Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Start / Aktualności / Grupy duszpasterskie / Historia parafii / Kancelaria parafialna / Zwiedzanie kościoła / PUZZLE / KONTAKT

Zapis dzieci do chrztu będzie dziś o godz. 14.00 w domu parafialnym. Na to spotkanie przychodzą rodzice i chrzestni. Należy zabrać ze sobą metrykę urodzenia dziecka oraz zaświadczenia dla chrzestnych, jeśli są z innej parafii. Termin chrztu ustala się w czasie tego spotkania. W innym czasie nie ma zapisu do chrztu. Następny zapis będzie w niedzielę palmową.

 

Dzisiaj przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu. Kończą się właśnie trwające od Środy Popielcowej kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Warto przytoczyć przy tej okazji słowa papieża św. Jana Pawła II: „Rozpoczynający się okres Wielkiego Postu jest okazją do bardziej intensywnej modlitwy i wielkodusznej pokuty dla ubłagania Boga o łaskę nawrócenia serc i dar pokoju w sprawiedliwości dla wszystkich ludzi. Zwracam się do wszystkich wiernych […], by czas przygotowania do świąt wielkanocnych poświęcili modlitwie o pokój i spełnianiu czynów braterskiej solidarności wobec ludzi cierpiących”. Starajmy się, aby owoce duchowe, jakie w tym czasie otrzymamy, promieniowały wokół nas, a trud stawania się lepszymi ofiarujmy także za innych, zwłaszcza za tych, którzy obrażają Pana Boga i za to nie przepraszają, oraz za pokój na świecie.

 

Włączmy się w głębokie przeżycie tego czasu przez intensywniejszą modlitwę osobistą i wspólnotową. Tej drugiej będzie sprzyjał udział w nabożeństwach wielkopostnych: w piątki w naszym kościele o godz. 17.00 celebrujemy nabożeństwo drogi krzyżowej, a w niedziele o godz. 15.00 gorzkie żale. Do licznego udziału w tych nabożeństwach zachęcamy wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych. Pamiętajmy o osobistych umartwieniach, a także o specjalnych postanowieniach na Wielki Post.

 

Wraz ze Środą Popielcową rozpoczął się także czas tzw. Komunii świętej wielkanocnej, który potrwa aż do niedzieli Zesłania Ducha Świętego. Przypominamy o przykazaniu kościelnym mówiącym o powinności skorzystania raz w roku z sakramentu pojednania i przyjęcia Komunii świętej w okresie wielkanocnym. Codziennie pół godziny przed Mszą Świętą jest możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej. Na te największe chrześcijańskie święta oczyśćmy nasze serca, uczyńmy je gotowymi na przyjęcie zmartwychwstałego Pana.

 

Przypominamy, że w każdy piątek Wielkiego Postu za odmówienie modlitwy do Chrystusa ukrzyżowanego: Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu oraz za udział w drodze krzyżowej, a także w każdą niedzielę za udział w nabożeństwie gorzkich żali oraz za odprawienie przynajmniej trzydniowych rekolekcji można uzyskać odpust zupełny.

 

W środę, 8 marca, obchodzimy Dzień Kobiet. Choć to świecka uroczystość, pamiętajmy w modlitwach o wszystkich kobietach, zwłaszcza o najbardziej utrudzonych matkach rodzin wielodzietnych, o samotnych pannach i wdowach, o kobietach poniżanych i prześladowanych w wielu częściach świata. Wszak kobiety odgrywają szczególną rolę w świecie, w Kościele i w rodzinie. Polecajmy ich trud i życie Panu Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem żony i matki.

 

Klasa trzecia przygotowująca się do I Komunii św. będzie mieć katechezę z rodzicami w środę w domu parafialnym po wieczornej Mszy św.

 

W przyszłą – drugą niedzielę Wielkiego Postu, tradycyjnie do puszek przed kościołem złożymy ofiary na dzieło pomocy Ad Gentes, będzie to bowiem dzień modlitw w intencji misji i misjonarzy. O przeprowadzenie tej zbiórki prosimy Szkolne Koło Caritas.

 

Caritas od dzisiejszej niedzieli rozprowadza paschaliki wielkanocne czyli miniatury paschału. Oprócz paschalików są do nabycia baranki wielkanocne. Ponadto gimnazjaliści i dzieci szkolne otrzymały w szkole skarbonki wielkopostne rozprowadzane przez Caritas. Jest to już kilkuletnia tradycja. Dzieci a także rodziny składają jałmużny wielkopostne do tych skarbonek. Jałmużna obok modlitwy i postu jest uczynkiem pokutnym.

 

Godzinki w przyszłą niedzielę poprowadzi róża Zygmunta Toporka. Dziękujemy za udział w Godzinkach róży Marii Tokarz.

 

Różaniec w przyszłą niedzielę poprowadzi róża Józefy Wenc. Dziękujemy za udział w różańcu róży Krystyny Wapiennik.

 

Z naszego kościoła transmitowane są wszystkie nabożeństwa do internetu poprzez płatny serwer. Można w nich uczestniczyć poprzez parafialną stronę internetową. Transmisje te polecamy chorym a szczególnie przebywającym za granicą, którzy w pobliżu nie mają kościoła katolickiego. Prosimy o tym poinformować swoich bliskich poza granicami Polski.

 

W Parafii Katedralnej w Tarnowie w czwartek 2 marca rozpoczął się Kurs Przedmałżeński. Kurs składa się z 8 spotkań, które będą odbywały się we wtorki i czwartki o godz. 18.00 w auli Jana Pawła II.

 

Parafialne rekolekcje wielkopostne rozpoczniemy w środę po czwartej niedzieli Wielkiego Postu. Rekolekcje poprowadzą Ojcowie Rajmund i Janusz z Brzozówki.

Program rekolekcji:

Data

Godzina

Dla kogo

29.03

Środa

9.30

Msza św. z kazaniem dla Gimnazjum

11.00

Msza św. z kazaniem dla dzieci

17.00

Msza św. z kazaniem dla wszystkich

30 03

Czwartek

8.00

Msza św. z kazaniem dla wszystkich

9.30

Kazanie dla Gimnazjum

11.00

Kazanie dla dzieci ze Szkoły Podstawowej

14.00

Msza św. z kazaniem dla chorych

17.00

Msza św. z kazaniem dla wszystkich

31 03

Piątek

8.00

Msza św. z kazaniem dla wszystkich

9.30

Droga krzyżowa z kazaniem dla Gimnazjum

11.00

Droga krzyżowa z kazaniem dla dzieci

17.00

Droga Krzyżowa. Msza św. z kazaniem dla wszystkich

Po Mszy św. nauka stanowa dla rodziców i małżonków

1 04

Sobota

8.00

Msza św. z kazaniem dla wszystkich

9.00 - 10.00

Spowiedź

10.00 – 11.00

Przerwa w spowiedzi

11.00 – 12.00

Spowiedź

12.00 – 15.00

Przerwa w spowiedzi

15.00 – 16.00

Spowiedź

16.00 - 17.00

Przerwa w spowiedzi

17.00 – 18.00

Spowiedź

18.00

Msza św. bez kazania. Po Mszy św.

 Parafialny Apel Jasnogórski

2 04

Niedziela

6.50

Msza św. z kazaniem dla wszystkich

8.30

Msza św. z kazaniem dla wszystkich

10.30

15.00

Msza św. z kazaniem dla wszystkich

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i Msza św.

 

W „GN” dzisiaj m.in.:

q  o wezwaniu do pokuty przez Maryję w Fatimie

q  w Londynie kościoły nie dzielą się na puste i pełne lecz na te które organizują kurs Alpha lub nie organizują. Na czym polega kurs Alpha?

q  aby zostać wpuszczonym do Czyśćca, trzeba mieć przynajmniej 15 lat i być sprawnym fizycznie. Historia miejsca nazywanego Czyśćcem św. Patryka

q  o przyczynach czarnych protestów i ich alternatywach

q  o niezwykłej parafii, którą tworzą katolicy 61 narodowości

Natomiast w „Niedzieli”:

q  o cudownych uzdrowieniach w Lourdes w rozmowie z przewodniczącym Międzynarodowego Związku Lekarskiego w Lourdes

q  tematem numeru są rekolekcje z Ks. Kardynałem Stefanem Wyszyńskim

q  recenzja filmu o żołnierzach wyklętych, który od 10 marca wejdzie do kin

W nowym „MGN”:

q  Karta Ratownika z miejscem na wpisanie umartwienia, którym chcesz ratować świat przed śmiercią wieczną

q  zaproszenie na targi, gdzie w jednym miejscu znalazło się 70 tysięcy zabawek

Dla młodzieży jest nowy numer „Miłujcie się”

 

Finanse parafii Lisia Góra

Raport za luty 2017

   

Wyszczególnienie

Przychody

Wydatki

s. Scholastyka za styczeń

0,00

300,00

ubezpieczenie siostry Scholastyki

0,00

100,00

plakat na parkingu

0,00

40,00

prąd w budynku gospodarczym

0,00

20,16

podatek rolny 2 raty

0,00

636,00

podatek od nieruchomości

0,00

341,00

ofiara z okazji pogrzebu z Zaczarnia

100,00

0,00

składka niedzielna

1 767,00

0,00

za grobowiec

400,00

0,00

za grobowiec

600,00

0,00

ofiara na kościół z okazji pogrzebu z Brzozówki

100,00

0,00

klej do plakatów 5 kg i narzędzia

0,00

130,00

składka niedzielna

1 291,00

0,00

 

4258

1567,16

 

Pracownicy parafialni otrzymali za luty 2100 zł., ZUS pracowników 790,72 zł., Urząd Skarbowy 169 zł. zł. W kasie dla pracowników kościelnych było 2150,54 zł. Radni zebrali z ulic Mieleckiej i Długiej 9420 zł. W kasie dla pracowników kościelnych zostało 8510,82 zł. Składki z lutego przekazane do Kurii przeznaczone były na potrzeby diecezji, klasztory klauzurowe i Wyższe Seminarium Duchowne. Wyniosły 4750 zł. Na ubezpieczenie budynków parafialnych złożono 9420 zł. Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone w lutym.