Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Start / Aktualności / Grupy duszpasterskie / Historia parafii / Kancelaria parafialna / Zwiedzanie kościoła / PUZZLE / KONTAKT

Dziś przeżywamy niedzielę Miłosierdzia Bożego. Śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa najdobitniej przekonują nas o tym, że Bóg jest miłosierną miłością, że potrafi jedynie kochać i przebaczać. Ojciec Święty Franciszek mówi wprost, że imieniem Boga jest miłosierdzie. Jakże więc nie dziękować za wielki dar miłosierdzia, za łaskę sakramentu pokuty. Jako Kościół, napełnieni paschalną radością, mamy teraz tylko jedno zadanie: głosić i uobecniać miłosierdzie Boga, objawione w Jezusie Chrystusie, który cierpiał za grzeszny świat, prawdziwie zmartwychwstał i żywy jest pośród nas.

 

Dziś, czyli w Niedzielę Miłosierdzia członkowie Rodziny bł. Edmunda Bojanowskiego zapraszają do wspólnej modlitwy w kościele Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00

 

W odpowiedzi na wielokrotne apele Ojca Świętego Franciszka, w Niedzielę Miłosierdzia, 23 kwietnia w polskich kościołach zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na rzecz ofiar wojny w Syrii. W jej wyniku w ubóstwie żyje 80 procent Syryjczyków, pomocy humanitarnej potrzebuje ponad 13 milionów ludzi, w tym prawie 6 milionów dzieci. Zbiórka będzie wyrazem solidarności z narodem syryjskim, szczególnie w niemal całkowicie zniszczonym Aleppo. Od dwóch lat Aleppo nie ma dostępu do elektryczności i bieżącej wody. Brakuje również jedzenia. Przed wojną miasto liczyło około pięciu milionów mieszkańców. Obecnie jest ich niecałe 2 miliony. Decyzję o zbiórce podjęli polscy biskupi podczas 375. Zebrania Plenarnego.

 

W tym rozpoczynającym się dziś Tygodniu Miłosierdzia warto też przypomnieć słowa św. Jana Pawła II: „Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia, którzy tutaj przybywać będą z Polski i z całego świata. Bądźcie świadkami miłosierdzia!” (Łagiewniki, 2002 r.). W obecnym Tygodniu Miłosierdzia odprawimy Msze św. w domach u obłożnie chorych. Czekamy na zgłoszenie.

 

Jutro, w poniedziałek, 24 kwietnia, zgodnie z zasadami kalendarza liturgicznego, będziemy obchodzili – przeniesioną z dzisiejszego dnia – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Nasze myśli i serca skierujmy w stronę Gniezna, gdzie znajdują się jego relikwie. Będziemy dziękować Panu Bogu za dobro, jakie wyświadczył nam przez posługę św. Wojciecha na naszej ziemi. Od ponad tysiąca lat jesteśmy chrześcijanami. Z tej wielkiej łaski wypływają także zadania, przede wszystkim godnego wypełniania Ewangelii Chrystusowej w codziennym życiu. Jako spadkobiercy św. Wojciecha nie możemy się jej wstydzić i nie możemy spokojnie patrzeć, kiedy się ją poniewiera. Przykładnie i wiernie trwajmy przy krzyżu Chrystusowym i Ewangelii.

 

We wtorek, 25 kwietnia, będziemy obchodzić święto św. Marka Ewangelisty. Jednocześnie jest to dzień modlitw o urodzaje. Dlatego we wtorek świąteczną Eucharystię o godz. 18.00 połączymy z nabożeństwem błagalnym i procesją do ogrodu różańcowego. Wszyscy, także mieszkańcy miast, proszą o błogosławieństwo dla pracujących na roli i o pomyślne zbiory. Będziemy się też modlić o to, by nikomu na świecie nie brakowało chleba.

 

W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszach św.

 

W piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30 o godz. 18.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia a następnie Msza św. z rozważaniem Dzienniczka św. s. Faustyny.

 

W sobotę o godz. 18.00 wieczór z św. o. Pio. Przyjdźmy licznie i zaprośmy naszych krewnych z sąsiednich parafii.

 

W nadchodzącą sobotę naszą modlitwą ogarniemy również wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego terroru, zwłaszcza osoby duchowne i konsekrowane, ponieważ tego dnia przypada Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, upamiętniający rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau w 1945 roku.

 

Tydzień zakończymy liturgicznym świętem św. Katarzyny Sieneńskiej (sobota, 29 kwietnia). Tak dalece wyróżniała się ona czynną miłością do Kościoła Chrystusowego i świadectwem wiary, że nadano jej tytuł doktora Kościoła. A w 1999 roku św. Jan Paweł II ustanowił ją patronką Europy.

 

Przyszła, kończąca kwiecień trzecia niedziela Wielkanocy z ustanowienia Episkopatu Polski we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest jako Niedziela Biblijna, która rozpoczyna następujący po niej Tydzień Biblijny. Będzie to też Ogólnopolska Niedziela Modlitw za Kierowców.

 

W niedzielę 7 maja w czasie Mszy św. o godz. 10.30 będzie uroczystość I Komunii św. Tych parafian, którzy nie są bezpośrednio zainteresowani tą uroczystością, prosimy, aby przyszli do kościoła na inne Msze św. Przypominamy, że w czasie I Komunii św. w kościele wolno fotografować i filmować tylko jednej wyznaczonej osobie.

 

Do spowiedzi w dni powszednie można przystąpić pół godziny przed Mszą św. a w niedziele w czasie Mszy św.

 

Godzinki w przyszłą niedzielę poprowadzi róża Wojciecha Bogacza. Dziękujemy za udział w Godzinkach róży Jadwigi Bogacz.

 

Różaniec w przyszłą niedzielę poprowadzi róża Jadwigi Bogacz. Dziękujemy za udział w różańcu róży Marii Duź.

 

W „GN” dzisiaj m.in.:

q  co łączy Fatimę ze św. Faustyną

q  krótkie historie o miłosierdziu Bożym w życiu znanych ludzi

q  papież Franciszek udaje się w tym tygodniu do chrześcijan w Egipcie gotowych na męczeństwo

q  dlaczego pewna wieś pod Raciborzem wkrótce zostanie rozebrana

q  dzisiaj w „GN” bezpłatny dodatek – płyta DVD z filmem „Zmartwychwstały” dlatego zamówiliśmy więcej „GN”

Natomiast w „Niedzieli”:

q  marzenie św. Wojciecha o Europie pełnej Boga

q  tematem numeru jest Miłosierdzie Boże

q  o pielgrzymce ikony MB Częstochowskiej po świecie w intencji obrony życia

W majowym „MGN”:

q  plakat z wizerunkiem MB Fatimskiej

q  co Maryja powiedziała dzieciom w Fatimie?

q  jak zrobić latawiec?

 

Finanse parafii Lisia Góra marzec 2017

Wyszczególnienie

Przychody

Wydatki

s. Scholastyka za luty

0,00

300,00

ubezpieczenie siostry

0,00

100,00

za gaz w domu parafialnym

0,00

94,93

za prąd w domu parafialnym

0,00

439,69

za prąd w kościele

0,00

1 244,68

czytanki mszalne marzec - kwiecień

0,00

200,72

plakat na parkingu

0,00

40,00

prąd w budynku gospodarczym

0,00

20,16

składka niedzielna

1 925,00

0,00

ofiara na kościół z Brzozówki z okazji pogrzebu

200,00

0,00

woda i ścieki w domu parafialnym

0,00

270,15

wywóz 3 kontenerów śmieci z cmentarza

0,00

2 075,30

składka niedzielna

1 764,00

0,00

składka niedzielna i składka na grób Pański

3 542,00

0,00

hostie i komunikanty

0,00

130,00

papier do kserokopiarki

0,00

72,00

olej do świec i płyn do czyszczenia kielichów

0,00

115,00

farba do malowania masztów

0,00

65,00

naprawa kamery internetowej i opłata za transmisje do internetu

0,00

750,00

razem

7431

5917,63

 

Pracownicy parafialni otrzymali za marzec 1500 zł., ZUS pracowników 790,72 zł., Urząd Skarbowy 169 zł. zł. Kwiaty do kościoła w marcu 400 zł. W kasie dla pracowników kościelnych było 8510,82 zł. W kasie dla pracowników kościelnych zostało 5651,10 zł. Składki z marca przekazane do Kurii przeznaczone były na potrzeby diecezji, misje i cele charytatywne. Wyniosły 3455 zł. Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone w marcu.