Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Start / Aktualności / Grupy duszpasterskie / Historia parafii / Kancelaria parafialna / Zwiedzanie kościoła / PUZZLE / KONTAKT

Minęła połowa czerwca, miesiąca poświęconego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapytajmy się, na ilu nabożeństwach czerwcowych byłem (byłam), ile razy pobożnie odmówiłem Litanię do Serca Pana Jezusa czy Koronkę do miłosierdzia Bożego albo Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego, może jakąś inną modlitwę wynagrodzenia i przebłagania, ile chwil poświęciłem na cichą adorację i rozmowę z Bogiem ukrytym w Najświętszym Sakramencie? On codziennie na nas czeka podczas każdej Mszy Świętej i czerwcowego nabożeństwa. Możliwości mamy wiele i tylko od nas samych zależy, jak spożytkujemy czas, który jest nam zadany, abyśmy się uświęcali i abyśmy pomagali także innym dojść do świętości.

 

We wtorek, 20 czerwca, przypada ustanowiony przez ONZ w 2000 roku Międzynarodowy Dzień Uchodźcy. Przypomnijmy: uchodźca to osoba, która z powodu obaw przed prześladowaniem, ze względu na rasę, religię, narodowość, poglądy polityczne pozostaje poza swoim krajem i nie może liczyć na ochronę swoich praw w kraju ojczystym. Takich osób na całym świecie są setki tysięcy. Ten dzień ma upamiętnić ich odwagę i siłę, ich tęsknotę za rodzinną ziemią i za bliskimi. Również w naszych modlitwach starajmy się przynieść im ulgę w ich cierpieniach.

 

Trwa tak zwana oktawa Bożego Ciała. W czasie oktawy Bożego Ciała rano o godz. 6.30 będzie uroczysta Msza św. bez procesji, natomiast wieczorem o godz. 19.00 Msza św. z procesją eucharystyczną. Prosimy, aby przez całą oktawę przychodziły dzieci do sypania kwiatów oraz dzieci po I Komunii św. oraz dzieci z rocznicy I Komunii św. w strojach liturgicznych.

 

W czwartek na zakończenie oktawy Bożego Ciała będzie poświęcenie wianków z ziół i kwiatów oraz błogosławieństwo dzieci. Prosimy rodziców, aby przyprowadzili, przywieźli w wózkach lub przynieśli na rękach swoje dzieci, aby przez posługę kapłanów otrzymały Jezusowe błogosławieństwo. Msza św. będzie godzinę wcześniej, czyli o godz.18.00

 

W ten sam dzień, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmijmy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o swoje rodziny.

 

W nadchodzący piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, jednocześnie obchodzona w Kościele, jako Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Nie zapominajmy, że ci, którzy nam posługują przy ołtarzu i w konfesjonale, zostali z ludu wzięci i do ludu posłani, dlatego też potrzebują naszego duchowego wsparcia i modlitwy. Msze Święte o godzinie 6.30 i 19.00 z ostatnią procesją. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. Gorąco zachęcamy do licznego udziału w liturgii tych najbliższych uroczystych dni.

 

W sobotę, 24 czerwca, przypada kolejna uroczystość – Narodzenie św. Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Jezusowi Chrystusowi. W Litanii do wszystkich świętych jest wymieniany na pierwszym miejscu, zaraz po Maryi. To wielki nauczyciel i świadek Bożej prawdy, który był gotów oddać za nią życie. Ciesząc się narodzinami św. Jana Chrzciciela, warto pomyśleć nad swoim życiem, nad zgodnością naszych czynów, słów i postaw z wyznawaną przez nas wiarą, z praktykowaną pobożnością. Wpatrując się we wzór św. Jana Chrzciciela, prosząc go o siłę, kroczmy przez naszą codzienność w obecności Pana Boga.

 

Zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. Przypominamy dzieciom, młodzieży i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, aby było dobrze zakończone, powinno być ofiarowane Panu Bogu. Warto w modlitwach nie tylko prosić, ale i dziękować za otrzymane dobro, za przeżyty z Bogiem czas. Niech nie zabraknie tego dziękczynienia w nadchodzących dniach. Będziemy też prosić o dobre przeżycie czasu wakacji. Msza św. na zakończenie roku szkolnego będzie w naszym kościele w piątek o godz. 9.00 Zapraszamy rodziców i wychowawców.

 

W tym tygodniu patronuje nam:

  • 21 VI – św. Alojzy Gonzaga (1568-1591), zakonnik, który obok św. Stanisława Kostki jest patronem katolickiej młodzieży.

 

Kancelaria parafialna czynna jest w środy i piątki o godz. 18.00 a w pozostałe dni powszednie od 8.00 do 8.30 W sprawach pilnych np. pogrzeb lub ślub można dzwonić pod numery 14 6784 558 lub 694 451 419

 

Godzinki w przyszłą niedzielę poprowadzi róża Jolanty Kuli. Dziękujemy za udział w Godzinkach róży Marii Kucy.

 

Różaniec w przyszłą niedzielę poprowadzi róża Haliny Łuszcz. Dziękujemy za udział w różańcu róży Romana Duzia.

 

W „GN” dzisiaj m.in.:

q  o ciekawej migracji ze wschodu. W Polsce przebywa i pracuje około miliona Ukraińców. Są, a jakby ich nie było. Bo nie rzucają się w oczy, wtapiają się w tłum. Dopiero ostatnio coraz częściej słychać ich język

q  jeszcze raz o przesłaniu Fatimy, które kwestię zbawienia stawia na ostrzu noża

q  o cudownych uzdrowieniach i przemianach duchowych w Polsce za wstawiennictwem św. o. Pio

q  neoprezbiterzy naszej diecezji

q   

Natomiast w „Niedzieli”:

q  o Dziele Duchowej Adopcji Kapłanów. Jak ją podjąć?

q  tematem numeru jest Polska Fatima w Zakopanem

q  o handlu ludźmi w naszych czasach

Jest jeszcze „Miłujcie się „ dla młodzieży.

W „MGN” dla dzieci:

q  najnowsza płyta zespołu „Arka Noego”

q  rozmowa z Robertem Friedrichem, założycielem „Arki Noego”

q  jak zrobić kompas?

 

Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego informuje o możliwości otrzymania 25 tys. zł  bezzwrotnej dotacji na założenie własnej działalności gospodarczej dla osób niepracujących powyżej 30-go roku życia. Dotyczy również emerytów, rencistów, osób niepełnosprawnych i przebywających na urlopie wychowawczym. Właśnie ruszył kolejny nabór. Szczegóły na stronie internetowej www.marr.pl oraz pod numerami telefonów: 785 056 870, 785 056 871.

 

Już wkrótce będziemy przeżywać Wielki Odpust Tuchowski 2017. Będzie trwał od 1 do 9 lipca. Dokładny plan wydarzeń odpustowych znajduje się na plakacie w gablocie parafialnej. Zapraszamy wszystkich wiernych do Tuchowa. W imieniu wspólnoty redemptorystów o. Bogusław Augustowski proboszcz i kustosz sanktuarium.

 

Wydziały Duszpasterstwa Młodzieży i Nowej Ewangelizacji Kurii Diecezjalnej w Tarnowie, serdecznie zapraszają - na Diecezjalne Uwielbienie Serca Pana Jezusa pod hasłem: „Laboratorium Miłości” - kolejny 9. Synaj, który odbędzie się w Tarnowie 23 czerwca (piątek - Dzień Ojca) na placu „Kapłanówka”, przy Al. MB Fatimskiej, w godz. 18.00-22.30. Na zakończenie dla chętnych mamy propozycję: „Drogę Dwóch Serc - od Serca Jezusa do Serca Maryi” - nocną ekstremalną Drogę Światła z Tarnowa do Zabawy (21 km) w czasie której, przez wstawiennictwo Matki Najświętszej oraz bł. Karoliny (w 30. rocznicę jej beatyfikacji), będziemy polecać wszystkich ojców, prosząc dla nich o ducha męstwa w wypełnianiu ich powołania. Więcej informacji i formularz zgłoszeniowy do uczestnictwa w Drodze Dwóch Serc do wypełnienia na stronie młodzieżowej: www.mlodziez.diecezja.tarnow.pl Zaproszenie skierowane jest do wszystkich diecezjan. Chcemy, aby tak, jak to było w przypadku Światowych Dni Młodzieży, wraz z młodymi zgromadzili się wszyscy, którzy kochają Chrystusa i są zatroskani o przyszłość Kościoła.