XV NIEDZIELA ZWYKŁA

16 lipca 2017r.

Dzisiejsza składka przeznaczona jest na Seminarium Duchowne
w Tarnowie.

W tym tygodniu w liturgii obchodzimy:

-        we wtorek – wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, prezb.;

-        we czwartek – wspomnienie bł. Czesława, prezb.;

-        w piątek – o 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia a następnie Msza św.

-        w sobotę –  święto św. Marii Magdaleny;

-        w przyszłą niedzielę (23 lipca), po wszystkich Mszach św., będzie błogosławieństwo pojazdów mechanicznych z racji zbliżającego się wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców.

PRZYPOMINAMY O WAKACYJNYM PORZĄDKU NABOŻEŃSTW.

MSZE ŚW. BĘDĄ ODPRAWIANE NASTĘPUJĄCO:

-        w poniedziałek, wtorek i czwartek tylko rano o 6.30;

-        we środę, piątek i w sobotę tylko wieczór o 19.00.

KANCELARIA PARAFIALNA PRZEZ CZAS WAKACJI BĘDZIE CZYNNA W ŚRODY I PIĄTKI OD GODZ. 18.00  A W POZOSTAŁE DNI POWSZEDNIE OD GODZ. 8.00.

ZE SPOWIEDZI ŚW. MOŻNA SKORZYSTAĆ PÓŁ GODZINY PRZED MSZĄ ŚW.
W DNI POWSZEDNIE.

1. W przyszłą niedzielę Godzinki poprowadzi róża Jana Kucy. Dziękujemy za udział w Godzinkach róży Antoniny Mikuły.

1. W przyszłą niedzielę różaniec poprowadzi róża Antoniny Mikuły. Dziękujemy za udział w różańcu róży Haliny Łuszcz.

1. Trwają zapisy na XXXV Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę.  Koszt udziału w pielgrzymce to 90 zł, każda kolejna osoba z domu płaci 60 zł. Pielgrzymka rozpocznie się jak zawsze 17 sierpnia uroczystą Eucharystią o godz. 6.30 na placu katedralnym w Tarnowie. Więcej szczegółów w gablocie. Można już zapisywać się w kiosku parafialnym.

1. W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj m.in.:

-        Donald Trump wie, że Zachód potrzebuje Boga – te słowa mogą się okazać ważniejsze niż deklaracje dotyczące gazu i amerykańskich wojsk w Polsce;

-        jak pomóc w remoncie spalonej wieży katedry w Gorzowie Wielkopolskim?;

-        uczeni po raz kolejny przebadali Całun Turyński. Jakich dokonali odkryć?;

-        fakty świadczą o tym, że Polacy są gościnni i niesłusznie oskarżani o ksenofobię.

1. W „Niedzieli” :

-        Prezydent Stanów Zjednoczonych złożył hołd narodowi polskiemu;

-        którędy do małżeństwa, czyli jak wybrać współmałżonka?;

-        wierzący, święty i szczęśliwy – jak szukać szczęścia w dzisiejszym świecie?.