Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu za grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze, dziękujemy za Boże miłosierdzie i prosimy o wytchnienie oraz pociechę w codziennych troskach. Dziś wielu ludzi próbuje urządzać świat i swoje życie bez Pana Boga albo wbrew Bogu. Pamiętajmy, że Serce Jezusowe jest jedynym źródłem zdolnym rozgrzać serca ludzi do miłość Pana Boga i bliźniego.

We wtorek, 27 czerwca, czcimy Matkę Bożą Nieustającej Pomocy. W naszym kościele, zwłaszcza w każdą środę, zwracamy się do Niej jak do naszej Matki i Pośredniczki, przedkładając Bogu Ojcu podziękowania, prośby osobiste i wspólnotowe. Niech Maryja, Matka Nieustannie Pomagająca, uczy nas tej samej pięknej postawy – pomagania innym!

W czwartek, 29 czerwca, uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. W kalendarzu liturgicznym pod datą 29 czerwca czcimy ich razem, bo są dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół rzymski. Tradycja głosi, że ponieśli śmierć męczeńską tego samego dnia. Ich wstawiennictwu będziemy polecać Bożej opiece wszystkich wierzących, zwłaszcza pasterzy Chrystusowej owczarni. Swoimi modlitwami obejmijmy również obecnego papieża Franciszka – Piotra naszych czasów.

W samą czwartkową uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła w naszym kościele Msze Święte będą sprawowane według świątecznego porządku czyli o godz. 6.30 10.30 i 19.00 Składka przeznaczona będzie do dyspozycji Ojca św.

W tym tygodniu patronuje nam:

• 28 VI – św. Ireneusz (ok. 130-202), biskup Lyonu, wykształcony teolog, obrońca tradycji apostolskiej i męczennik, ojciec i doktor Kościoła (wspomnienie obowiązkowe).

Do spowiedzi w dni powszednie można przystąpić pół godziny przed Mszą św. a w niedziele w czasie Mszy św.

Msze św. w dni powszednie od jutra, przez całe wakacje będą w następującym porządku:

w poniedziałki, wtorki i czwartki tylko rano o godz. 6.30

w środy, piątki i soboty tylko wieczorem o godz. 19.00

Kancelaria parafialna przez czas wakacji będzie czynna w dni powszednie w środy i piątki o godz. 18.00 a w pozostałe dni o godz. 8.00

W I Sobotę zapraszamy do odprawienia kolejnej z pięciu pierwszych sobót miesiąca. Najpierw będzie Nabożeństwo I Soboty a następnie Msza św. Tych, którzy nie byli miesiąc temu zachęcamy do rozpoczęcia pięciu I Sobót.

Ks. Biskup Ordynariusz przeniósł Ks. Grzegorza do Nowego Wiśnicza a na jego miejsce wyznaczył Ks. Tomasza Gołąbka z Bobowej. Ks. Grzegorz odchodzi 26 sierpnia a dzień wcześniej na wieczornej Mszy św. będzie uroczyste pożegnanie.

Zapis dzieci do chrztu będzie w przyszłą niedzielę o godz. 15.00 w domu parafialnym. Na to spotkanie przychodzą rodzice i chrzestni. Należy zabrać ze sobą metrykę urodzenia dziecka oraz zaświadczenia dla chrzestnych, jeśli są z innej parafii.

W przyszłą niedzielę po wieczornej Mszy św. Komisja d/s Cmentarza będzie wydawać zezwolenia na budowę i remonty nagrobków i grobowców tym, którzy zamierzają rozpocząć pracę w najbliższym miesiącu.

Godzinki w przyszłą niedzielę poprowadzi róża Michała Kocoła. Dziękujemy za udział w Godzinkach róży Jolanty Kuli.

Różaniec w przyszłą niedzielę poprowadzi róża Jolanty Kuli. Dziękujemy za udział w różańcu róży Haliny Łuszcz.

q  o tym, że za pięć lat nie będziemy potrzebować gazu z Rosji

q  najbardziej znany szef kuchni wyznaje: „Podjąłem świadomą decyzję, że pójdę za Jezusem”

q  o objawieniach w Gietrzwałdzie. Właśnie mija 140 lat od czasu, jak Matka Boża objawiła się dwóm dziewczynkom. Gietrzwałd na Warmii to jedyne w Polsce, a jedno z dziewięciu na świecie miejsc objawień maryjnych oficjalnie zatwierdzonych przez Kościół

q  rozmowa z egzorcystą o tym jak z diabła nie zrobić bożka

q  relacja z obchodów 30-tej rocznicy beatyfikacji bł. Karoliny

q  czy festiwal Woodstock jest bezpieczny?

Jest jeszcze „Miłujcie się „ dla młodzieży.

W „MGN” dla dzieci:

q  najnowsza płyta zespołu „Arka Noego”

q  rozmowa z Robertem Friedrichem, założycielem „Arki Noego”

q  jak zrobić kompas?

Tradycyjna piesza pielgrzymka do Tuchowa będzie w sobotę 8 lipca.

Pielgrzymka autokarowa do Tuchowa dla osób starszych i chorych będzie 7 lipca. Wyjazd z parkingu kościelnego o godz. 13.30 Koszt przejazdu 12 zł. Zapisy w kiosku parafialnym.

Pragniemy poinformować, że trwają prace Komisji Przygotowawczej Synodu. Są one może mało widoczne, ale taka jest ich natura. Powoli wypracowywany jest regulamin Synodu. Przyjęte zostało logo Synodu. Zgłoszone zostały propozycje hymnu. W zespołach prowadzone są dyskusje na tematy, którymi powinien zająć się Synod. Zagadnienia te, w późniejszym czasie zostaną przedstawione biskupowi diecezjalnemu. Działa strona internetowa www.synodtarnow.pl . Jest ona w całości poświęcona V Synodowi Diecezji Tarnowskiej. Sprawy Synodu są obecne w mediach społecznościowych (Facebook, Twitter, YouTube). Swoje sugestie, propozycje tematów, którymi Synod powinien się zająć można zgłaszać na adres e-mail: synod@diecezja.tarnow.pl . Bardzo liczymy na głos Czcigodnych Diecezjan. Także jest dostępny numer tel.: 514 791 192 (pon. – pt. 9.00 – 15.00).

18 lipca odbędą się bezpłatne badania mammograficzne dla kobiet w wieku 50 – 69 lat (ur.1967 – 1948) w mammobusie przy GCUM w Lisiej Górze. Konieczna wcześniejsza rejestracja pod numerami: 12 633 02 18 lub 503 777 651 Odpowiedzialne kobiety chętnie korzystają z badań.

Odpust tuchowski będzie trwał od 1 do 9 lipca. Szczegółowy program jest w gablocie parafialnej.