Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Start / Aktualności / Grupy duszpasterskie / Historia parafii / Kancelaria parafialna / Zwiedzanie kościoła / PUZZLE / KONTAKT

Dzisiejsza niedziela przykrywa przypadające 23 lipca święto św. Brygidy (ok. 1302-1373), patronki Europy. Warto spojrzeć na jej piękne życie (żony, matki, a potem zakonnicy). Jest ono świadectwem, że każdy stan może być przestrzenią spotkania z Panem Bogiem. Wpatrując się w tę szlachetną postać, widzimy, że los każdego człowieka, także współczesnego, jest drogą szukania Pana Boga albo raczej drogą, na której jesteśmy przez Niego odnajdywani. Uznając aktualność jej przykładu, papież św. Jan Paweł II w 1999 roku ogłosił Brygidę współpatronką Europy. Jak ona trwajmy w Tym, który nas tak umiłował.

 

W najbliższy wtorek, 25 lipca, obchodzimy święto św. Jakuba Apostoła. Został powołany jako jeden z pierwszych uczniów Pana Jezusa wraz ze swoim bratem Janem, stąd Jakub Starszy albo Większy. Spośród Apostołów jest pierwszym, a po Szczepanie drugim męczennikiem Kościoła. Już w 44 roku na rozkaz Heroda został ścięty mieczem (Dz 12,1-2). Jego krótkie życie świadczy o tym, że tylko miłość i pokorna służba są drogą do prawdziwej wielkości.

 

Pod tą samą datą czcimy też św. Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Może warto pamiętać o nim podczas wakacyjnych wojaży, prosić go o opiekę, aby szczęśliwie i cało powrócić do domu. Z racji wspomnienia tego świętego, mimo wakacji, pobłogosławimy nasze pojazdy mechaniczne i będziemy modlili się o roztropne ich wykorzystywanie. Niech ta modlitwa nie ogranicza się do jednego dnia w roku. Niech nam nigdy nie zabraknie rozsądku i wyobraźni na drodze.

 

W środę, 26 lipca, w liturgii wspominamy św. Joachima i św. Annę, rodziców Najświętszej Maryi Panny. W dzisiejszych trudnych czasach pomniejszania roli rodziny warto zwrócić się w modlitwie do tych świętych małżonków, prosząc o pomoc w budowaniu silnej Bogiem polskiej rodziny. Módlmy się też za naszych rodziców i dziadków – tych żyjących i tych powołanych już do wieczności.

 

W piątek o godz. 18.30 adoracja Najświętszego Sakramentu a o godz. 19.00 Msza św. z rozważaniem dzienniczka św. s. Faustyny.

 

W tym tygodniu patronują nam:

  • 24 VII – św. Kinga (1234-1292), córka króla węgierskiego Beli IV, żona polskiego księcia Władysława Wstydliwego, która po śmierci męża wstąpiła do zakonu klarysek i dalsze swoje życie poświęciła dla ubogich; papież Benedykt XIII przyznał jej tytuł patronki Polski i Litwy, a kanonizował ją św. Jan Paweł II w 1999 roku (wspomnienie obowiązkowe);
  • 26 VII – św. Joachim i św. Anna, rodzice Najświętszej Maryi Panny (wspomnienie obowiązkowe, zob. wyżej);
  • 29 VII – św. Marta, siostra Łazarza i Marii (wspomnienie obowiązkowe).

 

 

Do spowiedzi w dni powszednie można przystąpić pół godziny przed Mszą św. a w niedziele w czasie Mszy św.

 

Msze św. w dni powszednie przez całe wakacje będą w następującym porządku:

w poniedziałki, wtorki i czwartki tylko rano o godz. 6.30

w środy, piątki i soboty tylko wieczorem o godz. 19.00

Kancelaria parafialna przez czas wakacji będzie czynna w dni powszednie w środy i piątki o godz. 18.00 a w pozostałe dni o godz. 8.00

 

Godzinki w przyszłą niedzielę poprowadzi róża Marii Mrowiec. Dziękujemy za udział w Godzinkach róży Jana Kucy.

 

Różaniec w przyszłą niedzielę poprowadzi róża Ryszarda Janiszewskiego. Dziękujemy za udział w różańcu róży Antoniny Mikuły.

 

W „GN” dzisiaj m.in.:

q  o zakazie handlu w niedziele, aborcji i in vitro w rozmowie z wicepremierem Mateuszem Morawieckim

q  w jaki sposób chorzy na celiakię i inne choroby mogą przyjmować Komunię św?

q  czym zasłużył sobie br. Alojzy Kosiba, że może być beatyfikowany?

q  o obławie augustowskiej w której zginęło dwa tysiące polskich patriotów

Natomiast w „Niedzieli”:

q  chrześcijanie na celowniku islamistów

q  Turcja – utracona ziemia chrześcijan

q  o rodzicach Maryi

 

Pragniemy z każdą różą różańcową spotkać się jeden raz na modlitwie w ogrodzie różańcowym. Zapraszamy w tym tygodniu róże na wieczorną Mszę św. a po niej do ogrodu różańcowego na wspólny różaniec w następującym porządku:

L.p

Dzień

Róże

1

środa

Genowefy Armatys, Jadwigi Bogacz, Marii Duź, Michaliny Fornagiel, Wojciecha Bogacza, Romana Duzia i Kazimierza Gieronia

2

piątek

Małgorzaty Jakubowskiej, Teresy Kaziród, Marii Kucy, Jolanty Kuli, Ryszarda Janiszewskiego, Michała Kocoła i Jana Kucy

 

W sobotę o godz. 19.00 wieczór z św. o. Pio. Przyjdźmy licznie i zaprośmy naszych krewnych z sąsiednich parafii.

 

Zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską są w kiosku parafialnym. Koszt uczestnictwa w PPT nie zmienia się i wynosi 90,00 zł od osoby. Jeśli z domu idzie więcej osób, każda następna płaci 60,00 zł. a każde następne dziecko (drugie dziecko z rodziny) do kl. VI włącznie tylko 20 zł resztę tj. 40 zł dopłaca Caritas. (Gdy idzie jedno dziecko z rodziny płaci 60 zł). Więcej informacji o pielgrzymce można uzyskać na stronach internetowych adres PPT: www.pielgrzymka.diecezja.tarnow.pl Można zapisywać się w kiosku parafialnym.

 

Wydział ds. Nowej Ewangelizacji organizuje po raz pierwszy w diecezji
tarnowskiej rekolekcje „Winnica Racheli” dla osób, które mają
doświadczenia związane z aborcją oraz osobno rekolekcje dla osób
cierpiących z powodu utraty dziecka na skutek poronienia. To propozycja nie tylko dla kobiet, ale też ojców, rodzeństwa takich dzieci, osób, które zmusiły do tzw. zabiegu czy personelu medycznego. Uczestnikom zapewniona jest dyskrecja, bo organizatorzy nie podają do
publicznej wiadomości nawet miejsca tych rekolekcji. W spotkaniu mogą uczestniczyć także osoby niewierzące. Rekolekcje „Uzdrowienie po aborcji” odbędą się od 4 do 6 sierpnia 2017 r. Rekolekcje „Uzdrowienie po poronieniu” odbędą się od 11 do 13 sierpnia 2017 r. Zapisy przyjmuje i dodatkowych informacji udziela siostra Małgorzata –
nr tel. 730 278 555.

 

Finanse parafii Lisia Góra

Raport za czerwiec 2017

Wyszczególnienie

Przychody

Wydatki

plakat na parkingu

0,00

40,00

siostra Scholastyka za maj

0,00

300,00

ubezpieczenie siostry

0,00

100,00

składka z święta Matki Kościoła

431,00

0,00

za grobowce

240,00

0,00

paliwo do kosiarek

0,00

85,00

2 banery na Boże Ciało

0,00

300,00

składka niedzielna

1 828,00

0,00

dwa napisy nad szosą na Boże Ciało

0,00

400,00

za prąd w kościele

0,00

1 241,45

przegląd klimatyzacji w kościele i nowe filtry

0,00

600,00

Składka niedzielna

1733,00

0,00

woda i ścieki w domu parafialnym

0,00

407,50

benzyna i olej do kosiarek

0,00

98,00

składka niedzielna

1 758,00

0,00

sprzątanie i koszenie cmentarza w czerwcu

 

500,00

prąd w domu parafialnym

0,00

358,11

za gaz w kościele

0,00

393,51

 

5990,00

4823,57

 

Pracownicy parafialni otrzymali za czerwiec 2400 zł., ZUS pracowników 790,72 zł., Urząd Skarbowy 169 zł. zł. Kwiaty do kościoła w lipcu 400 zł. W kasie dla pracowników kościelnych było 4551,66 zł. W kasie dla pracowników kościelnych zostało 791,94 zł. Składki z czerwca przekazane do Kurii przeznaczone były na potrzeby diecezji, hospicja i Stolicy Apostolskiej. Wyniosły 3610 zł. Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone w czerwcu. Prosimy radnych z ulic Warzywnej, Tarnowskiej, Witosa, Łukowskiej, Rolniczej i Bema o zebranie ofiar na sprzątanie i kwiaty do kościoła w tym tygodniu.