Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Start / Aktualności / Grupy duszpasterskie / Historia parafii / Kancelaria parafialna / Zwiedzanie kościoła / PUZZLE / KONTAKT

 

Dziś przeżywamy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W Kościele jest obchodzona już od V wieku. Chrystus Pan, zanim opuścił ziemię, powiedział do Apostołów: „A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie” (J 12,32). Tłumaczył im, że Jego odejście jest potrzebne, aby mógł zesłać Ducha Pocieszyciela. Po złożonej z samego siebie Ofierze Nowego i Wiecznego Przymierza wszedł do chwały Ojca, aby wstawiać się za nami, aby przygotować nam miejsce. Wpatrujemy się w górę, każdego dnia podążamy za Nim, obieramy ten właśnie kierunek, krocząc po ziemskich drogach wiary. Moc do tej wędrówki czerpiemy z samego Chrystusa obecnego w Eucharystii, odwagę i siły – z Ducha Świętego, który nieustannie nas wspiera i pociesza.

 

Dzisiaj przypada też 36. rocznica śmierci sługi Bożego Stefana kardynała Wyszyńskiego. Pamiętajmy, że ten Prymas Polski oddał nasz naród w macierzyńską niewolę Maryi. Starajmy się wypełniać jego testament, a jednocześnie módlmy się o jego rychłą beatyfikację.

 

Od jutrzejszego poniedziałku modlitewnie oczekujemy na zesłanie Ducha Świętego w dzień Zielonych Świątek. Licznie włączmy się we wspólnotową nowennę do Ducha Świętego, wiedząc, jak bardzo jest nam potrzebne Jego światło i pociecha.

 

W czwartek na wieczorne nabożeństwo zapraszamy klasy I Gimnazjum z rodzicami na spotkanie w ramach przygotowania do Bierzmowania. O godz. 17.45 gimnazjaliści mają katechezę w domu parafialnym bez rodziców.

 

W środę, 31 maja, będziemy przeżywać święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Ona jest świątynią Ducha Świętego od chwili zwiastowania i niesie Go innym, jak swojej krewnej – Elżbiecie, podczas nawiedzenia, aby mógł się dalej rozlewać na całe stworzenie. My przez chrzest również jesteśmy zobowiązani do niesienia światu dobrej nowiny o zbawieniu. Niech to święto pobudzi nas do większej gorliwości apostolskiej.

 

W środę po wieczornej Mszy św. spotkanie Akcji Katolickiej na plebanii.

 

W tym tygodniu – w najbliższy czwartek – rozpoczynamy czerwiec, miesiąc poświęcony Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie o godz. 19.00 będziemy sprawowali nabożeństwa czerwcowe, podczas których odmówimy Litanię do Serca Pana Jezusa. Licznie uczęszczajmy na te nabożeństwa, aby wynagrodzić Panu Bogu wszystkie nasze grzechy i nieprawości. Podobnie jak w maju, niech ta czerwcowa modlitwa będzie też celebrowana w naszych domach, przy przydrożnych kapliczkach i krzyżach. Jest bowiem wyrazem naszej wiary w wielkie Boże miłosierdzie.

 

W tym tygodniu przypada też pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej w naszym kościele w piątek o godz. 18.00 Prosimy aby przybyć na spowiedź już o godz. 18.00 gdyż zaproszeni księża odjadą o godz. 19.00 Pamiętajmy o modlitewnej prośbie o liczne i święte powołania do kapłaństwa oraz o adoracji Najświętszego Sakramentu i Komunii św. wynagradzającej. Niepokalanemu Sercu Maryi polecajmy nasze rodziny i naszą Ojczyznę.

 

W I Sobotę zapraszamy do odprawienia kolejnej z pięciu pierwszych sobót miesiąca. Najpierw będzie Nabożeństwo I Soboty a następnie Msza św. Tych, którzy nie byli miesiąc temu zachęcamy do rozpoczęcia pięciu I Sobót.

 

W przyszłą niedzielę, 4 czerwca, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tak zwane Zielone Świątki. Warto też pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy i że to ostatni moment, aby zadośćuczynić przykazaniu kościelnemu nakazującemu spowiedź i Komunię św. wielkanocną.

 

W tym tygodniu patronują nam:

  • 29 V – św. Urszula Ledóchowska (1865-1939), założycielka Zgromadzenia Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego, zwanych urszulankami szarymi, z domem macierzystym w Pniewach, wielka wychowawczyni i opiekunka młodzieży (wspomnienie obowiązkowe);
  • 1 VI – św. Justyn (†165), męczennik, największy apologeta chrześcijański II wieku, który zginął za wiarę podczas prześladowań za cesarza Marka Aureliusza (wspomnienie obowiązkowe);
  • 3 VI – św. Karol Lwanga i jego towarzysze (†1886), męczennicy z Ugandy w Afryce, którzy również oddali życie dla Chrystusa (wspomnienie obowiązkowe).

 

W roku setnej rocznicy objawień fatimskich, jako wspólnota diecezji tarnowskiej radujemy się historycznym wydarzeniem, jakim jest koronacja figury Matki Bożej Fatimskiej w sanktuarium w Tarnowie. Uroczysta Msza święta połączona z obrzędem koronacji, której przewodniczył będzie Ksiądz Kardynał Stanisław Dziwisz, zostanie odprawiona na placu koronacyjnym przy Al. Matki Bożej Fatimskiej w niedzielę 4 czerwca o godz. 11.00 Niech nasz liczny udział w tym ważnym wydarzeniu będzie również wyrazem ponowienia aktu przyjęcia Matki Bożej za Królową naszych serc.

 

Z Łukowej wyruszy piesza pielgrzymka na uroczystości koronacyjne do Tarnowa 4 czerwca. Trasa pielgrzymki przebiegnie przez Pawęzów. Można przyłączyć się do tej pielgrzymki w Łukowej o godz. 8.00 lub w Śmignie o godz. 8.20 W związku z koronacją w przyszłą niedzielę w naszym kościele nie będzie Mszy św. o godz. 10.30

 

Kancelaria parafialna czynna jest w środy i piątki od godz. 18.00 do 18.30 a w pozostałe dni powszednie od 8.00 do 8.30 W sprawach pilnych np. pogrzeb lub ślub można dzwonić pod numery 14 6784 558 lub 694 451 419

 

Do niesienia baldachimu w czasie oktawy Bożego Ciała zapraszamy następujące róże ojców

L.p

Data

Róża

1

16 czerwca piątek

Ryszarda Janiszewskiego

2

17 czerwca sobota

Michała Kocoła

3

18 czerwca niedziela

Jana Kucy

4

19 czerwca poniedziałek

Mariana Małeckiego

5

20 czerwca wtorek

Roberta Małeckiego

6

21 czerwca środa

Bolesława Płaczka

7

22 czerwca czwartek

Stefana Stono

8

23 czerwca piątek

Stanisława Świątka

 

Godzinki w przyszłą niedzielę poprowadzi róża Teresy Kaziród. Dziękujemy za udział w Godzinkach róży Małgorzaty Jakubowskiej.

 

Różaniec w przyszłą niedzielę poprowadzi róża Marii Kucy. Dziękujemy za udział w różańcu róży Wojciecha Bogacza.

 

W „GN” dzisiaj m.in.:

q  czego mogą nas nauczyć mali mistycy z Fatimy – 10-letnia Hiacynta i 11-letni Franciszek?

q  o pewnym przełomie w sprawie Medjugoria – watykańska komisja teologiczna opowiedziała się właśnie za autentycznością tylko pierwszych objawień

q  o niewyjaśnionym wybuchu, do jakiego doszło w Siewieromorsku, w którym zniszczony został największy arsenał broni w Związku Radzieckim. Stało się to kilka tygodni po tym, jak Jan Paweł II dokonał zawierzenia świata Niepokalanemu Sercu Maryi, prosząc Ją o ocalenie od wojny atomowej

q  o koronacji figury MB Fatimskiej w Tarnowie i o 25-leciu parafii Chrystusa Dobrego Pasterza w Tarnowie

Natomiast w „Niedzieli”:

q  o cudzie zdziałanym za wstawiennictwem o. Pio

q  tematem numeru jest Lednica

q  wywiad z Abpem Henrykiem Hoserem o obronie życia nienarodzonych i pigułce poronnej

W najnowszym czerwcowym „MGN”:

q  magnes na dobre wiadomości dziecka dla Mamy

q  opowieści o wyjątkowych mamach

Jest nowy numer „Miłujcie się „ dla młodzieży.

 

Pielgrzymka do Torunia, Gniezna, Lichenia oraz Głogowca i Świnic Wardzkich wyruszy z parkingu kościelnego 5 czerwca w poniedziałek o godz. 3.30 Jest jeszcze jedno miejsce wolne.

 

Zapraszamy do wyjazdu na Koncert "Jednego Serca Jednego Ducha", który odbędzie się w Rzeszowie 15 czerwca 2017 r. (Boże Ciało). Wyjazd z parkingu przy kościele o godz. 16.45, powrót ok. 1.00 w nocy. Zapisy u ks. Grzegorza, s. Barbary i w zakrystii. Koszt 20 zł.

 

Zapis dzieci do chrztu będzie w przyszłą niedzielę o godz. 15.00 w domu parafialnym. Na to spotkanie przychodzą rodzice i chrzestni. Należy zabrać ze sobą metrykę urodzenia dziecka oraz zaświadczenia dla chrzestnych, jeśli są z innej parafii.

 

W przyszłą niedzielę po wieczornej Mszy św. Komisja d/s Cmentarza będzie wydawać zezwolenia na budowę i remonty nagrobków i grobowców tym, którzy zamierzają rozpocząć pracę w najbliższym miesiącu.