Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Start / Aktualności / Grupy duszpasterskie / Historia parafii / Kancelaria parafialna / Zwiedzanie kościoła / PUZZLE / KONTAKT

Przez ostatnie dni maja kroczymy z Maryją, opromienieni i radośni Paschą Jej Syna. Dziś, w szóstą niedzielę Wielkanocy, gromadzimy się wokół ołtarza, żeby to misterium paschalne mogło przemienić całe nasze życie. Przyjmowanie sakramentów św., zwłaszcza pełny udział w Eucharystii, wsłuchiwanie się w słowo Boże – to wszystko otwiera nas na Najwyższego, który zadziwia swoją mocą, dobrocią i bezinteresownością – miłosierdziem. Tak rodzi się nasza wiara, nadzieja i miłość – dobro, którym można i trzeba dzielić się z innymi. Tak rodzi się prawdziwa komunia z Panem Bogiem i z naszymi braćmi.

 

Od jutrzejszego poniedziałku, 22 maja, przez trzy kolejne dni będziemy modlić się o dobre urodzaje i za kraje głodujące. Będziemy prosić Pana Boga o obfite plony i błogosławieństwo dla ciężkiej pracy na roli, o sprawiedliwy podział dóbr i chleb dla głodujących w naszym kraju i na całym świecie. Oprócz Eucharystii sprawowanej w kościele udamy się procesyjnie do ogrodu różańcowego błagając o dobre urodzaje. Przyjdźmy więc w tych dniach liczniej niż zwykle na wspólną modlitwę.

 

We wtorek, 24 maja, w specjalne liturgiczne wspomnienie, zwracamy się do Maryi jako Wspomożycielki wiernych. Kościół uciekał się do Niej od początku we wszystkich potrzebach i troskach. I dziś wierzymy, że jest Szafarką Bożych łask i dba o swoje dzieci. Nasz naród nie tylko wyróżnia się wśród innych narodów wielkim nabożeństwem do Maryi, możemy wymienić wiele wydarzeń, kiedy doświadczyliśmy Jej wyraźnej opieki.

 

Z inicjatywy papieża Benedykta XVI tego dnia modlimy się za Kościół w Chinach. W 2007 roku papież wydał list apostolski, w którym postanowił, że dzień 24 maja będzie poświęcony pamięci i modlitwom za Kościół w tym kraju. Często zapominamy, że w wielu miejscach na świecie Kościół jest prześladowany, że za wiarę w Chrystusa wielu braci chrześcijan cierpi, a nawet oddaje życie. My nie musimy dźwigać takich doświadczeń, zatem ofiarujmy dar modlitwy i codziennej pamięci o prześladowanych braciach w wierze; prośmy Pana Boga, aby i oni mogli cieszyć się paschalną radością Chrystusowego Kościoła.

 

Rodzice dzieci, które w tym roku przeżywają rocznicę I Komunii św. mają spotkanie w środę o godz. 18.00 w domu parafialnym. Obecność obowiązkowa.

 

Przez kolejne majowe dni razem z Maryją trwamy na modlitwie podczas nabożeństwa majowego, które celebrujemy w naszym kościele codziennie o godz. 19.00 Jeśli jest ktoś w naszej wspólnocie parafialnej, kto jeszcze ani razu w tym nabożeństwie nie uczestniczył, gorąco zachęcamy, bo któż lepiej zaradzi naszym duchowym i życiowym potrzebom, jak nie Wspomożycielka wiernych.

 

W tym tygodniu w majówce uczestniczyć będą dzieci ze Szkoły Podstawowej i młodzież z Gimnazjum w następującym porządku:

L.p

Dzień

Szkoła Podstawowa

Gimnazjum

1.

Poniedziałek

klasy I i przedszkolaki

Klasy I a i I b

2.

Wtorek

klasy II

Klasa II a

3.

Środa

klasy III

Klasa II b i II c

4.

Czwartek

klasy IV

Klasy III a

5.

Piątek

klasy V

Klasy III b

6.

Sobota

klasy VI

Klasy III c

 

W piątek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie. Wszystkich zapraszamy na wspólną Eucharystię i modlitwę o godz. 19.00 podczas której przez wstawiennictwo najświętszej z wszystkich matek, Maryi, będziemy dziękować Panu Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce, będziemy prosić o potrzebne łaski w ich codziennym utrudzeniu.

 

W piątek, 26 maja, rozpoczynamy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Warto odprawić to nabożeństwo, wypraszając dla siebie i innych wiele światła Ducha Ożywiciela i Uświęciciela, aby nasza wiara, nadzieja i miłość nie ustawały w trudnej codzienności.

 

W sobotę o godz. 18.00 wieczór z św. o. Pio. Przyjdźmy licznie i zaprośmy naszych krewnych z sąsiednich parafii.

 

W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

 

W tym tygodniu patronuje nam:

  • 26 V – św. Filip Nereusz (1515-1595), prezbiter, znany z niezwykłej dobroci doradca papieży, założyciel Bractwa Trójcy Świętej, kapłańskiej kongregacji księży filipinów, a co ważne dla nas, Polaków, założyciel Kolegium Polskiego w Rzymie (wspomnienie obowiązkowe).

 

W roku setnej rocznicy objawień fatimskich, jako wspólnota diecezji tarnowskiej radujemy się historycznym wydarzeniem, jakim jest koronacja figury Matki Bożej Fatimskiej w sanktuarium w Tarnowie. Uroczysta Msza święta połączona z obrzędem koronacji, której przewodniczył będzie Ksiądz Kardynał Stanisław Dziwisz, zostanie odprawiona na placu koronacyjnym przy Al. Matki Bożej Fatimskiej w niedzielę 4 czerwca o godz. 11.00 Niech nasz liczny udział w tym ważnym wydarzeniu będzie również wyrazem ponowienia aktu przyjęcia Matki Bożej za Królową naszych serc.

 

Z Łukowej wyruszy piesza pielgrzymka na uroczystości koronacyjne do Tarnowa 4 czerwca. Trasa pielgrzymki przebiegnie przez Pawęzów. Można przyłączyć się do tej pielgrzymki w Łukowej o godz. 8.00 lub w Śmignie o godz. 8.20

 

Zespół Szkół Katolickich im. bł. Karoliny Kózki w Tarnowie ul. Warzywna 3 prowadzi zapisy na rok szkolny 2017/2018 do klasy pierwszej, czwartej i siódmej Katolickiej Szkoły Podstawowej. Szkołę wyróżnia bezpieczna i przyjazna atmosfera oraz wysoki poziom nauczania w małych zespołach klasowych, codzienna nauka języków obcych; angielskiego i niemieckiego, ciekawa oferta zajęć pozalekcyjnych w ramach świetlicy szkolnej, wychowanie do wartości w duchu katolickim realizowane min w ramach szkolnego wolontariatu i aktywnego uczestniczenia w uroczystościach i świętach w kaplicy szkolnej oraz elegancki mundurek szkolny. Więcej szczegółów na plakatach i ulotkach, a także bezpośrednio w sekretariacie szkoły.

 

Kancelaria parafialna czynna jest w środy i piątki od godz. 18.00 do 18.30 a w pozostałe dni powszednie od 8.00 do 8.30 W sprawach pilnych np. pogrzeb lub ślub można dzwonić pod numery 14 6784 558 lub 694 451 419

 

Do niesienia baldachimu w czasie oktawy Bożego Ciała zapraszamy następujące róże ojców

L.p

Data

Róża

1

9 czerwca piątek

Ryszarda Janiszewskiego

2

10 czerwca sobota

Michała Kocoła

3

11 czerwca niedziela

Jana Kucy

4

12 czerwca poniedziałek

Mariana Małeckiego

5

13 czerwca wtorek

Roberta Małeckiego

6

14 czerwca środa

Bolesława Płaczka

7

15 czerwca czwartek

Stefana Stono

8

16 czerwca piątek

Stanisława Świątka

 

Egzamin przed Bierzmowaniem klas drugich z Gimnazjum będzie 24 maja w środę o godz. 15.30 w domu parafialnym i przeprowadzi go wizytator wyznaczony przez Ks. Biskupa. Na egzamin przynosimy indeksy i przychodzimy z rodzicami.

 

Godzinki w przyszłą niedzielę poprowadzi róża Małgorzaty Jakubowskiej. Dziękujemy za udział w Godzinkach róży Romana Duzia.

 

Różaniec w przyszłą niedzielę poprowadzi róża Wojciecha Bogacza. Dziękujemy za udział w różańcu róży Michaliny Fornagiel.

 

W „GN” dzisiaj m.in.:

q  co mają robić katolicy w świecie, który jak nigdy dotąd odrzuca Boga?

q  dawniej zawały leczyło się głównie dobrym słowem… Aż trudno uwierzyć, że dopiero 30 lat temu doszło do przełomu w leczeniu tej choroby. Wszystko o zawałach. Jak go uniknąć i jak leczyć

q  o matkach wielkich Polaków – między innymi króla Jana III Sobieskiego i Tadeusza Kościuszki

q  w Fatimie z papieżem Franciszkiem

Natomiast w „Niedzieli”:

q  o rodzinnej firmie Bruk-Bet z Niecieczy i jej pracy dla małej ojczyzny

q  tematem numeru jest świadek wielkich pontyfikatów, czyli rozmowy z Ks. Abp Mieczysławem Mokrzyckim, sekretarzem św. Jana Pawła Wielkiego i Benedykta XVI

q  zamach na JP II oczami świadków

W najnowszym czerwcowym „MGN”:

q  magnes na dobre wiadomości dziecka dla Mamy

q  opowieści o wyjątkowych mamach

Jest nowy numer „Miłujcie się „ dla młodzieży.

 

Pielgrzymka do Torunia, Gniezna, Lichenia oraz Głogowca i Świnic Wardzkich wyruszy z parkingu kościelnego 5 czerwca w poniedziałek o godz. 3.30

 

Prosimy radnych z ulic Jaracza i Południowej o zebranie w tym tygodniu ofiar na sprzątanie i kwiaty do kościoła.

 

Prosimy te rodziny, które nie złożyły ofiar dla organisty w ubiegłą niedzielę aby uczyniły to w najbliższym czasie.