Dzisiejsza, już czwarta niedziela Wielkiego Postu różni się nieco od pozostałych. W tradycji Kościoła nazywamy ją niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. Widzimy to nawet w zmianie postnego fioletu na różowy kolor szat liturgicznych. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym codziennym wysiłku.

Dzisiejsza niedziela przykrywa wspomnienie Dobrego Łotra. Jego kult rozpowszechnili franciszkanie, którzy przedstawiali go jako patrona skazanych na śmierć. Patronuje on również więźniom, kapelanom więziennym, przewoźnikom, proszącym o dobrą śmierć, pokutującym i nawróconym grzesznikom, a także skruszonym złodziejom. Wszyscy życiowo pogubieni zwracają się do niego o pomoc i wstawiennictwo, ponieważ jest on wzorem doskonałego żalu za grzechy. Wspomnienie Dobrego Łotra od 2009 roku obchodzimy w Kościele jako Dzień Modlitw za Więźniów. Od średniowiecza znane są dwie nowenny i litania do Dobrego Łotra. Może dzisiaj warto sięgnąć do tych modlitewnych tekstów.

Wielki Post, który przeżywamy, to wyjątkowa okazja do nawrócenia, do odnowienia naszej przyjaźni z Panem Bogiem. To czas powracania do korzeni wiary i zadziwienia tajemnicą Bożej miłosiernej miłości. Dobrze wykorzystajmy ten czas, aby ugruntować w sobie człowieka prawego sumienia i autentycznie zaangażowanego w budowanie królestwa Bożego: królestwa prawdy i życia, sprawiedliwości, miłości i pokoju w naszych rodzinach, we wspólnocie parafialnej, w miejscach pracy i w całym społeczeństwie.

Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych – w gorzkich żalach, które śpiewamy w każdą niedzielę o godz. 15.00 i wsłuchujemy się w rozważania pasyjne oraz w drodze krzyżowej w każdy piątek o godz.17.00

Spotkanie Akcji Katolickiej we wtorek po wieczornej Mszy św.

W duchu wielkopostnej solidarności wspierajmy w tym czasie działalność charytatywnych instytucji Kościoła, zwłaszcza Caritasu, która tak skutecznie, choć bez wielkiego rozgłosu, pomaga najuboższym w całej Polsce oraz ludziom doświadczonym klęskami żywiołowymi. Niech wszyscy zaznają radości świąt Zmartwychwstania Pańskiego, zwłaszcza dzieci, samotni i opuszczeni, zapomniani przez najbliższych i pozostawieni własnemu losowi.

W przyszłą niedzielę przed kościołem, po każdej Mszy św. młodzież będzie rozprowadzała palmy wielkanocne. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na cele charytatywne podejmowane przez nasz parafialny Oddział Caritas. Palmy wykonały panie należące do Klubu Seniora w Lisiej Górze.

Parafialne rekolekcje wielkopostne rozpoczniemy w najbliższą środę. Rekolekcje poprowadzą Ojcowie Rajmund i Janusz z Brzozówki.

Program rekolekcji:

Dla kogo

Msza św. z kazaniem dla Gimnazjum

Msza św. z kazaniem dla dzieci

Kazanie dla Gimnazjum

Kazanie dla dzieci ze Szkoły Podstawowej

Msza św. z kazaniem dla chorych

Msza św. z kazaniem dla wszystkich

Droga krzyżowa z kazaniem dla Gimnazjum

Droga krzyżowa z kazaniem dla dzieci

Droga Krzyżowa. Msza św. z kazaniem dla wszystkich

Po Mszy św. nauka stanowa dla rodziców i małżonków

Msza św. bez kazania. Po Mszy św. Parafialny Apel Jasnogórski

Msza św. z kazaniem dla wszystkich

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i Msza św.

Rekolekcjoniści zbiorą tradycyjnie składkę na wszystkich Mszach św. w przyszłą niedzielę na zakończenie rekolekcji. Składka będzie na budowę nowej plebanii w Brzozówce. Nauczyciele będą sprawdzać obecność dzieci i młodzieży gimnazjalnej na rekolekcjach.

W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Powierzymy naszą wspólnotę, każde rodzące się w niej i godnie kończące się życie Sercu Maryi – najlepszej z matek.

Caritas rozprowadza paschaliki wielkanocne czyli miniatury paschału. Oprócz paschalików są do nabycia baranki wielkanocne. Ponadto gimnazjaliści i dzieci szkolne otrzymały w szkole skarbonki wielkopostne rozprowadzane przez Caritas. Jest to już kilkuletnia tradycja. Dzieci a także rodziny składają jałmużny wielkopostne do tych skarbonek. Jałmużna obok modlitwy i postu jest uczynkiem pokutnym.

Godzinki w przyszłą niedzielę poprowadzi róża Mariana Wardzały. Dziękujemy za udział w Godzinkach róży Krystyny Wapiennik.

Różaniec w przyszłą niedzielę poprowadzi róża Genowefy Armatys. Dziękujemy za udział w różańcu róży Marii Wielgus.

q  pierwszorzędnym celem Kościoła jest walka o zbawienie ludzi, a nie o naprawianie świata – kolejny odcinek wielkopostnych rekolekcji

q  dziennikarze „Gościa” odwiedzili muzułmańską dzielnicę Molenbeek w Brukseli, szczególnie smutny widok przedstawia opustoszały kościół katolicki, który stoi w centrum dzielnicy

q  joga to nie zajęcia gimnastyczne – ważny tekst, który rozwiewa wątpliwości dotyczące złego wpływu uprawiania jogi

q  dlaczego suplementy diety należy ocenić negatywnie?

q  dlaczego gender wciąż trafia do szkół?

q  o reformie administracyjnej Kościoła w Polsce dokonanej przez św. Jana Pawła II i mapy diecezji I, II i III RP

q  25-lecie reformy administracyjnej Kościoła w Polsce z mapą diecezji

q  tematem numeru jest chrześcijańska Europa

q   o jubileuszu 60 lat kapłaństwa i 85 lat życia naszego Ks. Biskupa seniora Władysława Bobowskiego

W nowym „MGN”:

q  skarbonka na jałmużnę wielkopostną oraz wszystko o jałmużnie

q  jak dzisiaj żyją dzieci w Aleppo i jak można im pomóc

q  historia jednego z najlepszych napastników drużyny piłkarskiej FC Barcelona

Od 1 kwietnia, czyli od soboty Msze św. wieczorne będą o godz. 18.00

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Lisiej Górze informuje, że dnia 29.03.2017 r. w Remizie Strażackiej w Lisiej Górze od godz. 11:00-13:00 będzie wydawana kolejna tura produktów żywnościowych dla osób i rodzin z terenu sołectwa Lisia Góra. Pomoc żywnościową otrzymają osoby i rodziny, które zostały zakwalifikowane do programu „ Pomoc Żywnościowa 2014-2020.