Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Start / Aktualności / Grupy duszpasterskie / Historia parafii / Kancelaria parafialna / Zwiedzanie kościoła / PUZZLE / KONTAKT

 

Ewangelia V Niedzieli Wielkanocnej

Jezus powiedział do swoich uczniów:
«Niech się nie trwoży serce wasze. Wierzycie w Boga? I we Mnie wierzcie! W domu Ojca mego jest mieszkań wiele. Gdyby tak nie było, to bym wam powiedział. Idę przecież przygotować wam miejsce. A gdy odejdę i przygotuję wam miejsce, przyjdę powtórnie i zabiorę was do siebie, abyście i wy byli tam, gdzie Ja jestem. Znacie drogę, dokąd Ja idę».

Odezwał się do Niego Tomasz: «Panie, nie wiemy, dokąd idziesz. Jak więc możemy znać drogę?»

Odpowiedział mu Jezus: «Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie. Gdybyście Mnie poznali, znalibyście i mojego Ojca. Ale teraz już Go znacie i zobaczyliście».

Rzekł do Niego Filip: «Panie, pokaż nam Ojca, a to nam wystarczy».

Odpowiedział mu Jezus: «Filipie, tak długo jestem z wami, a jeszcze Mnie nie poznałeś? Kto Mnie widzi, widzi także i Ojca. Dlaczego więc mówisz: „Pokaż nam Ojca”? Czy nie wierzysz, że Ja jestem w Ojcu, a Ojciec we Mnie? Słów tych, które wam mówię, nie wypowiadam od siebie. To Ojciec, który trwa we Mnie, On sam dokonuje tych dzieł. Wierzcie Mi, że Ja jestem w Ojcu, a Ojciec we Mnie. Jeżeli zaś nie – wierzcie przynajmniej ze względu na same dzieła!

Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto we Mnie wierzy, będzie także dokonywał tych dzieł, których Ja dokonuję, a nawet większe od tych uczyni, bo Ja idę do Ojca».

 

Jezus zachęca nas w dzisiejszej Ewangelii do odwagi, mówiąc: Niech się nie trwoży serce wasze. Jako chrześcijanie mamy być mężni, odważni oraz silni mocą Boga. Kiedy powątpiewamy w moc i pomoc Boga, mówiąc także: Jezu, nie dam rady z tym czy z takim problemem – to ta nasza niewiara w Jego moc zdaje się mówić jednocześnie: Jezu to Ty nie dasz rady, problem jest zbyt duży. Nawet Ty nie jesteś w stanie go rozwiązać. Dlatego też mówmy raczej: Jezu pomóż mi, Jezu prowadź, Jezu ufam tobie!

 

Dziś kolejna, piąta niedziela Wielkanocy. Gromadzimy się na Eucharystii, która jest darem nieskończonej miłości Pana Boga. Możemy ten wielkanocny sakrament przyjąć i pozwolić, aby przemieniał nas wewnętrznie, czynił coraz bardziej podobnymi do Chrystusa. Wszyscy jesteśmy zaproszeni, aby już tu, na ziemi, zacząć wchodzić w świętą rzeczywistość nieba. Najdoskonalszą nauczycielką na tej drodze jest dla nas Maryja – Ta, która wypowiedziawszy przy zwiastowaniu fiat, nigdy go nie cofnęła, nigdy nie odstąpiła od Bożego Syna, szła z Nim aż na Kalwarię, trwała w komunii założonej przez Niego wspólnoty – Kościoła.

 

Przez te kolejne majowe dni razem z Maryją trwamy na modlitwie podczas nabożeństwa majowego, które celebrujemy w naszym kościele codziennie o godz. 19.00 Jeśli jest ktoś w naszej wspólnocie parafialnej, kto jeszcze ani razu w tym nabożeństwie nie uczestniczył, gorąco zachęcamy, bo któż lepiej zaradzi naszym duchowym i życiowym potrzebom, jak nie Wspomożycielka wiernych.

 

W tym tygodniu w majówce uczestniczyć będą dzieci ze Szkoły Podstawowej i młodzież z Gimnazjum w następującym porządku:

L.p

Dzień

Szkoła Podstawowa

Gimnazjum

1.

Poniedziałek

klasy I i przedszkolaki

Klasy I a i I b

2.

Wtorek

klasy II

Klasa II a

3.

Środa

klasy III

Klasa II b i II c

4.

Czwartek

klasy IV

Klasy III a

5.

Piątek

klasy V

Klasy III b

6.

Sobota

klasy VI

Klasy III c

 

Dzisiejsza niedziela przykrywa święto św. Macieja Apostoła (obchodzone 14 maja), wybranego do grona Dwunastu w miejsce Judasza. Hebrajskie imię „Maciej” oznacza „dar Boga”. Zwróćmy się do tego świętego, aby wspomagał nasze wysiłki codziennego stawania się darem Pana Boga dla braci.

 

We wtorek, 16 maja, przypada święto kolejnego patrona Polski, św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika. Żył na przełomie XVI i XVII wieku i zasłynął jako gorliwy kaznodzieja i duszpasterz jezuicki, stąd zyskał miano „łowcy dusz”. Dnia 16 maja 1657 roku został schwytany przez Kozaków. Mimo okrutnych tortur, nie wyrzekł się wiary w Jezusa Chrystusa. Jego relikwie znajdują się w kościele ojców jezuitów przy ul. Rakowieckiej w Warszawie. Niech ten święty patron będzie dla nas wzorem bezkompromisowości wiary i przywiązania do Zbawiciela, a zarazem orędownikiem w trudnym budowaniu ładu i jedności w naszej Ojczyźnie i we wspólnocie narodów. W tym dniu Ks. Biskup Andrzej Jeż obchodzi imieniny – otoczmy go naszymi modlitwami.

 

We wtorek 9 maja o godz. 18.00 powtórkę katechizmu przed egzaminem będą mieć dziewczęta z klas II Gimnazjum a po majówce chłopcy. Kandydaci do Bierzmowania przychodzą z rodzicami i przynoszą z sobą indeksy. Egzamin przed Bierzmowaniem będzie 24 maja w środę i przeprowadzi go wizytator wyznaczony przez Ks. Biskupa.

 

Kancelaria parafialna czynna w dni powszednie od godz. 8.00 do 8.30 i w środy i piątki od 18.00 do 18.30

 

Godzinki w przyszłą niedzielę poprowadzi róża Romana Duzia. Dziękujemy za udział w Godzinkach róży Michaliny Fornagiel.

 

Różaniec w przyszłą niedzielę poprowadzi róża Michaliny Fornagiel. Dziękujemy za udział w różańcu róży Małgorzaty Jakubowskiej.

 

W „GN” dzisiaj m.in.:

q  13 maja mija sto lat od pierwszego objawienia fatimskiego. Jak to się stało, że Kościół dał wiarę świadectwu trojga niepiśmiennych dzieci, które w 1917 roku miały po kilka lat?

q  jeśli Bóg chce uzdrawiać, to dlaczego nie uzdrawia wszystkich?

q  to nie żart, to dzieje się naprawdę. W Belgii przyznano obywatelstwo robotowi

q  ponadto obszerny dodatek IPN o śmierci Stanisłąwa Pyjasa i o powstaniu Studenckiego Komitetu Solidarności

Natomiast w „Niedzieli”:

q  o wierze dzieci przystępujących do I Komunii św.

q  tematem numeru jest setna rocznica objawień fatimskich

q  o kanonizacji dzieci fatimskich, której papież dokonał wczoraj

W majowym „MGN”:

q  plakat z wizerunkiem MB Fatimskiej

Jest nowy numer „Miłujcie się „ dla młodzieży.

 

Organizujemy trzydniową pielgrzymkę do Torunia, Gniezna, Lichenia oraz Głogowca i Świnic Wardzkich czyli miejsca zamieszkania św. s. Faustyny i parafii jej chrztu. Są jeszcze dwa miejsca wolne.

 

W dniach 10-11 czerwca 2017 r.  Parafia Wniebowzięcia NMP w Krynicy-Zdroju wraz Wydziałem ds. Nowej Ewangelizacji Kurii Diecezjalnej w Tarnowie serdecznie zapraszają na "Forum Ewangelizacyjne - Godzina Miłosierdzia" organizowane pod patronatem Biskupa Tarnowskiego Andrzeja Jeża. W programie m.in: konferencje, świadectwa, ciekawi goście, całonocna Adoracja Najświętszego Sakramentu, modlitwa o uzdrowienie, koncert zespołu TGD. Zapisy i szczegóły na stronie internetowej www.godzinamilosierdzia.pl

 

Od 15 maja tj. od poniedziałku kominiarz będzie sprawdzał i czyścił przewody kominowe w Lisiej Górze. Czyszczenie kominów służy naszemu bezpieczeństwu w okresie grzewczym.

 

Wójt Gminy Lisia Góra informuje mieszkańców o zbiórce odpadów wielkogabarytowych w miejscowości Lisia Góra:

q  rejon I

( ul. Rolnicza, 1-Maja, Bema, Kościuszki, Rataja, Sucharskiego, Łukowska, Witosa, Tarnowska, Warzywna i Zagumnie w dniu 25 maja – czwartek)

q  rejon II

( ul. Szkolna, Jaracza, Południowa, Mielecka i Długa e dniu 26 maja – piątek)

Odpady należy wystawić w miejsce odbioru odpadów z koszy, w dniu ich odbioru najpóźniej do godziny 7.00