Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Start / Aktualności / Grupy duszpasterskie / Historia parafii / Kancelaria parafialna / Zwiedzanie kościoła / PUZZLE / KONTAKT

Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako światowy dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Rozpoczynają się też kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Ciągle musimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej winnicy. Musimy modlić się o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne, o ludzi gotowych do podjęcia zadania przemiany serca innych, podjęcia trudnych wyzwań wobec współczesnego świata. Mając wśród siebie kapłanów, mamy dostęp do niewyczerpanych Bożych łask płynących z sakramentów św. Pamiętajmy, że tylko dzięki sercom i dłoniom kapłanów jest możliwe przedłużenie Chrystusowej zbawczej ofiary podczas Eucharystii oraz rozdawanie Bożego miłosierdzia w sakramencie pokuty.

 

Podczas tego tygodnia szczególnie będziemy prosić o powołania kapłańskie i zakonne z naszej wspólnoty parafialnej. Być może nasi młodzi parafianie w swych sercach słyszą głos Bożego wołania: „Pójdź za Mną”! Drodzy Rodzice i Wychowawcy, pielęgnujmy te Boże podszepty, wspierajmy je modlitwą, delikatną radą, a nade wszystko nie stawajmy na przeszkodzie, jeśli syn czy córka podejmą decyzję o poświęceniu swego życia dla Pana Boga i bliźnich. Każdy dar złożony w ręce Pana Boga zostanie wielokrotnie wynagrodzony. Prośmy o pomoc Tę, która wiernie i do końca trwała przy Chrystusie i przy rodzącym się Kościele w dniu Pięćdziesiątnicy. Maryja jest najlepszą Matką wszystkich kapłanów i wychowawczynią powołań kapłańskich.

 

W najbliższy poniedziałek, 8 maja, przypada uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

 

W naszym kościele codziennie gromadzimy się na nabożeństwie majowym ku czci Matki Najświętszej o godz. 19.00 Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej. W tak wielu sprawach możemy i powinniśmy prosić o Jej wstawiennictwo.

 

W tym tygodniu w majówce uczestniczyć będą dzieci ze Szkoły Podstawowej i młodzież z Gimnazjum w następującym porządku:

L.p

Dzień

Szkoła Podstawowa

Gimnazjum

1.

Poniedziałek

klasy I i przedszkolaki

Klasy I a i I b

2.

Wtorek

klasy II

Klasa II a

3.

Środa

klasy III

Klasa II b i II c

4.

Czwartek

klasy IV

Klasy III a

5.

Piątek

klasy V

Klasy III b

6.

Sobota

klasy VI

Klasy III c

 

Siostry Służebniczki zapraszają Członków Rodziny Bł. Edmunda Bojanowskiego na spotkanie, które odbędzie się we wtorek 9 maja o godz. 17.00 w Domu Sióstr Służebniczek.

 

W czwartek w naszym kościele będzie udzielany Sakrament Bierzmowania młodzieży z naszej parafii, z Łukowej, Starych Żukowic, Zaczarnia, Brnia i Śmigna o godz. 18.00 Gromadzimy się o godz. 17.30 Bierzmowania udzieli Ks. Biskup Leszek Leszkiewicz. W czasie Bierzmowania będzie składka przeznaczona na Fundusz stypendialny im. Ks. Abpa Jerzego Ablewicza. Wszystkie Msze św. zamówione na ten dzień będą odprawione rano.

 

W sobotę, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz kolejną rocznicę zamachu na papieża św. Jana Pawła II. Mając przed oczami to wydarzenie z 13 maja 1981 roku, wpatrujmy się w jego święte życie, na jego wzór starajmy się żyć w pełnej komunii z Panem Bogiem i całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze codzienne sprawy.

 

W sobotę przypada 100. rocznica pierwszego objawienia fatimskiego i 36. rocznica zamachu na Świętego Jana Pawła II. To dzień wspomnienia NMP Fatimskiej. O godz. 19.00 będzie Nabożeństwo fatimskie. Zapraszamy na nie wszystkie róże różańcowe i parafian chętnych do modlitwy oraz wszystkie dzieci ze Szkoły Podstawowej i młodzież z Gimnazjum. Figurę Matki Bożej będą niosły róże Jadwigi Bogacz, Marii Duź i Mariana Wardzały. Prosimy o kwiaty od tych róż do figury Matki Bożej. Klasa VI Szkoły Podstawowej i III c z Gimnazjum będą nieść lampiony przy figurze Matki Bożej. Dzieci I-komunijne niech przyjdą w swoich strojach.

 

W przyszłą niedzielę będzie składka w kopertach na wynagrodzenie organisty p. Mateusza Cebuli. Prosimy wszystkie rodziny i młodzież pracującą o podobne ofiary jak przed rokiem.

 

W przyszłą niedzielę odpust w parafii MB Fatimskiej w Tarnowie. Szczegóły podane są na afiszu w gablocie parafialnej.

 

Kancelaria parafialna czynna w dni powszednie od godz. 8.00 do 8.30 i w środy i piątki od 18.00 do 18.30

 

Godzinki w przyszłą niedzielę poprowadzi róża Michaliny Fornagiel. Dziękujemy za udział w Godzinkach róży Marii Duź.

 

Różaniec w przyszłą niedzielę poprowadzi róża Małgorzaty Jakubowskiej. Dziękujemy za udział w różańcu róży Mariana Wardzały.

 

W „GN” dzisiaj m.in.:

q  Ks. abp Henryk Hoser wrócił z Medjugoria jako specjalny wysłannik Stolicy Apostolskiej. Do jakich doszedł wniosków?

q  wyniki pierwszych polskich badań nad skutecznością leczenia niepłodności metodą naprotechnologii

q  czy w niebie będziemy mogli się przytulać? Jak będzie tam z naszą seksualnością?

q  czy możemy oddawać narządy ludzkie bliźnim?

q  o katolikach w Nepalu – romantyczna historia misjonarzy z najwyżej położonego państwa swiata

Natomiast w „Niedzieli”:

q  relacja z pielgrzymki papieża Franciszka do Egiptu

q  tematem numeru jest Tydzień Modlitw o Powołania

q  o Dniu Europy, który przypada 9 maja

W majowym „MGN”:

q  plakat z wizerunkiem MB Fatimskiej

q  co Maryja powiedziała dzieciom w Fatimie?

q  jak zrobić latawiec?

Jest nowy numer „Miłujcie się „ dla młodzieży

 

Organizujemy trzydniową pielgrzymkę do Torunia, Gniezna, Lichenia oraz Głogowca i Świnic Wardzkich czyli miejsca zamieszkania św. s. Faustyny i parafii jej chrztu. Koszt pielgrzymki wynosi 250 zł.

 

Finanse parafii Lisia Góra

Kwiecień 2017

Wyszczególnienie

Przychody

Wydatki

posiłki dla księży w czasie spowiedzi rekolekcyjnej

0,00

270,00

nawozy na trawnik przy kościele i ogrodzie różańcowym

0,00

60,00

siostra Scholastyka za marzec

0,00

300,00

ubezpieczenie siostry

0,00

100,00

kwiaty i urządzenie grobu Pańskiego

0,00

1 600,00

prąd w budynku gospodarczym

0,00

20,16

za nagrobek

360,00

0,00

materiały duszpasterskie z Kurii

0,00

248,00

lampka na ambonkę

0,00

89,00

za grobowiec

600,00

0,00

za grobowiec

400,00

0,00

Składka wielkanocna

3266,00

 

za prąd w kościele

0,00

828,69

za prąd w domu parafialnym

0,00

332,21

plakat na parkingu

0,00

40,00

za gaz w domu parafialnym

0,00

90,97

wydatki związane z odpustem

0,00

2 000,00

oleje do kosiarek

0,00

189,00

opryski w ogrodzie różańcowym

0,00

89,00

składka niedzielna

2 383,00

0,00

składka niedzielna

1 783,00

0,00

kwiaty zewnątrz kościoła

0,00

850,00

 

8792,00

7107,03

 

Pracownicy parafialni otrzymali za kwiecień 3000 zł., ZUS pracowników 790,72 zł., Urząd Skarbowy 169 zł. zł. Kwiaty do kościoła w maju 200 zł. W kasie dla pracowników kościelnych było 5651,10 zł. W kasie dla pracowników kościelnych zostało 1491,38 zł. Składki z kwietnia przekazane do Kurii przeznaczone były na potrzeby diecezji, Ziemię Świętą, Kul i PAT, Seminarium Duchowne oraz pomoc Syrii. Wyniosły 8850 zł. Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone w kwietniu.