Ekstremalna Droga Krzyżowa

W piątek 26 marca 2021 po Mszy św. wieczornej jeden nasz parafianin wybrał się na Ekstremalną Drogę Krzyżową. Przeszedł ją w 10 godzin.

Trasa wiedzie przez wszystkie parafie które zostały wydzielone z Lisiej Góry. Trasa liczy 44 km. i wiedzie tylko drogami asfaltowymi. Jest dostępna na aplikacji „Traseo”. Można ją sobie pobrać wpisując kod 204429. Są tam zaznaczone wszystkie stacje.

Zachęcamy aby udający się na taką drogę krzyżową rozpoczęli ją od uczestnictwa we Mszy św. Trzeba zabrać odpowiednie ubranie i buty, coś ciepłego do picia w termosie, jedzenie, odblaski aby być widocznym. W smartphonie trzeba mieć też zgraną aplikację EDK z rozważaniami.

Można wybrać się w dowolnym czasie indywidualnie lub w małej grupie. Trzeba jednak pamiętać, że najlepiej aby była to noc, bo na drogach jest mniejszy ruch. Podczas drogi obowiązuje cisza, można jedynie czytać na głos rozważania przy stacjach jeśli idzie więcej osób.