Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Start / Aktualności / Grupy duszpasterskie / Historia parafii / Kancelaria parafialna / Zwiedzanie kościoła / PUZZLE / KONTAKT

 

Dziś jest druga niedziela Wielkiego Postu. Kościół na różne sposoby pragnie nam pomóc, abyśmy ten święty czas przeżyli z jak największym duchowym pożytkiem. Czyni to zwłaszcza przez głoszenie słowa Bożego i sprawowanie sakramentu pokuty i pojednania. Czyni to także przez organizowanie w tym czasie rekolekcji, dni skupienia czy specjalnych nabożeństw pokutnych. Przypominamy, że w naszym kościele w każdy piątek o godz. 17.00 razem z Chrystusem i Jego bolejącą Matką przemierzamy drogę krzyżową, a w niedziele o godz. 15.00 rozpamiętujemy mękę Pana Jezusa podczas gorzkich żali. Wszystkich parafian zachęcamy do licznego udziału w tych nabożeństwach. Nie lekceważmy i nie odrzucajmy możliwości pogłębienia wiary i prawdziwego nawrócenia oraz ściślejszej wspólnoty z Panem Bogiem i bliźnimi.

 

Dzisiejsza niedziela nazywana jest niedzielą Ad Gentes. Naszymi modlitwami obejmujemy także głoszenie Ewangelii Chrystusowej na misjach i tych, którzy dobrą nowinę o zbawieniu niosą na krańce ziemi. Oni często na wzór Chrystusa cierpią prześladowania i płacą najwyższą cenę z własnego życia dla odkupienia innych braci. Ofiarami do puszek przed kościołem wspieramy misjonarzy i wszelkie dzieła misyjne. Niech to będzie wyraz naszej solidarności i wymierny udział w misji ewangelizacyjnej Kościoła.

 

Wpatrzeni w Ukrzyżowanego, który dla nas wyrzekł się wszystkiego i złożył w ofierze swoje życie, z ochoczym sercem podejmujmy trud dobrowolnego umartwienia, jako wynagrodzenie za grzechy nasze i naszych bliźnich. Zróbmy dobre postanowienia, powstrzymujmy się od udziału w głośnych rozrywkach, od spożywania napojów alkoholowych, palenia, aby w ten sposób wynagrodzić Panu Bogu grzechy pijaństwa, rozwiązłości, nieuczciwości i wszelki brak pokory. Nie zapominajmy, że Wielki Post jest czasem powagi, pokuty i modlitwy. Niech go nie zakłócą huczne spotkania czy imprezy rozrywkowe. Kochani Rodzice i Wychowawcy, z większą troską spójrzcie w tym czasie na swoje dzieci. To na Was spoczywa obowiązek dobrego wychowania młodego pokolenia, także w duchu tradycji i naszej polskiej pobożności.

 

W najbliższy poniedziałek przypada 4. rocznica wyboru papieża Franciszka na stolicę Piotrową. Powierzajmy go Bożej Opatrzności oraz opiece Matki Najświętszej w naszych osobistych modlitwach, aby bezpiecznie zdołał przeprowadzić Kościół przez burzliwe współczesne czasy.

 

Siostry Służebniczki zapraszają członków Rodziny bł. Edmunda Bojanowskiego na spotkanie, które odbędzie się w poniedziałek 13 marca po wieczornej Mszy świętej w domu Sióstr Służebniczek.

 

Trwa Nowenna do św. Józefa przed Jego uroczystością, która w tym roku przypada w poniedziałek 20 marca.

 

Dnia 14 marca 2017 r (wtorek) o godz. 18.00 w remizie OSP Lisia Góra odbędzie się zebranie, poświęcone możliwości instalacji ogniw fotowoltaicznych u prywatnych mieszkańców i instytucji.

 

Klasa trzecia przygotowująca się do I Komunii św. będzie mieć katechezę z rodzicami w środę w kościele po wieczornej Mszy św.

 

W przyszłą niedzielę odpust ku czci św. Józefa w Luszowicach. Suma odpustowa o godz. 11.00

 

Godzinki w przyszłą niedzielę poprowadzi róża Ireny Walus. Dziękujemy za udział w Godzinkach róży Zygmunta Toporka.

 

Różaniec w przyszłą niedzielę poprowadzi róża Stanisława Tokarza. Dziękujemy za udział w różańcu róży Józefy Wenc.

 

W „GN” dzisiaj m.in.:

q  objawienia fatimskie wzywają do pokuty

q  dieta i post – jaka jest miedzy nimi różnica. Wszyscy wkoło się odchudzają. Czy nie jest lepiej podjąć post i walczyć o coś więcej niż o smukłą sylwetkę?

q  o filmie „Chata”, który wszedł niedawno na ekrany polskich kin. Nakręcony na podstawie bestsellerowej książki pod tym samym tytułem jest najprawdopodobniej pierwszym w historii sfilmowanym traktatem o Trójcy św.

q  oo tym, w jaki sposób kursy Alpha działają, w wywiadzie z założycielem tego zaskakująco prostego sposobu nowej ewangelizacji

Natomiast w „Niedzieli”:

q  o locie papieża Franciszka z Polski do Watykanu w rozmowie z załogą samolotu

q  tematem numeru: dokąd zmierza Europa

q   o jałmużnie wielkopostnej

W nowym „MGN”:

q  Karta Ratownika z miejscem na wpisanie umartwienia, którym chcesz ratować świat przed śmiercią wieczną

q  zaproszenie na targi, gdzie w jednym miejscu znalazło się 70 tysięcy zabawek

Dla młodzieży jest nowy numer „Miłujcie się”

 

Caritas rozprowadza paschaliki wielkanocne czyli miniatury paschału. Oprócz paschalików są do nabycia baranki wielkanocne. Ponadto gimnazjaliści i dzieci szkolne otrzymały w szkole skarbonki wielkopostne rozprowadzane przez Caritas. Jest to już kilkuletnia tradycja. Dzieci a także rodziny składają jałmużny wielkopostne do tych skarbonek. Jałmużna obok modlitwy i postu jest uczynkiem pokutnym.

 

Chłopy do roboty! – rekolekcje dla Mężczyzn (16+)

Jesteś mężczyzną i… CO z tym robisz?

Nad czym teraz pracujesz? Czy widzisz w tym sens? Żyjesz naprawdę, czy może tylko z dnia na dzień wegetujesz?

Jaki jesteś?! Mężny… Skromny… Uparty… Wystraszony… Leniwy… Pokorny… Zniechęcony… Pracowity… Lękliwy… Poukładany… Rozwalony…

Może kołacze Ci w głowie – „Idź i zrób coś z tą siłą, którą posiadasz!”

Ale nie wiesz, gdzie i w jakim kierunku? Błąkasz się!

Czas podjąć męską decyzję!

Co dalej?

I co jest tą siłą? Skąd ją bierzesz? Co to za siła! Od kogo pochodzi? A może wcale jej nie czujesz?

Może takie pytania są też gdzieś w Tobie... Może inne? Jeśli pytasz to już jest dobrze! Jeśli chcesz usłyszeć parę podpowiedzi - przyjedź do Krynicy na najbliższe rekolekcje Rusz Duszę pod hasłem: „Chłopy do roboty”, które odbędą się 24-26 marca 2017 roku w Willi Pogoń w Krynicy-Zdroju.

Bóg nigdy nie zmusza, zawsze mówi: „Jeśli chcesz…” i daje kolejną szansę… Także Tobie!

Dla kogo:                 Młodzież męska (od 16 roku życia) – dla osób niepełnoletnich
w załączniku zgoda Rodziców lub Opiekunów

Data:              24-26.03.2017 r.

Miejsce:        Willa „Pogoń” w Krynicy-Zdrój (ul. Kościelna 1)

Koszt:           120 zł/os.

Prowadzący:ks. Tomasz Rąpała

Zapisy:          Wydział Duszpasterstwa Młodzieży – Rusz Duszę – do 22.03.2017 r.

tel. (14) 631 73 90

e-mail: kontakt@rusz-dusze.pl

formularz zgłoszeniowy:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSefx-JJShaQx_zLye-7TFMlI4acC3eJ6jPxnLCkd1bQwepykg/viewform

Informacje:  www.rusz-dusze.pl

www.facebook.com/ruszduszetarnow

W przypadku rezygnacji z rekolekcji po zgłoszeniu, prosimy o jak najszybszą informację pod numerem telefonu 730 - 210 - 934 lub na adres mailowy: kontakt@rusz-dusze.pl

Organizator: Wydział Duszpasterstwa Młodzieży oraz Rusz Duszę (Rozeznaj Drogę)

 

Centrum Kształcenia i Wychowania Ochotniczych Hufców Pracy w Tarnowie zaprasza młodzież do skorzystania z bezpłatnej oferty szkoleniowej w klasie II i III Gimnazjum z jednoczesnym przysposobieniem do pracy oraz na poziomie 3-letniej branżowej szkoły I – go stopnia w różnych specjalnościach. CKiW zapewnia bezpłatne zakwaterowanie i wyżywienie w internacie, przywileje pracownika młodocianego (comiesięczne wynagrodzenie, ubezpieczenie, urlop) oraz miejsca nauki w szkole i miejsca zajęć praktycznych. Szczegóły oferty na stronie internetowej tarnowskiego Centrum oraz facebooku.