźwość Narodu

 

            Drodzy Diecezjanie!

            Jednym z największych wyzwań, przed jakimi stale stoi Kościół i nasza Ojczyzna, jest ochrona trzeźwości wszystkich Polaków. W niedzielę 26 lutego br. rozpocznie się 50. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Jest to szczególny czas naszego zjednoczenia się w modlitwie i staraniach na rzecz trzeźwości. W tym kontekście wyjątkowo cenne będzie podjęcie osobistej abstynencji, chociażby na czas tegorocznego Wielkiego Postu, jako formy wynagradzania Bogu za grzechy pijaństwa. Jubileuszowy Tydzień Modlitw o Trzeźwość rozpoczyna też Narodowy Kongres Trzeźwości, którego hasło brzmi: „Ku trzeźwości Narodu. Odpowiedzialność rodziny, Kościoła, państwa i samorządu”.

            Niech nasze osobiste zaangażowanie w modlitwę o trzeźwość i w różne formy działań wspierających starania o trzeźwość, z pomocą łaski Bożej, przyniosą błogosławione owoce dla całej naszej Ojczyzny.

            Z pasterskim błogosławieństwem

                                   † Andrzej Jeż

                                   BISKUP TARNOWSKI

 

Każda niedziela jest wyjątkową okazją do dojrzewania naszej wiary, do pogłębiania i zacieśniania naszej osobistej relacji z Panem Bogiem. Jakże jest ważne, aby w tym procesie brała udział każda nasza rodzina i cała wspólnota parafialna. Pozwólmy Panu Jezusowi przemieniać nasze życie. Powierzajmy Mu trudy minionego tygodnia i nadzieje, które otwiera przed nami. Niech On działa w naszych sercach, a wówczas codzienność wypełni się dobrem.

 

W tym tygodniu, w środę, 22 lutego, przypada święto Katedry św. Piotra Apostoła. Już od IV wieku wierni Rzymu obchodzili pamiątkę założenia gminy chrześcijańskiej i obrania Wiecznego Miasta przez św. Piotra Apostoła na stolicę Kościoła Chrystusowego. Symbolem władzy Piotrowej stała się potężna bazylika, wzniesiona w XVII wieku nad grobem pierwszego biskupa Rzymu, ale nie o samą budowlę przecież chodzi. Święto jest przede wszystkim okazją do wyrażenia czci św. Piotrowi i każdemu jego następcy, którzy zgodnie z wolą Chrystusa zostali wybrani na pasterzy całego Kościoła powszechnego. Przez tyle lat wielką modlitewną miłością otaczaliśmy św. Jana Pawła II, o którym z taką dumą mówiliśmy: Piotr naszych czasów. Niech nie zabraknie wyrazów oddania i modlitwy w intencji Ojca Świętego Franciszka. Naszym obowiązkiem jest wspierać jego pasterską posługę w niesieniu Ewangelii wszystkim narodom.

 

W tym tygodniu patronuje nam:

  • 23 II – św. Polikarp, biskup i męczennik, uczeń św. Jana Ewangelisty, ustanowiony przez tego Apostoła biskupem Smyrny w Azji Mniejszej; zaliczany jest do grona ojców apostolskich, czyli pisarzy chrześcijańskich, którzy znali Apostołów i bezpośrednio od nich czerpali naukę pozostawioną przez Chrystusa; po 60 latach przewodzenia Kościołowi w Smyrnie poniósł śmierć męczeńską pomiędzy rokiem 155 a 169 (wspomnienie obowiązkowe).

 

W środę na wieczorne nabożeństwo zapraszamy klasy I i II Gimnazjum z rodzicami na spotkanie w ramach przygotowania do Bierzmowania. Godzinę wcześniej o godz. 16.00 gimnazjaliści mają katechezę w domu parafialnym bez rodziców.

 

Klasa trzecia przygotowująca się do I Komunii św. będzie mieć katechezę z rodzicami w środę w domu parafialnym o godz. 18.00

 

Siostry Służebniczki zapraszają Członków Rodziny Bł. Edmunda Bojanowskiego na spotkanie, które odbędzie się w czwartek 23 lutego po Mszy św. wieczornej w Domu Sióstr Służebniczek.

 

W sobotę o godz. 17.00 wieczór z św. o. Pio. Przyjdźmy licznie i zaprośmy naszych krewnych z sąsiednich parafii.

 

Godzinki w przyszłą niedzielę poprowadzi róża Małgorzaty Stokłosy. Dziękujemy za udział w Godzinkach róży Stanisława Tokarza.

 

Różaniec w przyszłą niedzielę poprowadzi róża Stanisława Świątka. Dziękujemy za udział w różańcu róży Ireny Walus.

 

Składka w kopertach na ubezpieczenie kościoła i budynków parafialnych oraz OC od wypadków przy kościele i na cmentarzu będzie w przyszłą niedzielę. Przed rokiem za takie ubezpieczenia zapłaciliśmy 6530 zł. Prosimy o ofiary wszystkie rodziny i młodzież pracującą.

 

W przyszłą niedzielę, poniedziałek i we wtorek (26-28 lutego) w naszym kościele będzie 40-godzinne nabożeństwo. Szczegółowy program adoracji na ten czas:

Niedziela 26 lutego

godz. 9.30 - 10.30  Róże ojców z Lisiej Góry: Mariana Małeckiego, Stefana Stono i Zygmunta Toporka

       11.30 - 12.00  Ministranci, DSM i dzieci szkolne.

       12.00 - 13.00  Róże ojców z Lisiej Góry: Ryszarda Janiszewskiego, Michała Kocoła, Jana Kucy, Stanisława Tokarza i Romana Duzia.

       13.00 - 14.00   Róże ojców z Lisiej Góry: Wojciecha Bogacza, Mariana Wardzały, Stanisława Świątka, Stanisława Szatki.

       14.00 - 15.00   Bolesława Płaczka, Roberta Małeckiego, Kazimierza Gieronia

       15.00 - 16.00      Akcja Katolicka, Caritas i Koło Komunii św. wynagradzającej

 

Poniedziałek 27 lutego

==================

godz. 9.00 - 10.00    Róże matek: Józefy Wenc i Ireny Walus

       10.00 - 11.00    Róże matek: Marii Partyki i Zofii Partyki

       11.00 - 12.00    Róże matek: Genowefy Armatys i Michaliny Fornagiel

       12.00 - 13.00    Róże matek: Haliny Łuszcz i Janiny Starzyk

       13.00 - 14.00    Róże matek: Teresy Kaziród i Marii Mrowiec

       14.00 - 15.00    Róże matek: Krystyny Wapiennik i Józefy Rusznicy

       15.00 - 16.00    Róże matek: Marii Duź i Bractwa Drogi Krzyżowej

       16.00 - 17.00    Róże matek: Małgorzaty Stokłosy i Jolanty Kuli

Wtorek 28 lutego

==============

godz. 9.00 - 10 00    Róże matek: Małgorzaty Jakubowskiej i Teresy Pęcak

        10.00 - 11.00   Róże matek: Anny Pyrek i Marii Kucy

        11.00 - 12.00   Róże matek: Jadwigi Bogacz i Straż Honorowa

        12.00 - 13.00   Róża Janiny Radoń

        13.00 - 14.00   Róże matek: Pauliny Taraszki i Antoniny Mikuły

        14.00 - 15.00   Róże matek: Heleny Michoń i Zofii Słowik

        15.00 - 16.00   Róże matek: Marii Tokarz i Marii Wielgus

        16.00 - 17.00   Gimnazjum oraz młodzież pracująca i młodzież szkół średnich

 

W „GN” dzisiaj m.in.:

q  polski biskup został specjalnym wysłannikiem papieża Franciszka do Medjugorja. Jaki jest cel tej podróży?

q  dlaczego teologia ciała opracowana przez św. Jana Pawła II ciągle nie trafiła do katolików w Polsce, ale i w całym Kościele?

q  o studniówce z klasą

q  do „GN” dołączono darmowy program do wypełniania PITÓW na płycie

Natomiast w „Niedzieli”:

q  o cudach, które mają miejsce w naszych czasach i dlatego wiek XXI określa się jako wiek cudów

q  o naborze liderów do ekstremalnych Dróg Krzyżowych, które odbędą się w 30 państwach

q  o następnych ŚDM w Panamie

W nowym „MGN”:

q  Karta Ratownika z miejscem na wpisanie umartwienia, którym chcesz ratować świat przed śmiercią wieczną

q  zaproszenie na targi, gdzie w jednym miejscu znalazło się 70 tysięcy zabawek

 

W sobotę 4 marca będzie pielgrzymka Grup Modlitewnych Św. Ojca Pio do Nowego Sącza na Wielkopostny Dzień Skupienia. Prosimy zapisywać się w kiosku parafialnym

 

W czwartek 23 lutego o godz. 17.30 w budynku gimnazjum odbędą się koncert patriotyczny i program słowno-muzyczny „Ku pamięci, przestrodze i pojednaniu żyjących”. Na powyższy występ zapraszają: dyrekcja, grono pedagogiczne, uczniowie i rodzice. Szczegóły na afiszu w gablocie parafialnej.

 

Lecznica Zwierząt w Lisiej Górze informuje, że obowiązkowe szczepienie psów przeciwko wściekliźnie w miejscowości Lisia Góra odbędzie się w sobotę 25.02.2017. Harmonogram szczepienia na plakatach.