Kancelaria parafialna czynna w dni powszednie w godz. 8:00 – 8:30

W środy i piątki 1-godzinę przed wieczornym nabożeństwem, oprócz I tygodnia miesiąca.

Zapisy dzieci do chrztu są w domu parafialnym w I niedziele miesiąca o godz. 15.00 a chrzty w II niedziele miesiąca o godz. 10.30,  natomiast w grudniu chrzty są w dniu św. Szczepana. Zapis dzieci jest w 4-tą niedzielę adwentu o godz. 15.00.  Natomiast przed Wielkanocą zapis w niedzielę palmową o godz. 14.00 a chrzest w drugi dzień Świąt. Obecni mają być rodzice dziecka oraz chrzestni. Będzie wtedy konferencja o obowiązkach rodziców i chrzestnych oraz przygotowanie liturgii chrzcielnej. Zwolnieni z udziału w konferencji są chrzestni z innych rejonów Polski. Chrzestni z okolic Tarnowa czy Dąbrowy Tarnowskiej maja obowiązek uczestniczyć w przygotowaniu. Rodzice do zapisu przynoszą metryki urodzenia dziecka a chrzestni z innych parafii przynoszą na spotkanie zaświadczenia ze swojej parafii, że mogą być chrzestnymi. Świecę i białą szatę do chrztu można nabyć w kiosku Caritasu.

Młodzież ze szkół średnich przychodząc do kancelarii po zaświadczenie na chrzestnego lub chcąc być chrzestnym w naszym kościele przynosi od swojego katechety zaświadczenie o uczestnictwie w lekcjach religii.

Aby zawrzeć sakrament małżeństwa należy zgromadzić następujące dokumenty:

1. zaświadczenia z kursu przedmałżeńskiego
  2. świadectwa z nauki religii z klasy VIII lub z III klasy Gimnazjum i z ostatniej klasy szkoły średniej
  3. metryki chrztu, jeżeli któreś z narzeczonych zostało ochrzczone w innej parafii
  4. dowody osobiste
  5. zaświadczenia z USC o braku przeszkód małżeńskich (aby je otrzymać trzeba mieć metrykę urodzenia z właściwego USC). Zaświadczenia te są ważne trzy miesiące dlatego wybieramy je z USC gdy do ślubu zostało np. trzy miesiące bez jednego dnia.

Z wymienionymi dokumentami należy zgłosić się do kancelarii parafialnej po uprzednim umówieniu się np. telefonicznym z Ks. Proboszczem. Tel. 14 6784 558 lub  694-451-419