XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

9 lipca 2017r.

W tym tygodniu w liturgii obchodzimy:

ñ we wtorek – święto św. Benedykta, opata, patrona Europy;

ñ we środę – wspomnienie św. Brunona z Kwerfurtu, bpa i męcz.;

We środę, z uwagi, że naszej parafii przypadła w udziale Msza św. i różaniec na antenie radia RDN Małopolska od godz. 18.00, Msza św. będzie wyjątkowo rano o 6.30.

ñ we czwartek – wspomnienie św. Andrzeja Świerada i Benedykta, pustelników
i patronów naszej diecezji;

We czwartek o godz. 19.00 odbędzie się Nabożeństwo fatimskie. Zapraszamy na nie wszystkie róże różańcowe i parafian chętnych do modlitwy oraz dzieci i młodzież z lampionami. Figurę Matki Bożej będą niosły róże Teresy Kaziród, Marii Kucy i Romana Duzia. Prosimy o kwiaty od tych róż do figury Matki Bożej.

ñ w piątek – wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz.18:30, o 19.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia a następnie Msza św.;

ñ  w sobotę – wspomnienie św. Bonawentury, bpa i dokt. Kościoła;

ñ w przyszłą niedzielę (16 lipca) składka przeznaczona będzie na Seminarium Duchowne w Tarnowie.

PRZYPOMINAMY O WAKACYJNYM PORZĄDKU NABOŻEŃSTW.

MSZE ŚW. BĘDĄ ODPRAWIANE NASTĘPUJĄCO:

ñ w poniedziałek, wtorek i czwartek tylko rano o 6.30;

ñ we środę, piątek i w sobotę tylko wieczór o 19.00.

KANCELARIA PARAFIALNA PRZEZ CZAS WAKACJI BĘDZIE CZYNNA W ŚRODY I PIĄTKI OD GODZ. 18.00  A W POZOSTAŁE DNI POWSZEDNIE OD GODZ. 8.00.

ZE SPOWIEDZI ŚW. MOŻNA SKORZYSTAĆ PÓŁ GODZINY PRZED MSZĄ ŚW.
W DNI POWSZEDNIE.

1.    W przyszłą niedzielę Godzinki poprowadzi róża Antoniny Mikuły. Dziękujemy za udział w Godzinkach róży Haliny Łuszcz.

2.    W przyszłą niedzielę różaniec poprowadzi róża Haliny Łuszcz. Dziękujemy za udział w różańcu róży Kazimierza Gieronia.

3.    Gminne Centrum Usług Medycznych w Lisiej Górze informuje, że w okresie od 10 lipca do 24 listopada 2017r. wykonuje nieodpłatnie szczepienia dzieci przeciwko pneumokokom. Więcej szczegółów znajdziemy w gablocie.

4.    Radio RDN oraz Gmina Tarnów zapraszają na „Manię Pomagania” z koncertem gwiazd muzyki, który odbędzie się w sobotę, 15 lipca na terenie boiska sportowego w Koszycach Małych. Całość funduszy zostanie przekazana niepełnosprawnym dzieciom. Szczegóły na stronie internetowej Gminy Tarnów, radia RDN oraz na plakatach.

5.    W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy:

ñ od Wilsona do Trumpa, czyli wizyty prezydentów USA w Polsce;

ñ w jaki sposób Kościół orzeka o prawdziwości objawień prywatnych?;

ñ Bóg albo nic – niezwykła historia czarnoskórego kardynała Roberta Saraha z Gwinei;

6.    W „Niedzieli” natomiast:

-        prezydent Trump w Warszawie;

-        rozmowa z ks. Wiesławem Kądzielą – autorem znanych pieśni, jak „Panie dobry jak chleb”;

-        o tym, jak w wakacje zaprzyjaźnić się z wodą.